İslami Oteller

Tatil bölgelerinde yılın yorgunluğu ve stresini azaltmak istiyorsunuz ama dini değerleriniz ve hassasiyetlerine de uygun bir otel arıyorsanız İslami Oteller sizi bekliyor. İslami oteller bir diğer adıyla muhafazakar oteller son zamanlarda turizm sektöründe çok önemli bir role sahiptir, bu oteller helal turizm sertifikasına sahip otellerden oluşmaktadır. Hem tatil yapmak isteyen hemde dini değerleri açısından herhangi bir sıkıntıya ve rahatsız edici durumlara uğramak istemeyen misafirlerimiz rahatça tatil yapabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

İslami Otel nedir?

İslami oteller, misafirlerin inançları gereği hassas olduğu noktalarda onların beklentilerine yönelik hizmetleri sunan otellerdir.İslami Oteller’in diğer otellerden hizmet ve konfor olarak herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Fark olarak bu otellerde yiyecek içecek, kadın ve erkek misafirlerin ayrı ayrı otel imkanlarından yararlanması, ibadet yerleri ve imkanları, aktivitelerin ise dini değerlere göre yapılmasıdır. Otellerde yiyecekler İslami şartlara uygun şeklide hazırlanmaktadır.

İslami Otellerin sunduğu imkanlar nelerdir?

İslami otellerde restorant ve otel içerisinde alkolsüz olması en önemli farktır, bu yüzden Alkolsüz Oteller olarak adlandırıladabilirler. Kadın ve erkek misafirler ayrı ayrı plaj, spa, havuz, masaj salonu gibi otel imkanlarından yararlanır. En iyi Muhafazakar Oteller ayrıca plaj ve havuzun görülmeyecek şekilde kapalı olması imkanına sahiptir ve İbadet yerleri ve imkanları oldukça fazladır. İbadetini istediği zaman ve gönül rahatlığıyla yapmak isteyen misafirlerimiz bu konuda otellerde herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır.

Otellerin büyük bir kısmında odaların ibadete uygun bir şekilde hazırlanarak size tahsis edilmektedir. Aileler için de ortak alanlar ve çocuklarınız için aktivite olanakları bulunmaktadır. Bazı oteller eğlenmek isteyen misafirleri düşünerek alkolsüz ortamlarda bulunan disko seçeceği ve animasyon gösterileri gibi imkanlar da sunmaktadır.

Muhafazakar Oteller hangi bölgede bulunuyor?

Akdeniz Muhafazakar Otellerin en çok bulunduğu bölgedir. Bu fazlalıktan dolayı her kesime ve bütçeye uygun otel bulmak kolaydır. Ultra her şey dahil, her şey dahil gibi konseptleriyle Alkolsüz Her Şey Dahil Tatil yapabilir, ayrıca tam pansiyon ve yarım pansiyon gibi seçenekleriyle bütçenize uygun tatili seçebilirsiniz.

Ege Bölgesi, Akdeniz’in arkasından ikinci sırada gelmektedir. Ege’de genellikle Mufazakar Oteller, Bodrum ve Çeşme’de bulunmakta. Ege’nin muhteşem koyları ve havasının tadını çıkarmak isteyen misafirler bu bölgedeki otelleri tercih edebilir.

Kışın tatil yapmak isteyen misafirlerimiz ise termal otellerin bulunduğu Afyon, Balıkesir, Yalova, Denizli gibi şehirleri tercih edip, kışın vazgeçilmez tatili olan termal oteller tercih edilerek şifalı sularıyla rahatlayabilirler. Ayrıca kış için doğa ve tarih sevenler Kapadokya’yı, kayak yapmak isteyen misafirler de Uludağ, Kars, Erzurum gibi kayak merkezlerini tercih edebilirler.

Balayı çiftlerine özel islami otel alternatifleri var mıdır?

İslami oteller arasında balayı için bir çok seçeneğiniz bulunmakta. Genellikle tercih edilen Muhafazakar Balayı Otelleri her şey dahil konseptli olan oteller olmaktadır. Bu otellerdeki lüks, konfor, imkanların fazlalığı ve hizmetiyle sizi düğünden sonra güzel bir tatil ile yorgunluğunuzu atmak için uygun olmaktadır. Bu yüzden genellikle balayı otelleri seçeneklerini isteyen misafirlerimiz bu otelleri daha çok tercih etmekte ve o güzel günün ardından huzurlu ve keyifli balayı yapıp evlerine içi rahat bir şekilde dönebilirler.

