Marmara Adası Otelleri

Doğal güzellikleri ile isim yapmış tatil yörelerinde gün batımını izleyebileceğiniz yerler önerilir. Gün batımını kışın Avrupa yakasından yazın ise Asya yakasından izleyebileceğiniz bir yer olan Marmara Adası ve Marmara Adası Otelleri burada yer almaktadır.

Marmara Adası Otelleri ve Gezi Rehberi

Marmara Adası Otelleri

Balıkesir’in takımadalardan oluşan ilçesi Marmara Adası’nda bu mümkün. Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin 2. Büyük adasıdır Marmara. En büyükleri Avşa, Etkinlik (Kaşık), Paşalimanı olmak üzere 14 adadan oluşur.

Marmara Adası dünyaca ünlü rutubeti olmayan 2 adadan biri, denizin ortasında rutubet, nem adadan mermer çıktığı için yok. Adını aldığı mermer ocakları nemi çektiği için en sıcak havalarda bile ferah bir havaya sahip işte böyle güzel bir havası olan Marmara Adası nerede diye sorabilirsiniz.

Marmara Denizi’nde Balıkesir İline bağlı Marmara Adası Kapıdağ Yarımadası’nın kuzeyinde yer alır. Adaya ulaşım Erdek, Tekirdağ ve İstanbul’dan düzenlenen feribot seferleri ile yapılıp adaya 2- 2,5 saatte adaya ulaşabilirsiniz. Kış aylarında fırtına olduğunda feribot seferleri aksayabilir ya da yapılmayabilir, bu nedenle tatilinizi yaz aylarında planlamanız daha sağlıklı olacaktır.  

Marmara Adası’nın nemini alan mermer ocakları 1800 yıldır faal durumda olan ve kalitesiyle ünlü mermerleri Antik Roma ve Osmanlı Devletinin sarayları ve önemli binalarının yapımında kullanılmıştır. Adanın mermer merkezi Saraylar Beldesi’nde çıkarılan mermerin gönderilmesi için büyük bir liman ve Açık Hava Müzesi bulunuyor. Buradaki mermer oyma Apollon ve Herkül heykelleri görülmeye değerdir. 

Çevresi ağaçlık tepelerle çevrili, oksijeni bol Asmalı Köyü ise yat turizmine uygun olup günümüze kadar gelebilmiş duvar resimleri ile eski Rum evlerinin bir kısmı pansiyon olarak hizmet veren bu evlerde otantik bir ortamda konaklayabilirsiniz.

Merkezde kalmak isterseniz çoğu denize sıfır, zeytin ağaçları ve çiçekler arasında Marmara Adası Aba Plajı Otelleri'ni tercih edebilirsiniz. Aba Plajı çakıl taşlı, soğuk suyu ve derin olması nedeniyle berrak suda yüzmeyi sevenleri kendine çeker ancak daha sığ ve sakin bir denize girmek isterseniz Gündoğdu ya da Topağaç köylerini önerebiliriz. 

Sakin, huzurlu, kafa dinleyeceğiniz bir tatil istiyorsanız Marmara Adası tam istediğinizi verecektir. Daha hareketli bir tatil isterseniz Avşa Adası’na gitmenizi öneriyoruz.

Marmara Adası otel fiyatları kaldığınız adaya, deniz görüp görmemesine ve verdiği hizmete göre değişiklik gösterir. 

Doğal güzellikleri ve mis gibi havası ile adada yapabileceğiniz pek çok etkinlik bulunup bunlar dağcılık, dağ bisikleti, dalış, kano, yelken, yürüyüş, avcılık ve olta balıkçılığını sayabiliriz.

Daha önce Rumların yaşadığı Marmara Adası’nda bir çoğu yıkılmış 36 kilise bulunuyor. Yürüyüş güzergahınızda bulunan kiliseleri gezebilir, adanın en yüksek noktası olan İlyas Tepeye çıkıp harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Marmara Adasındaki tatilinizi Balıkesir’in Ayvalık İlçesine geçerek taçlandırabilirsiniz. Tarihi evleri, camileri, kiliseleri, harika plajları ile Ayvalık en önemli tatil bölgelerinden biri olup restore edilerek pansiyon ve butik otel olarak hizmet vereninden 5 yıldızlı otellere kadar pek çok seçenek sunan Ayvalık otelleri tatilinizden güzel anılarla dönmenizi sağlar, güzel bir tatil geçirmenizi diliyoruz.