Karahayıt Otelleri

İş stresinden, günlük yaşamdan uzaklaşmak ve bu tatil termal sularda rahatlamak istiyor ama Pamukkale kalabalığına girmek istemiyorsanız Karahayıt termal otelleri tercih edebilirsiniz.

Karahayıt Otelleri ve Gezi Rehberi

Karahayıt Otelleri

Denizli iline bağlı Karahayıt Mahallesi'nin şifalı suları, Pamukkale Travertenleri gibi pamuksu beyaz renge değil, kırmızımsı bir bakır renge sahip. Avrupa’nın birinci, dünyanın ise yedinci kaplıca ülkesi olan Türkiye’deki her biri farklı işleve sahip termal su kaynakları en çok Ege’de bulunuyor.

Özellikle Denizli yerlileri Karahayıt’ı iyi biliyor ve Pamukkale termal otelleri'nde kalmak yerine, sık sık Karahayıt’a geliyor. Siz de bu bölgenin insanına güvenip Karahayıt’a gelebilir, gelmişken Ağlayan Kaya’yı da gezebilirsiniz. Küçük bir alana sahip Ağlayan Kaya’nın yeşil bir çamuru ve sıcacık bir su kaynağı var ve dilerseniz bu şifalı suyu şişelere doldurup, sonrasında soğutarak tüketebilirsiniz.

Ağlayan Kaya’nın 1 km ötesindeki Yeşildere Şelalesi de bu bölgede konaklıyorsanız gitmeniz gereken yerlerden biri. Denizli otelleri'nde dahi kalıyorsanız, Denizli’den 2 buçuk saatlik bir yolculukla burayı ziyarete gelip bir doğa günü geçirebilirsiniz.

Ağlayan Kaya'nın aksine, Yeşildere Şelalesi’nin suyu buz gibi akıyor bu sebeple tatilinizi yaza denk getirdiyseniz, o sıcakta buz gibi sularda yüzmek sizi oldukça rahatlatacaktır. Yeşildere Şelalesi’nin yolu biraz zorlu ancak sizi orman içinden şelale’ye götüren yol ağaçları seyre dalarken hemencecik bitiveriyor. 

Bu tatil bütçeniz biraz sıkışık ise, Karahayıt pansiyon fiyatlarına göz atın deriz. Otellerden daha uygun olan pansiyonlar, hem kaliteli hizmet veriyor hem de içiniz rahat bir şekilde tatil yapmanıza olanak sağlıyor.

Çoğu pansiyon termal olarak hizmet vermediği için, yukarıda belirttiğimiz bölgelere şifalı sulardan faydalanmaya gidebilir ya da bölgenin tarihini öğrenmek için Halıcı Ahmet Urkay Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Birçok eseri içinde bulunduran müze belki de en çok geniş ahşap işçiliği portföyü sebebiyle ziyaret edilmeli ve müze içerisinde aynı zamanda geleneksel Türk sanatları eserlerinden de geniş bir koleksiyon göreceksiniz. 

Eğer hem ücret olarak uygun hem de termal hizmet veren bir yerde konaklamak isterseniz, size önerimiz Karahayıt Karahallı Pansiyon fiyatlarını incelemeniz. İsmi sizi yanıltmasın, bu güzel aile pansiyonu Uşak’ın ilçesi Karahallı’da değil Karahayıt’ta bulunuyor. Ailecek güvenilir, temiz ve kaliteli bir hizmet almak için Karahayıt Karahallı Pansiyon’u tavsiye ediyoruz.

Ailecek geldiğiniz bu tatilde, güneye doğru yapacağınız 25 dakikalık bir araba yolculuğu ile Laodikya Antik Kenti’ni de gezebilir, küçüklere tarih sevgisini bir açık alan müzesinde aşılayabilirsiniz. Bu açık hava müzesinin yılın her günü açık olduğunu ancak yazın akşam 7’de, kışın ise akşam 5’te kapandığını unutmayın.

Şifalı ve huzurlu tatiller dileriz!