Angel's Marmaris Hotel, Selge Beach Hotel, Adin Beach Hotel balayı çiftlerinden çok iyi puan alan otellerden sadece birkaçı!

İslami Oteller ailelere ne gibi imkanlar sunuyor?

Aile havuzları, zengin lezzetler sunan restoranlar ve dinlenme alanları gibi ortak kullanım için uygun alanlar, İslami Otelleri aile boyu tatil için de tercih edilebilir kılıyor. Su kaydırakları, mini kulüp ve renkli aktiviteler ile minik misafirlere özel hizmetler de sunan Her Şey Dahil Muhafazakar Tatil Köyleri, her yaştan misafirin keyifle vakit geçirebileceği tatil adresleri oluyor.

Ege bölgesindeki en iyi her şey dahil islami oteller hangileri?

Bodrum’un Gündoğan mevkiinde denize sıfır konumda alkolsüz hizmet veren misafirlerine konforlu bir tatil imkan sunan The Qasr Bodrum Halal Resort, Marmaris Bozburun bölgesinde bulunan ve denize sıfır konumuyla dikkat çeken Angels Marmaris Hotel, İzmir’in Selçuk mevkiinde yer alan, yeşil ve mavinin buluştuğu huzurlu bir atmosferde misafirlerini ağırlayan Hedef Beyt Hotel Resort & Spa Hotel en iyi Ege Bölgesi İslami Otellerdendir.

Antalya bölgesindeki en iyi alkolsüz her şey dahil islami oteller hangileri?

Antalya bölgesi Alkolsüz Oteller veya Muhafazakar Oteller konseptinde en çok tercih edilen popüler bölgelerdendir. Ailenizle dini hassasiyetlerinize uygun koşullarda rahatlıkla tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Adenya Hotel Resort, Kekova Deluxe Hotel, Bera Alanya Hotel ailelere yönelik bir çok aktivite seçeneği olan ve her şey dahil konseptleriyle her ihtiyacınıza yanıt verebilecek en sevilen Antalya İslami Oteller'dendir .

İslami veya Muhafazakar Otellerde erken rezervasyon fırsatı var mı ?

Her yıl kasım-aralık aylarında başlayıp, yaz sezonu başlayana kadar kademeli olarak süren erken rezervasyon fırsatları ile İslami Oteller ve Alkolsüz Her Şey Dahil Oteller gibi tatil alternatifleri için yüksek indirim oranları ile rezervasyon yapmak mümkün!

Bütçemize uygun islami otel bulabilir miyiz?

Muhafazakar otellerde her bütçeye göre otel bulmanız mümkün. Otellerin konumu, konseptinin yanı sıra otele gidilecek olan zaman bu konuda önemli olmakta. Eğer Kampanyalı Muhafazakar Oteller arıyorsanız otel kampanyalarını sık sık takip edebilir ve erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede tatil planınızı erken ayarlayıp hem bütçenizi yormayıp hem de daha sonradan oluşabilecek sıkıntılardan etkilenme olasılığınız azalır.

İslami konseptli termal oteller hangileridir?

Hem sağlık ve şifa dolu bir termal otelde tatil yapmak hem de dini hassasiyetlerinizden ödün vermek istemiyorsanız islami termal otelleri tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Size en uygun kriterleri göz önünde bulundurarak islami termal otel tercihinizi yapabilirsiniz.

Mufazakar Otellerde alkol hizmeti sunuluyor mu?

Mufazakar veya islami otellerde kesinlikle alkol hizmeti bulunmamaktadır. Misafirlerin dini hassasiyetleri gereği alkolsüz içecekler barından bu otellerde alkolsüz kokteyler, helal standartlara uyan lezzetli yiyeceklerden yiyebilirsiniz. 

İslami Oteller ve Gezi Rehberi

İslami Oteller Otelleri

İslami Oteller’in diğer otellerden hizmet ve konfor olarak herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Fark olarak bu otellerde yiyecek içecek, kadın ve erkek misafirlerin ayrı ayrı otel imkanlarından yararlanması, ibadet yerleri ve imkanları, aktivitelerin ise dini değerlere göre yapılmasıdır. Otellerde yiyecekler İslami şartlara uygun şeklide hazırlanmaktadır.

İslami otellerde restorant ve otel içerisinde alkol olmaması en önemli farktır, bu yüzden Alkolsüz Oteller olarak adlandırılada bilirler. Kadın ve erkek misafirler ayrı ayrı plaj, spa, havuz, masaj salonu gibi otel imkanlarından yararlanır. En iyi Muhafazakar Oteller ayrıca plaj ve havuzun görülmeyecek şekilde kapalı olması imkanına sahiptir ve İbadet yerleri ve imkanları oldukça fazladır. İbadetini istediği zaman ve gönül rahatlığıyla yapmak isteyen misafirlerimiz bu konuda otellerde herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır.

