Marmaris Otelleri

Doğal Güzelliklerin Şehri Marmaris, 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, hangi denizi nerede başlar nerde biter diye hiç düşündünüz mü? Karadeniz ve Marmara kolay, boğazlar sayesinde biliyoruz. Peki Ege Denizi nerede bitiyor, Akdeniz nerede başlıyor? Bu iki denizin kucaklaştığı ve ayrıldığı yerdir Marmaris. Coğrafi konumu, doğal güzellikleri, iklimi nedeniyle ilk medeniyetlerden beri ilgi odağı olmuştur, günümüzde ise yılın belirli dönemlerinde çok yağış almakla birlikte 4 mevsim ılıman iklimi tatil için ilk akla gelen yerlerden biri olmasını sağlamaktadır, bu nedenle Marmaris otelleri tercih edilmektedir. 

Marmaris Otelleri ve Gezi Rehberi

Marmaris Otelleri

Eski adı Physkos olan Marmaris’e hem kara hem de hava yoluyla kolay ulaşılmaktadır, isterseniz otobüslerle, isterseniz özel aracınızla ya da 1 saat uzaklıktaki Dalaman Havaalanı aracılığıyla uçak ile gelebilirsiniz, dilerseniz geceyi Dalaman otellerinde konaklayarak yada doğruca Marmaris'e geçebilirsiniz, Dalaman Marmaris arası 88,5 km yaklaşık 1 sa. 30 dk. sürmektedir.

Tatil programınıza Marmaris’i almanız için pek çok sebep var. Her yıl bir çok etkinlik ve festivale ev sahipliği yapması, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na dahil olması, su sporları, su parkları, muhteşem yeşilliği ve doğası, adaları, koyları, Milli Parkı Marmaris’i tercih etmeniz için yeterli olacaktır.

Hayal ettiğiniz ya da tercih ettiğiniz tatile göre Marmaris otelleri fiyatları farklılık gösterir ve her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür.
Marmaris içerisinde yürüyüş yaparken Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı, çarşıyı ve limanı gezebilirsiniz.

Akşam da barlar sokağında eğlenebilirsiniz. Yakın çevrede bulunan Amos Antik Kenti, Loryma Antik Kenti ilginizi çekebilir. Physkos Antik Kenti gezilecek yerler arasında sayılsa da gezi programınıza almayabilirsiniz.

Marmaris’e gelmişken pasaportunuz varsa Rodos’a günübirlik turlarla gidip dönebilir, Rodos’u da görebilirsiniz. 

Tatil boyunca tek hedefim denize girmek diyorsanız o zaman plajı Marmaris’ten daha güzel olan ve Marmaris’e 8 km uzaklıkta bulunan İçmeler’i tercih edebilirsiniz. Marmaris İçmeler Otelleri size daha sakin bir tatil imkanı sunmaktadır. İçmelerden çevredeki muhteşem koylara düzenlenen tekne turlarına mutlaka katılmanızı öneriyoruz.

Bu turlarda Sedir (Kleopatra) Adası hikayesiyle ve benzersiz kumuyla ilginizi çekecektir. Yürüyüş yapmayı seviyorsanız İçmeler Kanyonu size saklı kalmış gölcükler ve şelaleri ile kekik kokuları içinde huzurlu bir yürüyüş vadeder. Bunun için gelirken yanınızda yürüyüş ayakkabınızı getirmeyi unutmayın.

Rüzgar Sörfü yapmayı seviyorsanız her zaman rüzgar alması açısından çok uygun olan Hisarönü tercih sebebiniz olabilir. Yüzeyim, sörf yapayım diyorsanız Hisarönü otelleri öncelikli olarak düşünülebilir.

Tatilinizin bir gününü Marmaris Milli Parkı’na ayırabilirsiniz. Kızılçam ağaçlarının yoğun olduğu bölgede çınar, meşe ve sığla ağaçları da bulunmaktadır. Bu sayede yeşilin her tonunu görebilirsiniz. Milli Park’ta 514 bitki türü bulunuyor. Bunlardan 54’ü sadece o bölgede bulunan endemik türlerdir, 9’u ise yöresel endemiktir. 5 bitki türü de tehlike altındadır. Bu açıdan dünyanın her bölgesinden botanikçinin ilgisini çekmektedir. 

Yoğun iş temposu içinde bunalan pek çok kişi tatil denildiğinde artık huzurlu, sakin yerleri tercih etmeye başladı. Eğer siz de böyle bir tatil hayali kuruyorsanız Bördübet Bölgesi’ne mutlaka gitmelisiniz. Marmaris Datça arasında bulunan Bördübet bölgesinde çam ve sığla(günlük) ağaçlarının altında sessiz, sakin, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Burada Marmaris Butik Otel seçeneklerinden birinde ya da lüks kamping anlamına gelen Glamping’de kalabilirsiniz. Bördübet’te iç taraftan denize doğru yaklaşık 500-600 metre uzunluğunda bir dere bulunur. Kaldığınız yerden bu dere üzerinden kanoyla Bördübet Koyu’na gidebileceğiniz gibi orman içinden yürüyerek 5 dakikada inebilirsiniz. Daha sonra bu el değmemiş koyun tadını çıkarabilirsiniz. Arkanızda orman önünüzde akvaryum gibi bir deniz varken gün batımını izlemek ve bu anları fotoğraflayıp ölümsüzleştirmek isteyebilirsiniz.

Marmaris denizi, koyları, doğal güzellikleri, eğlence mekanları ile genç çiftleri kendine çeker. Marmaris otelleri balayı seçenekleri ile yeni evli çiftlere unutulmaz bir balayı yaşatmaya çalışmaktadır.

Eğer uzak bir mesafeden geliyorsanız ve zamanınız varsa tatilinizin bir kısmını Fethiye ve çevresine ayırmanızı öneriyoruz. Fethiye otelleri ve Ölüdeniz otelleri aile sıcaklığından en lüksüne kadar istediğiniz tatil konusunda size yardımcı olacaktır. Diğer yazılarımızda Marmaris’in çevresindeki diğer güzel tatil beldelerini tanıyabilirsiniz. Ayrılmadan önce meşhur Marmaris Çam Balı almanızı öneriyor, iyi tatiller diliyoruz.