Edremit Termal Otelleri

Kazdağları'dan gelen muhteşem oksijen ve doğa manzarasıyla Balıkesir'in en güzel ilçelerinden Edremit, termal turizmde gözde konum olmakta ve bu bölgede bulunan Edremit Termal Otelleri muhteşem doğası ve şifalı sularıyla siz değerli misafirlerimize ev sahipliği yapıyor.

Edremit Termal Otelleri

Termal turizm denildiğinde Marmara Bölgesinde ilk akla gelen yerlerden biri sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri ile Balıkesir’dir. Balıkesir Termal Otelleri'nin önemli bir kısmı Edremit ilçesinde bulunuyor.

Balıkesir merkezden yaklaşık bir saat kadar batıya doğru ilerlediğinizde Edremit’e ulaşıyorsunuz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’ndan ise sadece 10 dakika kadar sürüyor Edremit. Kısacası Edremit ulaşımı oldukça kolay, doğal güzelliklerinin bol olduğu, her mevsim misafir ağırlayan bir kent. 

Amacınız Edremit termal otellerini yaz mevsiminde ziyaret etmek ise, size önerimiz yaz gelmeden bu otellerden yerinizi ayırtmanız. Denize ulaşımın kolay olması sebebiyle Edremit en çok yazın turist ağırlıyor.

Zeytinli Rock Festivali’nin de Edremit’te düzenleniyor olması bu kalabalığı oldukça etkiliyor. Gençler genellikle kamp yapmayı tercih ederken, gelmişken termal otellerden de faydalanmak isteyenlerin sayısı az değil. Genç kesimin tercih ettiği termal oteller ise genellikle 2, 3 ya da 4 yıldızlı oluyor.

Edremit termal oteller 5 yıldızlı olarak da hizmet veriyor, bu lüks otellerde masaj salonu, SPA merkezi, termal havuz, jakuzi, fitness salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları, termal kür gibi imkanlar bulunuyor. Bazılarında çocuklara özel havuz ve oyun alanlarının da bulunduğu bu oteller çeşitli restoran hizmetleri de sunuyor misafirlerine ve özellikle yaz döneminde ise animatörler sahne alıyorlar.

Edremit’in termal sularından faydalanmak için sadece 5 yıldızlı oteller değil, apart otel seçenekleriniz de mevcut. Edremit merkez ve çeşitli ilçelerinde bulunan Edremit termal apartların en güzelleri Kazdağı’ndakiler diyebiliriz, bu apartlarda konaklarken hem şifalı termal sulardan yararlanabilir hem de 1993’te milli park ilan edilen Kazdağları’nın bol oksijenli temiz havasını içinize çekebilirsiniz. Dolayısıyla tam bir sağlık deposu olan bu apartlar, kendi evindeymişçesine rahat bir tatil geçirmek isteyen gezginler için oldukça uygun.

Edremit’te Bostancı Köyü ve Güre Kasabası gibi merkezlerde bulunan kaplıcaların suları sodyumlu sülfatlı termal sular grubundan sayılıyor. Edremit kaplıcaları guatrdan üst solunum yolu hastalıklarına, kadın hastalıklarından kireçlenmeye, böbrek taşı problemlerinden karaciğer rahatsızlıklarına neredeyse aklınıza gelebilecek her sağlık sorununa ek tedavi olarak kullanılıyor.

Termal su kürlerinin herhangi bir rahatsızlığa iyi gelebilmesi için ise ortalama iki ila üç hafta kadar bu sulardan faydalanmanız gerektiği söyleniyor. Tabii iki ila üç hafta kadar otellerde konaklamak oldukça masraflı olacağından, eğer bir grup ile geliyorsanız daha uygun fiyatlara kiralayabileceğiniz Edremit kaplıca evlerini düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle hem rahat rahat tatil yapabilir hem de kaplıcaların suyunun tadını Edremit’in yemyeşil doğasına karşı çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle