Fethiye Otelleri

Cennetten bir köşe Fethiye, bizler 3 şekilde öğreniyoruz, Görerek, duyarak ya da dokunarak ve bunlardan biri daha baskın oluyor, bu öğrenme stilleri doğuştan itibaren tüm hayatımızı etkiliyor. Bunların içinde görsel olanlar planlı, programlı, her şeyi yazarak ve okuyarak daha iyi öğreniyor. Sizin böyle görsel bir arkadaşınız varsa ve sizi arayarak “Fethiye’ye gidiyoruz haydi hazırlanın” diyorsa hiç düşünmeden tamam deyin. Çünkü gezilecek yerler, yapılacak etkinlikleri araştırmış ve Fethiye otelleri içinde sizlere en uygununu seçmiş demektir. 

Fethiye Otelleri ve Gezi Rehberi

Fethiye Otelleri

Fethiye de tarih derseniz var, deniz derseniz pırlanta gibi, yeşil derseniz her tonu, spor derseniz yok yok bir de bunlara En iyi Fethiye otelleri eklendiğinde gidip görmemek, yaşamamak olmaz.

Eğer heyecan arayışıyla geldiyseniz yamaç paraşütü ilk sırada olacaktır, bunun için de Fethiye Otelleri Ölüdeniz mevkiinde olanlarda kalmanızı öneriyoruz.

Kendiniz Babadağ’dan bireysel ya da tandem atlayış yaparken Belcekız Plajında iniş yapan paraşütçüleri yakından görebilirsiniz. Ölüdeniz zamanla denizden ayrılmış lagüne verilen addır. Suyu her mevsim sakin olduğu için bu isim verilmiş. Ölüdeniz ve çevresindeki koyların güzelliği ve berrak denizi gelenleri kendine hayran bırakır.

Belcekız plajı suyu daha dalgalı olsa da manzarasının güzelliği nedeniyle oteller bölgesi olarak bilinir. Bu bölgede bulunan Fethiye Ölüdeniz Otelleri Her şey Dahil Fiyatları ve erken rezervasyon indirimleri ile daha hesaplı bir tatil yapmanızı sağlayabilir.

Fethiye’de yapılacak en güzel şeylerden biri koylarında denize girmektir. Koylardan bazılarının hem karadan hem denizden ulaşımı varken Kelebekler Vadisi’ne sadece denizden ulaşabilirsiniz. Karadan Faralya’ya giderken bir sapak göreceksiniz. Orada mutlaka durun ve aşağıya doğru bakın, Kelebekler Vadisi’nin tüm güzelliğiyle ayaklarınızın altında olduğunu göreceksiniz.

Eğer yeni evli ya da evlenecekseniz Balayı otelleri Fethiye seçeneklerini değerlendirip tüm bu güzellikleri eşinizle birlikte yaşayabilir, harika balayı fotoğrafları çekebilirsiniz. Otelde kalmak istemezseniz kamp alanlarının da çok keyifli olacağını söyleyebiliriz.

Kabak Koyu harika bir kamp alanıdır, doğayla baş başa kalabileceğiniz yeşil ve mavinin her tonunu görebileceğiniz, tekne turlarının da uğrak noktası olan bir koydur. Büyükboncuklu Koyu’ndan Kuleli Koyu’na giderken manzara nuhteşemdir. Özellikle Kuleli’de gün batımını huzurla izleyebilirsiniz.  

Günlük(Sığla) ormanının yanında, ağaçlara kurulmuş hamaklarda denizin esintisini vücudunuzda hissetmek, mis gibi iyot kokusunu içinize çekmek isterseniz Günlüklü Koyu’na bir gününüzü ayırabilirsiniz. Oraya gittiğinizde içinizden “işte cennet bu” diyen bir ses olacaktır. Plaj olarak da çocuklu aileler için çok uygundur. Günlüklü plajı dışında şehir merkezine 5 km mesafede kumlu uzun plajı ile Çalış Plajı ailelerce tercih edilmektedir. Diğer plajlara göre daha sakindir.

