Termal Oteller

Türkiye termal oteller bakımından Avrupa’da birinci, Dünya’da ise yedinci durumda olmasıyla büyük bir başarıya sahip. Tatil ararken hepimin yorgunluk ve stres atmak aynı zamanda keyifli vakit geçirmek isteriz, hem bunları yaparken hemde sağlık açısından da kendine jest yapmak isteyen her yaştan misafirimizleri yılın her zamanında termal otelleri seçebilirler. 

Termal Oteller

Termal tatilinizi uzakta aramanıza gerek yok, Yurdumuzun bir çok bölgesinde bulunan bu oteller size konforlu bir tatil yaşatırken, sağlıklı bir tatil de yaşatmaktadır, ayrıca sağlık turizmi için de termal oteller önemli bir konuma sahiptir.

Sağlık ve huzur arayanlar, kendi evinde gibi bir tatil yaşamak isteyenleri Termal Oteller’de nelerin beklediğini inceleyelim. Şehir yaşamından uzaklaşıp kendinizi şımartmak istiyorsanız bu oteller tam size göre.

Termal oteller denilince akıla ilk gelen tabiiki şifalı sular olmaktadır. Şifalı sular bir çok hastalığın iyileşmesi için doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Bu otellerde şifalı suları içerisinde barındırdığı için iyileşme ve yenilenme merkezleri olarakta anılmaktadır. Şifalı sulardan başka olarak spa merkezlerinde kendisine bakım yaptırabilir, çamur ve buhar banyolarında rahatlayabilir, sauna ve jakuzilerde keyif yapabilirsiniz. Sunulan diğer hizmetler ise açık ve kapalı termal havuzlar, termal sulu hamamlar, fizik tedavi odaları olup, bu hizmetleri sağlarken bazı oteller doktor ve fizyoterapist desteği de vermektedir.

Ayrıca bu oteller futbol, basketbol, masa tenisi gibi spor aktiviteleri yapabilmeniz mümkün kılmakta. Bazı oteller doğanın içersinde bulunduğundan bu otellerde doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Termal oteller ayrıca balayı otelleri olarakta çok tercih edilmekte, genellikle sonbahar ve kış aylarında dünya evine giren misafirlerimiz yeni hayatlarına başlamadan önce bolca dinlenip, düğünün yorgunluğunu ve stresini atabilir. Termal Oteller genelde konsept olarak yarım pansiyon, tam pansiyon ve her şey dahil seçenekleri vardır. Oda tipi olarakta standart, aile, deluxe ve suite odaları mevcuttur. 

Şifalı suların faydaları anlatmakla bitmez, bir çok hastalığın tedavisinde şifalı sular ve termal oteller önerilmektedir. Bu hastalıkların bazıları romatizma, bel ve boyun ağrıları, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, eklem ağrıları, fıtık ve doku zedelenmeleridir. Aynı zamanda bu otellerin bazılarında bulunan doktor ve fizyoterapist yardımını alabilirsiniz.

Bazı oteller ise Sağlık Bakanlığı onaylı fizik tedavi süreçleri için hasta kabul etmekte. Hem konaklamalı hem de günlük kullanımlar için otelleri tercih edebilirsiniz. Bu durumdaki Kampanyalı Termal Oteller her bütçeye hitap etmesiyle sıkça tercih edilmektedir. Sizde ekonomik bir tatil atıyorsanız termal otelleri seçebilirsiniz. Ayrıca bu otellerde kış gelmeden yapılan rezervasyonlarda daha uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

Tatilini termal otelden yana kullanan misafirlerimiz seçeceği otelin konumuda bir diğer önemli konudur. İstanbul ve Bursa’ya yakınlığından dolayı Yalova en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca burada bir çok tesisin bulunmasından dolayı her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür.

Yalova özellikle son yıllarda tesis sayısını arttırmış ve tüm Türkiye’den misafir ağırlamaktadır. Termal Oteller Afyon ilinde de yoğun bir biçimde bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında tercih edilen bu otellerdeki suların nötr değere sahip olması ve sularda bulunan bikarbonat, sodyum gibi maddelerden dolayı bir çok hastalığa iyi gelmesiyle ön plana çıkmaktadır.

