,

Balıkesir Otelleri

4 mevsim gidebileceğimiz özellikli tatil rotaları bulunuyor. Kışın ya da baharda kafanız estiğinde 2 günlüğüne bile olsa kaçamak yapılabilecek yerlerden biridir Balıkesir ve tek yapmanız gereken şey il merkezi ya da ilçelerinde bulunan Balıkesir Otelleri'nde yerinizi ayırtmaktır.

Balıkesir Otelleri ve Gezi Rehberi

Balıkesir Otelleri

Balıkesir iki denize birden kıyısı olan 6 şehrimizden biridir. Bir kıyısı Ege Denizi bir kıyısı Marmara Denizine bakan, efesi, zeybeği, adaları, tarihi binaları ile bir kültür hazinesidir. Bu hazineyi keşfetmek için il merkeziyle başlayıp sonra güzelim ilçelerine geçmenizi öneriyoruz. Balıkesir otelleri merkez ilçede her bütçeye uygun seçeneklerle karşımıza çıkar. Merkezde kültür turu yapabilirsiniz.

Balıkesir Kuvayi Milliye Müzesi : 1919 yılında İzmir işgali sonrasında halk toplanır ve silahlı mücadele kararı alır, efeleriyle, erkeği kadınıyla savaşır Balıkesir halkı. Kuvayi Milliye ruhunu anlatan o günlerden günümüze kalan eserler, çevre bölgelerde yapılan kazılardan çıkan etnoğrafik eserleri restore edilmiş Mehmet Paşa Konağı’nda oluşturulan müzede görebilirsiniz.  

Eski bir yerleşim yeri olduğu için pek çok tarihi camii bulunur. İlk görmeniz gereken, ilk dönem Osmanlı eserlerinden olan 1461 yılında inşa edilmiş Zağnos Paşa Camii'si ve Külliyesi'dir. Camii yapıldıktan sonra şehir bu bölgede yapılanmaya başlar, külliye içerisinde hamam, ibadethane, saat kulesi, avlusunda ise güneş saati bulunur. Sade bir yapı olan caminin mihrap ve minberi görülmeye değerdir. Zağnos Paşa Camiisi dışında il merkezinde Yıldırım Camii'si ve Külliyesi, Alaca Mescit, Tahtalı, Umurbey, Kasaplar, Alibey, Hisariçi Camii'leri gibi görebileceğiniz tarihi camiiler bulunur. 

Tatil programınızı il merkezine yakın bölgelere göre yaptıysanız Balıkesir Merkez Butik Otel seçeneklerinden birinde ev sıcaklığında kalabilir, günübirlik çevre gezileri yapabilirsiniz.

Şehirde kültür turu yaparken yorulduğunuzda pek çok renkli parktan biri olan Atatürk Parkı'nda dinlenebilir, parkın tam ortasında sergilenen ve dünyanın en yavaş uçağı olarak bilinen F14 Savaş Uçağı'nı görebilirsiniz.

Yemek için Balıkesir Köfte, kuzu kokoreç yiyebilir tatlı olarak da meşhur höşmerimin tadına bakabilirsiniz. 

Tarihi yerleri gezdikten sonra Balıkesir’e 11 km uzaklıkta bir mesire yeri olan Değirmen Boğazı Tabiat Parkı'nda nefes alın. Ağaçların arasından şırıl şırıl akan deresi, ulu çınarları, yürüyüş yolları ile Balıkesirli'lerin bir kaçış yeridir ve gitmişken hatıra tabelası önünde fotoğraf çekilmeyi unutmayın. 

Balıkesir’de çevre gezilerini minibüs ve otobüsler ile yapmayı düşünüyorsanız ulaşımın kolay olması açısından Balıkesir otogara yakın oteller konaklamak için daha pratik olacaktır.

İl merkezindeki kültür turunuzdan sonra ilçeleri keşfetme zamanıdır. Sındırgı, Bigadiç ve Gönen kaplıcalarıyla öne çıkar. Gönen’de dağda ormanın içinde yer alan Ekşidere Kaplıcası şifalı suyu ve orman havası ile tam bir sağlık merkezidir. 

Edremit ilçesinde denize girebilirsiniz ancak mutlaka gitmeniz gereken yer oksijen deposu Kazdağları Milli Parkı'dır. Kazdağlarında bulunan Sütüven Şelalesi ve Hasan Boğuldu Göleti yüreği burkan hikayesi ile gelenleri etkiler.

Edremit’e 8 km uzaklıktaki Akçay Beldesi sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. Yazlıkların çok olduğu Akçay’da yeşil ve mavinin görsel şöleni yaşanır. Deniz manzaralı Balıkesir Akçay Otelleri huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar. 

Arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi evleri, masmavi denizi, Cunda (Alibey) Adası ile Ayvalık geçmişe yolculuk yapmanızı sağlar. Özellikle tarihi evlerin restore edilerek pansiyon ve butik otele dönüştürüldüğü Ayvalık Otelleri'nde kalmanızı öneriyoruz. İsterseniz yıldızlı lüks otelleri de tercih edebilirsiniz.

Ayvalık pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı için antik kentler, tarihi camiler, kiliseler açısından oldukça zengindir. Gezinizde müze kartınız varsa rahat edersiniz. Balıkesir Ayvalık Otelleri ilçe merkezinin dışında civardaki beldelere de yayıldığı için her bütçeye uygun otel bulmak mümkün ancak otelde kalmak istemezseniz günübirlik ev kiralayabilir ya da kamp yapabilirsiniz.

Ayvalık’ta Şeytan Sofrası tepesinde muhteşem manzaranın tadını çıkardıktan sonra yolunuz üzerindeki tam bir sanat köyü olan Küçükköy’e uğrayıp Sarımsaklı’ya geçebilirsiniz. Harika bir kuma ve denize sahip olan Sarımsaklı denize girmek için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Özellikle çocuklu aileler uzun ve sığ denizi nedeniyle Balıkesir Sarımsaklı Otelleri’ni tercih etmektedir.

Doğa turizmi açısından Manyas Gölü Kuş Cenneti kuş gözlemcileri ve fotoğraf tutkunları için de bir cennet gibidir. Sizin hayalinizde bir adada tatil yapmak varsa Balıkesir bu konuda da öne çıkar. Balıkesir’e bağlı olan Marmara Adası ve Avşa Adası doğal ve tarihi güzellikleri ile sizi karşılayacaktır. 

Antik kentleri görmek, geçmişte yaşayanların izinde gitmeyi seviyorsanız Erdek İlçesini de programınıza mutlaka ekleyin. Balıkesir ili ve ilçeleri ile dolu dolu bir tatil geçirmeniz için harika bir tatil bölgesidir. Balıkesir otel fiyatları kaldığınız otelin verdiği hizmete, büyüklüğüne, yerine ve mevsimine göre farklılık gösterebilir. 4 mevsim her bütçeye uygun tatil yapma imkanı bulunur. 

Balıkesir’de hayvancılık çok yapıldığı için dönüşte tulum, hellim, saganaki gibi çeşit çeşit peynir, tereyağı, mis gibi zeytinyağı alabilirsiniz. El dokuma kilimleri seviyorsanız kullandıkça renkleri daha da güzelleşen meşhur Yağcıbedir kilimlerinin bu yörede dokunduğunu eklemeliyiz. 

Tarih, doğa, kültürel değerleri ile Balıkesir’de güzel bir tatil geçirmenizi diliyoruz.