Otellerin büyük bir kısmında odaların ibadete uygun bir şekilde hazırlanarak size tahsis edilmektedir. Aileler için de ortak alanlar ve çocuklarınız için aktivite olanakları bulunmaktadır. Bazı oteller eğlenmek isteyen misafirleri düşünerek alkolsüz ortamlarda bulunan disko seçeceği ve animasyon gösterileri gibi imkanlar da sunmaktadır.

Genel olarak bu otellerde yapılacak bütün aktiviteler İslami kurallara uygun ve İslam’ın gerektirdiği ahlaki değerlere uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Diğer bütün otel imkanları ve hizmetleri diğer otellerden hiç bir farkı bulunmamaktadır.

İslami otellerde balayı imkanı biraz kısıtlı olmakla beraber çok fazla tercih bulunmamaktadır. Genellikle tercih edilen Muhafazakar Balayı Otelleri her şey dahil konseptli olan oteller olmaktadır. Bu otellerdeki lüks, konfor, imkanların fazlalığı ve hizmetiyle sizi düğünden sonra güzel bir tatil ile yorgunluğunuzu atmak için uygun olmaktadır. Bu yüzden genellikle balayı otelleri seçeneklerini isteyen misafirlerimiz bu otelleri daha çok tercih etmekte ve o güzel günün ardından huzurlu ve keyifli balayı yapıp evlerine içi rahat bir şekilde dönebilirler.

Muhafazakar oteller hem yaz hem de kış için çok fazla tatil imkanı sunabilmektedir, yazın tatil yapmak isteyen misafirlerin genel olarak Ege ve Akdeniz bölgelerini tercih etmektedir. Bu bölgelerde çok fazla otel bulunmasından dolayı kendi kriterlerinize ve bütçenize göre otel seçmek daha kolay olmaktadır. Bu bölgedeki otellerde denizin ve güneşin tadını çıkartıp, manzarasıyla da güzel anlar yaşayabilirsiniz.

Akdeniz İslami Otellerin en çok bulunduğu bölgedir. Bu fazlalıktan dolayı her kesime ve bütçeye uygun otel bulmak kolaydır. Ultra her şey dahil, her şey dahil gibi konseptleriyle Alkolsüz Her Şey Dahil Tatil yapabilir, ayrıca tam pansiyon ve yarım pansiyon gibi seçenekleriyle bütçenize uygun tatili seçebilirsiniz.

Ege Bölgesi, Akdeniz’in arkasından ikinci sırada gelmektedir. Ege’de genellikle İslami Oteller, Bodrum ve Çeşme’de bulunmakta. Ege’nin muhteşem koyları ve havasının tadını çıkarmak isteyen misafirler bu bölgedeki otelleri tercih edebilir.

Kışın tatil yapmak isteyen misafirlerimiz ise termal otellerin bulunduğu Afyon, Balıkesir, Yalova, Denizli gibi şehirleri tercih edip, kışın vazgeçilmez tatili olan termal oteller tercih edilerek şifalı sularıyla rahatlayabilirler. Ayrıca kış için doğa ve tarih sevenler Kapadokya’yı, kayak yapmak isteyen misafirler de Uludağ, Kars, Erzurum gibi kayak merkezlerini tercih edebilirler.

Muhafazakar otellerde her bütçeye göre otel bulmanız mümkün, otellerin konumu, konseptinin yanı sıra otele gidilecek olan zaman bu konuda önemli olmakta. Eğer Kampanyalı Muhafazakar Oteller arıyorsanız otel kampanyalarını sık sık takip edebilir ve erken rezervasyon avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu sayede tatil planınızı erken ayarlayıp hem bütçenizi yormayıp hem de daha sonradan oluşabilecek sıkıntılardan etkilenme olasılığınız azalır.

İslami otellerde gönül rahatlığıyla eğlenip tatilin tadını çıkartırken inancınızıda aynı rahatlıkla yaşabilmeniz için oluşturulmuştur. Hem doyasıya tatil yapıp hem de dini değerlerinizde ödün vermek istemeyen misafirlerimiz için otelleri seçerken yapabileceğiniz değerlendirmelerde nelere dikkat edebileceğinizi değerlendirdik. Rezervasyon yapacağınız otelin helal turizm sertifikası olması gerektiğini unutmayın. Tatilinizi seçerken bu detayları dikkate almanız dileğiyle iyi tatiller.