SPA Otelleri

Hayatımıza son yıllarda giren Spa kavramı tarihi aslında Roma İmparatorluğu zamanlarına kadar dayanmaktadır, yaz kış farketmeksizin hem vücudunuzu hem bedeninizi dinlendirmek için Spa Otelleri’ni tercih edip stresten arınmış bir şekilde evinize dönebilirsiniz. Spa konseptine sahip bu otellerin amacı siz değerli misafirlerimiz için tatil boyunca rahatlatmak ve dinlendirmek olmaktadır, böylece iş hayatının yorgunluğu yada stresli bir yaşamanız varsa bu hayata biraz mola vermeniz ve Spa otelleri tercih ederek hayata yeniden başlamanız mümkün. 

Sıkça Sorulan Sorular

En çok tercih edilen spa otelleri hangi bölgede bulunuyor?

En çok tercih edilenlerden muhteşem doğası ve her mevsim en güzel dinlenme olanaklarının olduğu Bolu spa otelleridir. Bolu'daki orman ve doğa manzaralı oteller, göl manzaralı odalar ile hem spa hizmetlerinden yararlanırken hemde muhteşem manzara ve doğadan faydalanabilirsiniz. Richmond Nua Welness Spa, Abant Aden Boutique Hotel & Spa, Gazelle Resort & Spa Hotel en çok tercih edilen oteller Bolu spa otelleri arasındadır.

Spa otellerinde hangi spa olanakları bulunuyor ?

Günün yorgunluğunu üzerinden atmak isteyen misafirler Spa otellerinden rahatlamış ve dingin bir şekilde dönüyor. Bu oteller misafirlerine masaj, hamam, sauna, fitness, buhar odası, cilt ve yüz bakımları, havuz gibi birçok imkan sunuyor. 

Spa otellerinin fiyatları nasıl?

Spa otel fiyatları gittiğiniz şehire, oradaki otelin kalitesine, oda tipine, kalınacak kişi sayısına ve aldığınız hizmete göre farklılıklar göstermektedir, son yıllarda ise kaliteli tesislerin fazlalığı fiyatta her bütçeye uygun otel bulmanızı kolaylaştırmaktadır.

Otellerde yararlandığımız spa olanakları ücretli mi?

Konaklama satın alan misafirler spa'nın içerisindeki hamam,sauna,fitness,havuz gibi hizmetlerden genel olarak ücretsiz yararlanırlar. Masaj çeşitleri, yüz bakımları gibi seçenekler ise genel olarak ekstra ücrete tabi tutulur. Fakat yine de otelden otele farklılık gösteren kriterler olabilir. Siz değerli misafirlerimiz tatilinizi seçerken Spa fiyatlandırma ve konseptleri dikkate almanızı tavsiye ederiz. 

Spa olanaklarından faydalanırken ne giymeliyim?

SPA merkezlerinde genelde müşterilere bornoz, havlu, terlik gibi gerekli ekipmanlar verilmektedir. Giysi konusunda ise sauna ,hamam gibi ortamlara mayo ile girilebilse de masaj sırasında vücuttaki dolaşımı etkileyecek lastikli malzemelerin giyilmemesi tavsiye edilmektedir. Çünkü SPA'nın amacı rahatlama ve gevşemedir.

İstanbul'da spa otelleri nelerdir?

İstanbul'un yoğun trafik ve stresinden biraz olsun uzaklaşmak isteyen misafirlerimiz İstanbul'daki spa otellerini tercih edebilirler. Bedeni ve ruhu dinlendiren, dinginleştiren masaj ve terapiler ağrılarınızın giderilmesine yardımcı olacak. Eğer bu tarz arınma ve dinlenmeye ihtiyacınız varsa İstanbul'da oldukça fazla spa oteli bulunmaktadır.

İzmir'de spa otelleri nelerdir?

Bir diğer büyük şehrimiz olan İzmir’de özellikle son zamanlarda artan trafik ve kalabalık stresleri yaşanmaktadır. Ama burada yaşayan misafirlerimiz çevre illere gitmeye gerek duymadan İzmir’in bir çok ilçesinde mevcut İzmir Spa Otellerini tercih edebilirler. Swissotel Büyük Efes İzmir, Renaissance İzmir Hotel, Balçova Termal Hotel İzmirde'ki en iyi ve en çok tercih edilen spa otellerindendir.

SPA Otelleri ve Gezi Rehberi

SPA Otelleri Otelleri

İsterseniz uzun süreli tatillerde ister iş hayatı yada günlelik hayatın stresinden arınmanızı ve uzaklaşmanızı sağlayacak kısa süreli tatiller için Spa Otelleri sizi bekliyor. Bu otellerin sunduğu hizmetlerde en önemli yerde masaj yer almaktadır.

Şöyle vücudumuzu rahatlatacak bir masaja kim hayır derki.. Eğer sizde hayır diyemiyorsanız özellikle uzak doğudan gelen masör ve masöz tercih edip işi uzman ellerden yaptırmanızı öneririz. Mükemmel terapilerle ruhsal olarak rahatlamanızı sağlamak da otellerin bir diğer hizmetlerinden. Bir diğer önemli hizmet ise otellerin bünyesinde bulunan kişisel bakım hizmetleri olmakta.

