Pamukkale Otelleri

Tatil düşününce hepimizin aklına ilk başta deniz, kum ve güneş üçlüsünün olduğu yazlık yerler gelmektedir. Eğer farklı düşünüyorsanız tarihsel bir gezi ve şifalı sularıyla Pamukkale ve orada konaklaya bileceğiniz Pamukkale Otelleri eşsiz güzelliğiyle sizleri bekliyor.

Pamukkale Otelleri ve Gezi Rehberi

Pamukkale Otelleri

Pamukkale dünyada en ilgici çekici yerler listesinde yer almaktadır.Tarih olarak eski yapısı ve Roma Dönemi’ne kadar uzanan tarihi ve şifalı sularıyla neredeyse bütün gezi tavsiyelerinde listelerin başlarında yer almaktadır.
 
Pamukkale Travertenleri ve  Pamukkale Hierapolis Antik Kenti eşsiz tarihsel güzellikleri ve şifalı sularıyla sizi mest edebilecek ve tarihsel bir yolculuğa çıkartacaktır, öyle ki böyle eşsiz güzelliğe Bergama Krallığı Hieropolis Antik Kenti ‘ni travertenlerin yanına inşa etmiştir.

Hieropolis Antik Kenti’nde bizi neler bekliyor derseniz başlıca şöyle bir sıralama yapabiliriz, Hierapolis Tiyatrosu, Büyük Hamam Kompleksi, Frontinus Caddesi, Agora, Kuzey Bizans Kapısı, Güney Bizans Kapısı, Gymnasium, Tritonlu Çeşme Binası, İon Sütun Başlıklı Ev, Latrina, Apollon Kutsal Alanı, Su Kanalları ve Nympheumlar, Plutonium, Surlar, Kadetral ve Aziz Philippus Martriumu sizi muhteşem görüntüsüyle Hieropolis Antik Kentin’de tarihsel bir yolculuk yaptıracaktır.

Pamukkale, Denizli şehir merkezinin yaklaşık olarak 20 km uzağında bulunmaktadır, buraya ulaşım ister özel aracınızla isterseniz de şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanız mümkündür, 12 ay saat 06:30 - 19:00 arasında giriş yapabilirsiz, Hieropolis Antik Kenti ise sadece pazartesi günü kapalı olduğunu dikkate almalısınız.

Pamukkale’de travertenlerin yanında Pamukkale Otelleri yer almaktadır, bu bölgede ki otellerin üst düzey ve travertene yakınlıktan dolayı Pamukkale Otelleri Fiyatları yüksek gelen misafirler için Denizli Otelleri tercih edilebilir ve Denizli merkezindeki bu otellerde kalınıp günübirlik turistik gezi yapılabilir.

Ayrıca Denizli’de kalmışken Karahayıt, Kleopatra Havuzu, Salda Gölü gibi doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz, eğer kışın ziyaret ederseniz Denizli Nikfer Kayak Merkezini tercih edip kayak yapabilirsiniz. 

Denizli Pamukkale Otelleri Her Şey Dahil konsepti otellerin çok büyük bir kısmında yoktur, bu bölge de daha çok oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon şeklinde konseptleri oteller uygulamaktadır, bu yüzden her şey dahil konaklamayı düşünen misafirler için Denizli Otelleri’nden tercih yapabilir.

Pamukkale’yi tercih eden misafirler burda bulunan şifalı sulardan faydalanmak istiyorsa bu bölgede bulunan Pamukkale Kaplıca Otelleri’ni tercih edebilir, bu termal suların yaklaşık sıcaklığı 35-45 derece ve içerisinde bulunan kalsiyum, magnezyum, florürlü ve bikarbonatlı su bulunmaktadır, bunlarda romatizma hastalarına, kalp ve damar hastalarına, cilt hastalarına ve bu gibi bir çok hastalığa faydalı gelmektedir.

Kışların yağışlı olmasından dolayı bahar ve yaz aylarında tercih etmenizi öneririz, Denizli’den geçerken de Çaput aşı, Tandır Kebabı, Arabanı, Ovmaç Çorbası, Ciğer Sarma ve Tas Kapaması  yemeden geçmeyin ayrıca şehir merkezindeki mağaza ve dükkanlardan Denizli’nin simgesi horoz objeli ürünler, Denizli’nin ünlü tekstil ürünleri ve el yapımı ürünlerini hediyelik olarak alabilirsiniz şimdiden iyi tatiller.