Büyük otellerden hoşlanmayanlar için Fethiye butik Otelleri kaliteli hizmeti ile sizlere evinizdeymiş hissi verir. Özellikle merkezde bir otel seçtiyseniz çarşısına yürüyerek gidebilirsiniz. Eski Kent diğer adıyla Paspatur ahşap evleri, Osmanlı döneminden kalma Eski Camii ve Fethiye Hamamı ile ilginizi çekecektir. Paspatur adını içinde yüzyıllardır akan sudan almaktadır. Oradan balık pazarına geçip taze deniz ürünleri alabilir ve çevresindeki restaurantlarda pişirtip, güzel mezeler eşliğinde yiyebilirsiniz.

Trekking yapanların çok sevdiği tamamı 535 km olan Likya Yolu Fethiye’den başlayıp Antalya’ya kadar uzanır. Dünyanın en iyi 10 uzun yürüyüş rotasından biridir. Hristiyanlığın ilk dönemlerinde dinlerini yaymak isteyen keşişler tarafından kullanılan yol, daha sonra ticaret amacıyla da kullanılmıştır. Bu yolun tamamını yürümek isteyenler isterse kamp yapabilir, isterse yol üzerinde bulunan otellerde konaklayabilirler. Yolun tamamının muhteşem bir manzarası olduğunu söyleyelim. Eğer yürüyüşe Antalya’dan başlayıp Fethiye’de bitirmek isterseniz Fethiye Ölüdeniz Otelleri 5 yıldız hizmeti ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Fethiye’de ve çevresinde pek çok antik kent bulunur. Bu nedenle müze kartın da geçerli olduğu Fethiye Arkeoloji Müzesi sizi geçmişte yolculuğa çıkaracaktır. Fethiye’de görmeniz gereken yerlerden biri de Likya döneminde kayalara oyularak yapılmış Kral Mezarları bu gün bile dimdik ayakta gelenleri karşılamaktadır.

Karmilassos Antik Kenti üzerine kurulmuş bir Rum Köyü olan Kayaköy de ilginizi çekebilecek yerlerden biridir. Özellikle fotoğraf çekmeyi seviyorsanız mutlaka gitmenizi öneriyoruz. Mübadele dönemine kadar çevre köylerle barış içinde yaşayan köy halkı mübadelede evlerinden ayrılınca Türkler o evlere yerleşmeyi kabul etmemiş ve terk edilmiş. İçinde insanın yaşamadığı evler yıpranır, yıkılır, yıllar sonra bu köyün güzelliği fark edilmiş ve restorasyon çalışmaları yapılmaya başlamış, bazı evler sanat evi, kafeterya vb. şekilde hizmet vermektedir.

Fethiye de hem gezeyim, hem denize gireyim hem de kendimi otelde biraz şımartayım diyorsanız Fethiye Tatil Köyleri’ni tercih edebilirsiniz.  

Özellikle çocuklu aileler için farklı etkinlikler ve club hizmeti sunan tatil köylerinde çocuklarınızla birlikte ama istediğiniz zamanlarda çocuksuz bir tatilin tadına varabilirsiniz. Çocuklarınız da burada geçirdikleri tatili unutmayacaklardır.

Fethiye’de başka neler yapabiliriz diyorsanız Saklıkent Kanyonunda dik kayalar arasında uzanan kanyonda yürüyüş yolları ya da suların içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Heyecan arıyorsanız Dalaman Çayı’nın 26 km lik parkurunda rafting yapabilirsiniz. Yayla havası almak isterseniz yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan Seki Yaylası’na gidebilirsiniz.

Seki Yaylası’na giderken yol üzerinde bulunan yerel işletmelerde köy usulü tereyağlı tavuk yemenizi öneriyoruz. Bir de Fethiye Seki Yolu üzerinde aracınızla giderken anason tarlaları arasından geçersiniz. Buradaki arıların biraz sersemlemiş olmasından dolayı sizi sokmamaları için arabanızın camlarını kapatmayı unutmayın.

Tatilinizin tamamını Fethiye’de geçirmek istemezseniz Marmaris’e geçiş yapabilir, Marmaris Otelleri’nde konaklayabilirsiniz. Marmaris’te festival dönemlerine denk geldiyseniz eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Marmaris dışında tercih edebileceğiniz bir diğer turistik belde Bodrum olabilir.  7 yıldızlı bir hizmet almak istiyorsanız Bodrum Otelleri içinde 7 yıldızlı olanlar kendinizi kral, kraliçe gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Ya da samimi bir ortam isterseniz Fethiye butik otelleri ya da pansiyonlarda kalabilir Bodrum’un güzelliklerini görebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.