Bu hizmetler cilt ve yüz bakımı, bitki yada bal banyoları, manikür pedikür, saç bakımı uygulamaları bulunmaktadır, otellerde bulunan sauna, buhar banyoları, hamam ve jakuzi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Bazı oteller ise termal bölgelerde bulunmakta ve termal otel olarakta hizmet vermektedir.

Bu otellerin de içerisinde kapsamlı spa merkezleri var ise bu termal suların sahip olduğu iyileştirici ve şifalı özellikleri SPA’larında misafirlerine alternatif tedavi için kullanmaktadır.

Yoğun olarak spa hizmetinin verildiği bazı otellerde ise fitness, spa mutfağı ve eğitimi gibi hizmetler de bulunmaktadır. Bunlara baktığımızda neredeyse her otelin konseptinde SPA hizmetleri farklılık göstermektedir.

Otellerin sunduğu hizmetler farklı olsa da otellerin amaçları aynıdır, bu da sizlerin rahatlamış ve dinlelenmiş bir şekilde evinize göndermektir. Bunu sağlamak için de oteller bu hizmetlerin verilmesinde uzman ellerle siz değerli misafirlere hizmetin en iyisini vermeye çalışmaktadır. 

Oteller sundukları hizmetin şekline göre kendi aralarında sınıflandırılmaktadırlar. ‘Resort & Hotel Spa’ olarak adlandırılan otellerde, Spa hizmetleri o otele konaklamaya gelen misafirler için ek hizmet olarak sunulmaktadır.

Spa hizmetlerinin ağırlıklı olduğu tesisler ise ‘Destinasyon SPA’sı olarak adlandırılmaktadır. Bu tesislerde spa mutfakları ve eğitimleri de verilmekte, Spa kültürünü kullanarak misafirlere bu kültürle hizmetler sunan otellere ise ‘Connoisseur Spa’ denilmektedir, bu çeşitlere sahip olan spa otelleri ülkemizin dört bir yanına dağılmış durumda.

En çok tercih edilen Spa Otelleri

En çok tercih edilenlerden muhteşem doğası ve her mevsim en güzel dinlenme olanaklarının olduğu Bolu spa otelleridir. Bolu'daki orman ve doğa manzaralı oteller, göl manzaralı odalar ile hem spa hizmetlerinden yararlanırken hemde muhteşem manzara ve doğadan faydalanabilirsiniz, termal otellerinde içerisinde spa hizmetleri bulunmaktadır.

Ülkemizin bir çok yerinde bulunan termal oteller arasından da tercih edebilirsiniz, bunu yapan otellerin başında Spa Otelleri Bursa gelmektedir, Bursa’da oturanların haricinde özellikle İstanbul’dan ve çevre illerden çok fazla misafir gelmektedir. Bursa’da olduğu gibi İstanbul’a Yakın Spa Otelleri çok fazla ilgi görmektedir.

Çünkü İstanbul’un yoğun trafik ve stresinden birazcıkta olsa uzaklaşarak dinlenmek isteyen misafirler için bu fırsatlar çok iyi gelmektedir. Tabiiki İstanbul’da kalmak istiyor ve burada bir spa oteline gitmek istiyorsanız İstanbul’da da bir çok spa oteli bulunmaktadır. İstanbullulara en yakın bu imkanlardan yararlanma fırsatı ise Sapanca otelleridir.

İstanbul’dan biraz kaçıp kafa dinlemek isteyen misafirlerimizin çoğu Sapanca’yı tercih etmekte, hem İstanbul’a yakın olması hem de göl ve doğası ile size mükemmel bir rahatlama imkanı sunacaktır.

Bir diğer büyük şehrimiz olan İzmir’de özellikle son zamanlarda artan trafik ve kalabalık stresleri yaşanmaktadır. Ama burada yaşayan misafirlerimiz çevre illere gitmeye gerek duymadan İzmir’in bir çok ilçesinde mevcut Spa Otelleri İzmir için önemli bir yere sahiptir. 

Spa Otel Fiyatları gittiğiniz şehire, oradaki otelin kalitesine, oda tipine, kalınacak kişi sayısına ve aldığınız hizmete göre farklılıklar göstermektedir, son yıllarda ise kaliteli tesislerin fazlalığı fiyatta her bütçeye uygun otel bulmanızı kolaylaştırmaktadır.

Sizin kendi fiyat aralığınızda otel bulmanız çok rahat olacaktır, çok yüksek bir bütçe ayırmak istemeyen misafirlerin tercihi en çok termal oteller olmaktadır.

Bu otelleri genelde ailelerin tercih etmekte ve şifa kaynağı olan bu oteller uygun tatil fırsatı arayan ve spa hizmetinden yararlanmak isteyen misafirlerimiz için uygun olacaktır.

Spa hizmetlerinin bazıları otel ücretinin haricinde ekstra bir ücretlendirme olmaktadır. Siz değerli misafirlerimiz tatilinizi seçerken bu Spa fiyatlandırma ve konseptleri dikkate almanızı tavsiye ederiz