,

Kapadokya Otelleri

Sabah sıcacık yatağınızdan kalkıp pencerenin önüne geliyorsunuz, karşınızda gece yağan karla kaplanmış Peribacaları tüm güzelliğiyle karşınızda duruyor. İçinizden bir ses bir taraftan yanan şöminenin eşliğinde manzarayı izle derken diğer ses bu muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için bir an önce hazırlanmanızı söylüyor. Bu manzarayı ve duyguları size  Kapadokya Otelleri yaşatabilir. Sadece kar manzarası mı? Pırıl pırıl bir yaz gününde de aynı duyguları yaşarsınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kapadokya bölgesindeki romantik otellerden en iyileri hangileri?

Kayakapı Premium Caves, Miras Hotel, Sacred House popüler romantik otellerdendir.

Kapadokya bölgesindeki hangi evcil hayvan kabul eden oteller hangileri?

Karlık Evi Butik Otel, Unicorn Cave Hotel, Millstone Hotel evcil hayvan dostu Kapadokya otellerindendir.

Devrent Vadisi yakınındaki romantik oteller hangileri?

Göreme Inn Hotel, Vineyard Cave Hotel, Aydınlı Cave Hotel'de konaklayıp bahar ve yaz aylarında vadide yürüyüşler yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi yakınındaki romantik oteller hangileri?

Les Maissons Cappadoce, Wings Hotel, Taşkonaklar Hotel romantik çiftlerimizin konaklayıp keyifli vadi yürüyüşleri yapabileceği otellerdendir.

Kapadokya bölgesinde en iyi şömineli romantik oteller hangileri?

Travellers Cave Hotel, Perimasalı Cave Hotel sıcacık ve romantik odaları ile içinizi ısıtacak.

Kapadokya bölgesindeki hangi oteller harika manzaralı odalara sahiptir?

Aydınlı Cave Hotel, Les Maissons Cappadoce, Ab-u Hayat Cave Suites eşsiz manzaralara sahip en iyi otellerdendir.

Kapadokya Bölgesinde spa olanakları bulunan oteller hangileri ?

Anatolian Houses, Kapadokya Hill Hotel'de spa olanaklarından faydalanabilirsiniz.

Kapadokya bölgesinde 5 yıldız standartındaki oteller hangileri?

Cappadocia Cave Resort, Rox Cappadocia, Kayakapı Premium Caves harika deneyimler yaşayacağınız popüler otellerdendir.

Kapadokya Otelleri ve Gezi Rehberi

Kapadokya Otelleri

Tarihi Hititlere kadar dayanan Kapadokya’nın adı Güzel Atlar Ülkesi anlamına gelir. Kapadokya; Ürgüp, Göreme, Avanos, Zelve, Uçhisar, Çavuşin ve Ihlara Vadisini’de içine alan büyük bir bölgenin adıdır. Dünyada pek çok yer dünya mirası olarak tescil edilmiştir. Bunların çoğu ya kültür ya da doğa mirası olarak tek tescil alırken Kapadokya İkiz denilen hem kültür hem de doğa mirasını birlikte almıştır. Bu açıdan da gezip göreceğiniz pek çok güzellik var. Tadına vararak gezmek istiyorsanız 3 gününüzü ayırmanız gerekir.

Gezilecek yerler geniş bir alana yayıldığı için arabanızla gelmeniz ya da araç kiralamanız ulaşım açısından sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Ayrıca kayalara oyulmuş en iyi Kapadokya Otelleri genelde şehir merkezinde olmadığı için yine araba ulaşımınızı kolaylaştıracaktır. Uçakla gelecekler genelde Nevşehir Havaalanını tercih eder. Ancak konum itibari çok rüzgar alan ve sis olan  havalimanında  çok sık rötar ya da iptal olabiliyor. Bu nedenle Kayseri havaalanını tercih edebilirsiniz. Kayseri Nevşehir arası 60 km olduğu için ulaşım açısından pek bir zaman kaybı yaşamazsınız.

Yeni evli çiftler masalsı bir ortam, heyecanlı etkinlikler ve doğal güzellikleri nedeniyle balayını geçirmek için Kapadokya Balayı Otelleri’ni tercih edebilir. Kapadokya’da balayı konseptli oteller olduğu gibi tüm otellerin mutlaka en az bir odası balayı odası olarak düzenlenmiştir. Balayı oteli olması fiyatını yükselteceği anlamına gelmiyor. Kapadokya otel fiyatları pek çok sitede karşılaştırmalı olarak bulunuyor. Size fikir verecektir.

Pek çok efsanesi olmakla birlikte Peribacaları Erciyes ve çevresindeki aktif volkanik dağların püskürmesiyle oluşmuş ve rüzgar, yağmurla şekillenmiş. Tepelerindeki şapkalar ise sonradan oluşmuş. İşin ilginç yanı bu şapkalar Peribacaları’nı koruyor, şapkası olmayanlar yıpranıyormuş. Oluşumları hala devam ediyor.

Pek çok ören yerine gireceğinizden dolayı yüksek ücretler ödememek için mutlaka bir müze kart çıkartın. Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri, Kaymaklı Yer Altı Şehri, Kızılçukur Vadisi, Avanos, Ihlara Vadisi, Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi, Mustafa Paşa, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Sobesos Antik Kenti gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

Kapadokya’yı hep balon turlarıyla özdeşleştiririz. Balon turları için ulaşım kolaylığı açısından Göreme’de kalabilirsiniz. Göreme Otelleri size geniş seçenekler sunar. Oysa yapabileceğiz pek çok etkinlik var.

Örneğin Jeep Safari Turu, At Turu, ATV turu bunlardan bir kaçı. Ancak ben peribacalarını havadan göreyim biraz da adrenalin olsun diyorsanız yamaç paraşütü (paragliding) tam size göre diyebiliriz. Yamaç paraşütünü profesyonel bir pilotla birlikte ikili (tandem uçuş) olarak  da yapabilirsiniz.

Gezdik, yorulduk keyif yapalım derseniz Türk hamamı, sauna, termal havuz, spa gibi hizmetler veren merkezlere ya da bu seçeneklerin olduğu otelinizde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Kapadokya butik otelleri fiyatları verdikleri hizmetlere göre bu nedenle farklılık gösterebilir.

Kapadokya bölgesinin kendine has mutfağı olmadığı akşam için şehir merkezlerindeki restaurantları tercih edebilir ya da otelinizde yemek yiyebilirsiniz. Şarap seviyorsanız yemekte denemenizi öneriyoruz. Çünkü şarap yapımı o bölgede 6000 yıl öncesine dayanmaktadır. Sıcaklığı her mevsim aynı olan mağaralarda dinlendirildiği için aromasının farklı olduğunu göreceksiniz. Eğer Ürgüp otellerinde kaldıysanız Ürgüp merkezde yürüme mesafesindeki Turasan Şarap fabrikasını ziyaret edebilir, Türkiye'nin en iyi kırmızı şarabı olarak bizim seçtiğimiz Seneler şarabının tadına bakmanızı kesinlikle öneririz. Tatil için Kapadokya’yı seçenler için iyi tatiller diliyoruz.