Balıkesir Termal Otelleri

Antik adıyla Misya, şimdiki adıyla ise Balıkesir Egenin kuzeyinde hem yaz turizmi hem de termal turizm adına oldukça önemli bir merkez olup kaplıca turizminin önemli tesislerinden bazıları Balıkesir sınırları içerisinde bulunuyor. Balıkesir Termal Otelleri, çeşitli rahatsızlıklarına şifa bulmak için gelen misafirlerine 21 günlük bir kür öneriyor ve en kötü takdirde en az iki hafta bu sulardan yararlanmanızı tavsiye ediyor. 

Balıkesir Termal Otelleri ve Gezi Rehberi

Balıkesir Termal Otelleri Otelleri

Kentin şifalı sularını misafirlerinin hizmetine sunan Balıkesir termal otelleri yoğunlukla Güre ve Gönen’de bulunuyor. Gönen kaplıcaları hem ilçe merkezinde hem de merkez civarında yer alıyor.

İlçe merkezde bulunan kaplıcanın tarihi çok eskilere dayanıyor ve zamanında Mısırlılar, Romalılar ve Bizanslılar tarafından işletilmiş, oldukça da ünlenmiş durumda. Kaplıcada yapılan kazılardan çıkarılan eserler de kaplıca müzesinde sergileniyor.

Güre kasabası ise, Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı kaplıca merkezlerinden biri. Kaplıca Roma dönemlerinden kalma hamamların üzerine inşa edilerek geliştirilmiş ulaşımı oldukça kolay bir tesis.

Edremit ilçesi Güre dışında başka kaplıca merkezlerine de sahip olup bunlardan biri Edremit’in Bostancı köyünde bulunan Derman Kaplıcası. Kaplıcanın 56 derecelik suyu özellikle artrit, kadın hastalıkları ve tabii romatizma problemlerine iyi geliyor. Kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki kaplıca tesisine dilerseniz Edremit Termal Otelleri'nde konaklayarak günübirlik gidebilirsiniz. 

Balıkesir ılıca kaplıcalarından en önemlilerinden bir tanesi Balya ilçe merkezinin 25 kilometre kuzeydoğusunda bulunuyor. Kaplıcanın suyunun sıcaklığı 51 ile 60 derece arasında değişiyor ve başta romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere bazı cilt hastalıklarına da iyi geliyor.

Kaplıcada fizik tedavi yöntemleri ile geleneksel kaplıca kültürü bir arada yürütülüyor ve sağlık turizmi için önemli yer tutan Balıkesir’in pek çok kaplıca tesisi gibi, birçok sağlık problemi alternatif çözümlerle tedavi edilmeye çalışılıyor. 

İstediğiniz hizmet ve yıldızda tercih edebileceğiniz Balıkesir termal otelleri her şey dahil imkanlara da sahip olup böylece Balıkesir’in şifalı sularından dilediğinizce faydalanabilir ve isterseniz otelden dışarı adımınızı atmayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı bu otellerde konaklayarak termal sulardan faydalanabileceğiniz gibi Balıkesir’in eşsiz doğasını da keşfe çıkabilirsiniz. Çeşitli doğa sporu olanakları bulunan Balıkesir özellikle yaz aylarında deniz turizmi ve deniz sporları alanında da önemli bir yer kaplıyor. Balıkesir Otelleri'ne göz atabilirsiniz. 

Bir tatil planı yapmak istiyorsanız maddi olarak da bu planı enine boyuna değerlendirmek gerekiyor. Balıkesir termal kaplıca fiyatları tesislerin misafirlerin hizmetine sunduğu imkanlara göre farklılık gösteriyor.

Her şey dahil, apart, tam ya da yarım pansiyon kalma durumunuza göre, almak istediğiniz hizmetler için ücret ödemeniz gerekebiliyor. Bazı otellerdeki masaj salonları ve SPA merkezleri de ek ücrete tabii olabiliyor. Fiyatı en çok etkileyen faktörler ise otelin konumu, yıldız sayısı ve sunduğu hizmetler, şimdiden iyi tatiller.