Termal Oteller Balıkesir otellerinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle Kaz Dağları’nın eteklerinde Güre ve Edremit gibi ilçelerde bulunan bu oteller muhteşem manzarası, doğası ve bol oksijeniyle size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır. Her mevsime göre ayrı güzelliği olan bu yerleri yılın 12 ayı misafirlerimiz tercih edebilir. Termal Oteller Denizli de genellikle Karahayıt ve Pamukkale taraflarında yoğunlaşmıştır. Karahayıtın meşhur kırmızı sularıyla tam bir şifa deposu olması, Pamukkale’nin ise muhteşem travertenlerinin yanına kurulan otellerde hem şifa bulup hemde tarihsel bir seyahate çıkabilirsiniz.

Termal Otelleri tercih edecek olan misafirlerimiz için ulaşımda çok kolay olmaktadır. Kendi araçları dışında otellere gitmek isteyen misafirlerimiz için otobüs, uçak ve feribot yolculukları yapabilir ve daha sonrasında otellere giden toplu taşıma araçlarını kullanabilirler. Bazı otellerin ise kendine ait servis araçlarıyla siz değerli misafirlerimize ulaşım imkanı sunmaktadır. 

Eğer diğer yaptığınız tatillerden farklı olarak bu sene daha sağlıklı ve daha zinde bir tatil yapmak istiyorsanız termal otelleri seçebilirsiniz. Termal oteller bütün şifası ve konforuyla sizi bekliyor.

Daha Fazla Yükle

Sıkça Sorulan Sorular

Termal otellerde neler mutlaka yapılması gerekenler nedir?

Termal oteller denilince akıla ilk gelen tabiiki şifalı sular olmaktadır. Şifalı sular bir çok hastalığın iyileşmesi için doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Bu otellerde şifalı suları içerisinde barındırdığı için iyileşme ve yenilenme merkezleri olarakta anılmaktadır. Şifalı sulardan başka olarak spa merkezlerinde kendisine bakım yaptırabilir, çamur ve buhar banyolarında rahatlayabilir, sauna ve jakuzilerde keyif yapabilirsiniz. Sunulan diğer hizmetler ise açık ve kapalı termal havuzlar, termal sulu hamamlar, fizik tedavi odaları olup, bu hizmetleri sağlarken bazı oteller doktor ve fizyoterapist desteği de vermektedir.

Termal otel seçerken hangi bölgeyi tercih etmeliyim?

Tatilini termal otelden yana kullanan misafirlerimiz seçeceği otelin konumuda bir diğer önemli konudur. İstanbul ve Bursa’ya yakınlığından dolayı Yalova en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. Yalova özellikle son yıllarda tesis sayısını arttırmış ve tüm Türkiye’den misafir ağırlamaktadır. Termal Oteller Afyon ilinde de yoğun bir biçimde bulunmaktadır.Termal Oteller Balıkesir otellerinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle Kaz Dağları’nın eteklerinde Güre ve Edremit gibi ilçelerde bulunan bu oteller muhteşem manzarası, doğası ve bol oksijeniyle size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır.Termal Oteller Denizli de genellikle Karahayıt ve Pamukkale taraflarında yoğunlaşmıştır. Karahayıtın meşhur kırmızı sularıyla tam bir şifa deposu olması, Pamukkale’nin ise muhteşem travertenlerinin yanına kurulan otellerde hem şifa bulup hemde tarihsel bir seyahate çıkabilirsiniz.

Yalova bölgesindeki en iyi termal oteller hangileri?

Yalova’nın muhteşem doğasını ve termal özellikli sularını misafirleriyle buluşturan Limak Yalova Thermal Boutique Hotel, Yalova merkeze en yakın otel olan ve lüks otel kategorisinde göz kamaştıran mimarisi ile misafirlerine kusursuz hizmet sunan Lova Hotel Spa, Yalova'nın ünlü Termal ilçesinde yer alan, şifalı termal havuzlar ve kaplıca banyolarıyla çeşitli uygulamalar sunan Black Bird Thermal Hotel Spa misafirler tarafından en yüksek puan alan en iyi Yalova termal otellerindendir! Diğer otellere de göz atmak isterseniz web sitemiz size yardımcı olacaktır.

Afyon bölgesinde ki en iyi termal oteller hangileri?

Afyon ilinde de yoğun bir biçimde termal oteller bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında tercih edilen bu otellerdeki suların nötr değere sahip olması ve sularda bulunan bikarbonat, sodyum gibi maddelerden dolayı bir çok hastalığa iyi gelmesiyle ön plana çıkmaktadır. İkbal Thermal Hotel Spa, Grand Özgül Termal Tatil Köyü, Oruçoğlu Termal Resort en iyi Afyon termal otellerindendir.Diğer otellere de göz atmak isterseniz web sitemiz size yardımcı olacaktır.