Rezervasyon iptal cezası nedir?

İptaller, kiralama yapan misafirlerin Tatil planlarını aksatıp TatilHatti.Com  ve Şirketinin güvenirliğini etkilediğinden, ev sahibi tarafından yapılan iptaller için aşağıdaki cezalar uygulanır. İlan veren Üye’nin bir Misafrin rezervasyonunu iptal etmek istemesi, Misafirin Tatil planlarını ciddi derecede etkileyebilir ve bu nedenle mücbir sebeb olmadığı sürece cezalar uygulanır.

Rezervasyon iptal işlem cezası bir sonraki ilk ödemenizden düşülür. Düşülen tutar, rezervasyonu ne zaman kabul ettiğinize ve girişten ne kadar önce iptal ettiğinize bağlıdır:

 • İlan veren Üye’ye girişe 60 günden fazla süre varsa iptal işlemine ceza uygulanmaz.

 • İlan veren Üye girişe 30 günden az süre kala rezervasyonu iptal etmek isterse, (İptal talebi yapılan kiralama ücretinin %50’si) bir sonraki kiralamadan tahsil edilerek ceza ödemeyi Üye kabul eder.

 • İlan veren Üye girişe 24 saatten az süre kala rezervasyonu iptal etmek isterse, (İptal talebi yapılan kiralama ücretinin %100’ü) bir sonraki kiralamadan tahsil edilerek ceza ödemeyi Üye kabul eder.

 • İlan veren Üye TatilHatti.Com ‘dan verdiği ilanlarda belirttiği ve vaat verdiği özelliklerin doğruluğunu kabul etmiştir. Kiralama yapan Müşteri’nin ilanda-içerik’te yazan bir özelliğin, kiraya konu olan mal veya hizmette bulunmaması ve belgelendirdiği hallerde İlan Veren Üye, rezervasyon tutarını misafire iade  etmekle yükümlüdür. İlan Veren Üye ilanına verdiği mal veya hizmetle alakalı TatilHatti.Com'da sunduğu bütün yazılı ya da görsel bilgilerin esas ve gerçek olduğunu bildirmiştir.

 • Müşteri’nin, rezervasyon işlemini gerçekleştirilen verdiği kimlik bilgilerinin TatilHatti.Com ile bir alakası bulunmamaktadır. Bu bilgiler, 1774 sayılı Kimlik Bilgilendirme Kanunu’nun 2. Maddesi’nin 1. Fıkrası’nca, rezervasyon esnasında oluşabilecek problemleri önlemek için “İlan Veren Üye”  tarafından talep edilmektedir. “Müşteri” ondan istenen bilgi ve belgeleri (kimlik-pasaport) gerçeğe uygun olarak vermelidir. Hakikate uygun olmayan beyanlarda, “İlan Veren Üye” rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir. Bilgilerin doğruluğundan Müşteri mesuldur. Doğru olmayan bilgilerden dolayı rezervasyon iptallerinde ödeme iade edilmeyecektir.

 • İlan veren "Üye"lerin rezervasyonu iptal ettiği durumlarda Müşterinin ödediği toplam tutarın tamamı Müşteriye iade edilir.

 • Müşteri tarafından iletilen rezervasyon tarih değişikliği talepleri ilan veren Üye tarafından onaylandığı taktirde ücretsiz olarak TatilHatti.Com tarafından gerçekleştirilir. İlan sahibi onaylamazsa Müşteri’ye iptal koşulları doğrultusunda işlem uygulanır.

 • TatilHatti.Com oluşabilecek sıkıntıları önlemek ve Müşteri veya ilan veren Üye memnuniyetini korumak adına dilediği zamanda tüm tutarı Müşteriye iade ederek rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.

 

Mücbir sebebler nelerdir?

 • Küresel boyutlardaki salgın hastalıklar, ülkedeki savaşlar, doğal afetler, mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 • Müşteri’nin Ailede vefat (ispat gereklidir)

 • Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Goodman Tours  Tatil Hattı A.Ş ve müşteri hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi karşılıklı olarak fesh edebilir.