Ödeme Yöntemleri ve Ödeme Koşulları

Otel rezervasyonu için depozito ödemesi veya ön ödeme ne demektir?
  • Otel rezervasyonlarında depozito, hizmeti alacağınızı beyan ederek ön rezervasyon yapmak ve ödemenizin bir kısmını otele ödemenizdir. Depozito tutarları rezervasyonların iptali durumunda geri ödenmemekle beraber bu durum otel arasında farklılık gösterebilir.
  • Otel rezervasyonlarında ön ödeme, hizmeti aldığınız durumlarda rezervasyon yapmak ve ödemenizin tamamını otele ödemenizdir. Bu durum size satın aldığınız hizmeti daha iyi fiyatla ve daha iyi koşullarda alma imkanı vermektedir. Rezervasyon iptal durumlarında da Rezervasyon İptal Sigortası alınarak yaptığınız ödemenin tamamını geri alabilirsiniz.
Nasıl depozito veya ön ödemeli otel rezervasyon yapabilirim?

Depozito ve ön ödemeli otel rezervasyonu yapmak istediğinizde isterseniz 444 51 36 veya 0850 800 51 36 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak veya www.tatilhatti.com sayfasına girerek yapabilirsiniz.

Otel rezervasyon ödemesi ne şekilde ve nasıl yapılır?

Otel rezervasyonlarınıza ait ödemeleri isterseniz Havale/EFT ve kredi kartı ile platformumuz üzerinden yapabilirsiniz veya isterseniz otelde ödeme seçeneği olan rezervasyonlarda otelde yapabilirsiniz. Size tavsiyemiz platformumuz aracılığı ile ödeme yaparak ödemelerinizi platformumuzun garanti kapsamına sokmanızdır.

Otel rezervasyon ödememi tatilhatti.com aracılığı ile yaptım, herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu?

Tatilhatti.com aracılığı ile yaptığınız tüm otel rezervasyon ödemeleri blokeli hesaplarda muhafaza edilmekte ve rezervasyon işlemleri tamamlanmadan otellere bir ödeme yapılmamaktadır. Böylece ödediğiniz ücretler platformumuz garantisinde kalmakta ve müşteri ödeme güvenliği sağlanmaktadır.

Otel rezervasyon ödememi farklı kartlar ile yapabilir miyim?

Tüm müşterilerimiz otel rezervasyon ödemelerini farklı bankalara ait ve farklı özellikli kartlar ile ve 3D Security güvenlik sistemi ile yapabilmektedirler, ancak bu işlemler sırasında banka ve kart özelliklerine göre ödeme şartlarında değişimler olabilir (Örn; “A” bankası taksit yapmaz iken “B” banka 6 taksit yapabilir).

Otel rezervasyonu ile ilgili ödeme koşullarını nasıl görebilirim?

Otel rezervasyonlerınız ile ilgili ödeme koşullarınızı www.tatilhatti.com adresindeki üye girişinden şifreniz ile giriş yaptıktan sonra geçmiş işlemlerim menüsünden görebilirsiniz.

Kredi Kartı olmadan otel rezervasyonu yapabilir miyim?

Çoğu otelde rezervasyon yaptırmak için bir ön ödeme yapılması gerekmektedir, yine de bazı otel belli bir depozito alarak rezervasyonu yaparken çok nadir de olsa bazı oteller yerinde öde seçeneği ile çalışmakta ve check-in sırasında ücret tahsil etmektedir.

Otel rezervasyon ödemesi için neden şimdi ödeme alınıyor?

Tüm otel rezervasyonunuz doğrultusunda sizin için bir oda ayırmakta ve rezervasyonu yapılan odayı satıştan kaldırmaktadır. Bu nedenle otel zarar görmek istemediği için sizden ödeme veya depozito talep etmektedirler. Yaptığınız ödemeleri www.tatilhatti.com vasıtası ile yaparak kendinizi güvenceye alabilirsiniz.

Otel rezervasyon ödemesini debit kart ile yapabilir miyim?

İçerisinde yeterli nakit veya kredi limiti olan debit kartlar ile tıpkı kredi kartı gibi otel rezervasyon ödemesi yapabilirsiniz. Ancak debit kart ile taksit yapamayacağınız gibi ödeme hesaplarınızdan anında tahsil edilir.

Başkasına ait kredi kart ile otel rezervasyon ödemesi yapmak mümkün mü?

Başkasına ait kredi kartı ile otel rezervasyon ödemesi yapmak tabi ki mümkün ancak yapılan ödemenin kart sahibince onaylanması gerekmektedir. Bunun için www.tatilhatti.com platformu 3D security güvenlik sistemini kullanmakta ve böylece gerek sizin gerekse başkasına ait kartın güvenliğini sağlamaktadır.

Kredi kart bilgilerim güvende mi?

Tüm müşterilerimizin kredi kartı bilgileri 256 bit SSL Sertifikası ile gelişmiş güvenlik sistemleri tarafından korunmaktadır.