Bodrum Otelleri

Tarihte İlklerin Şehri Bodrum, Tarihçi Heredot’un doğduğu ve tarihin yazılmaya başladığı Halikarnas şimdiki ismiyle Bodrum, dünyanın ilk kadın amirali Artemisya’nın da şehridir. Burada kadın savaşçılar Amazonların gücünü hissedersiniz. Büyük İskender’in Kraliçe Ada’ya altın tacı taktığı şehirdir Bodrum. Bodrum deniz demektir, her koyu, her sahili başka güzellikler sunar, bu nedenle Türkiye'de tatil denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Bodrum ve Bodrum otelleri olur.

Bodrum Otelleri ve Gezi Rehberi

Bodrum Otelleri

Duvarları beyaz badanalı, kapı ve pencereleri mavi boyalı Bodrum evleri yanında taş evleri, taş döşeme dar sokakları ile yeni evli çiftlerin fotoğraf mekanıdır. Çekilen fotoğraflar daha sonra baktığınızda aynı sıcaklığı hissettirir size, bu nedenle Bodrum otelleri balayı çiftleri için ideal konaklamayı sağlar.

Bodrum gündüz güneşi, denizi ve tarihi yerleri ile gece eğlenceleriyle ünlüdür. Otelinize gelip yerleştikten sonra 600 yıl önce Rodos Şövalyeleri’nin limanı korumak için yaptığı Bodrum Kalesi’ni gezmekle başlayabilirsiniz. Kale’nin içinde bulunan Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi ilginç keşifleri ziyaretçilerine sunar.

Bunlardan ilki Yüzyılın en önemli 10 keşfinden biri sayılan Uluburun Batığı’dır, Mısır Kralından Hitit Kralı’na gönderilen hediyeler bölümünde bulunan altın kupa güzelliğiyle göz kamaştırır. Hala ayakta olan M.Ö. 400 yıl önce yapılmış amfitiyatro, dünyanın 7 harikasından biri olan Mozole’yi de mutlaka görmenizi öneriyoruz. Bodrum Herşey Dahil Ucuz Oteller seçenekleriyle size bu güzelliklere ulaşma imkanı sağlar.

Bodrum turunuza çarşı ile devam edebilirsiniz. Çarşıda el emeği ürünler, meşhur Bodrum sandaletleri, seramikler, şifalı otlar, el dokuması halılar, 100 yıl denizaltında durduktan sonra gün yüzüne çıkmış süngerler gibi pek çok ürün bulabilirsiniz. Bodrum sokaklarında akşam üstü dolaşıyorsanız mis gibi menekşe kokuları sizi sarmalar. Evlerin önüne dikilmiş begonviller ayrı bir görsel şölen gibidir, bol bol fotoğraf çekin.

Bodrum aşığı Türkiye’nin Sanat Güneşi Zeki Müren Anı Evi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Zeki Müren’in son 6 yılını geçirdiği evi daha sonra Kültür Bakanlığı tarafından müzeye dönüştürülmüş ve ziyarete açılmıştır. Bu kadar gezdikten sonra sanat ve kitapseverlerin yeni durağı, yeni nesil kütüphane olan Zai Bodrum’da dinlenebilir, bir çay molası verebilirsiniz.

Bodrum dünyanın her yerinden her sosyal kesimden insanı misafir eder. Tüm güzelliklerinin, hava alanının ve limanın olmasının yanında Bodrum 7 yıldızlı otel seçeneği sunduğu için krallar, kraliçeler, dünyaca ünlü sanatçılar, iş adamlarının tercih ettiği bir tatil bölgesi olmuştur, 4 mevsim gidebileceğiniz Bodrum’da denize girmeyecekseniz, kışın gidecekseniz her yere yürüme mesafesinde olan Bodrum Merkez Otelleri’ni tercih edebilirsiniz.

Yaz mevsiminde Bodrumdaysanız koyları ve beldeleri gezme zamanıdır. Bodrum’da mavi bayraklı 70 e yakın koy bulunduğunu belirtmeliyiz. Koylara tekne turlarıyla ulaşabilirsiniz. Sakin olmasını isterseniz Torba ya da Yalıkavak’tan kalkanları tercih edebilirsiniz. Gümüşlük, Turgutreis, Yalıkavak, Türkbükü, Bitez, Gündoğan, Ortakent, Torba, Güvercinlik biri diğerinden güzel ve farklı seçenekler sunan yerlerdir.

Yalıkavak ve Türkbükü diğerlerine göre daha pahalı ve sosyetik olduğu söylenir. Bitez ve Akyarlar özellikle çocuklu ailelerin tercihidir. Gümüşlük çok güzeldir ancak yosunlu olduğu için herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Spor yapmayı sevenler için de Bodrum seçenekler sunar. Dalış tutkunları için Antalya kadar olmasa da yapay olarak batırılmış uçak keşfetmenizi bekler. Yürüyüş tutkunları için Türkiye’de bulunan 4 önemli parkurdan biri olan Karia Yolu’na Bodrum’dan başlayabilirsiniz.  Rüzgar sörfü tutkunları genelllikle bu spor için Alaçatı'yı tercih ederler ama malesef yoğunluk yaşandığı sezenlarda özellikle Alaçatı otelleri yetersiz kaldığı sezonlarda muhteşem manzarası ve bol rüzgarı ile Bodrum Yalıkavak Otelleri konaklamada size uygun seçenekler sunar.

Gümbet Bodrum’a en yakın, barların, eğlence mekanlarının olduğu hareketli bir koydur. Gece hayatını severler için Bodrum Gümbet Otelleri ilk tercih edilen otellerdir, ancak denize girmek için pek tavsiye etmiyoruz.

Eğlenmek, dinlenmek, tarihi yerler görmek, spor yapmak istiyorsanız Bodrum sizleri bekliyor. İyi tatiller diliyoruz.