Gökova Otelleri

Bazen pırıl pırıl bir gökyüzü altında Gökova Körfezi’ni tüm güzelliğiyle izlerken, bazen de sislerin yarattığı bulutların üzerindeymiş hissiyle buğulu bir şekilde körfezi görürsünüz. Eğer rotanız Gökova ise yoldan 7 km aşağıya inip Gökova Otelleri içerisinde seçtiğiniz otelinize yerleşebilirsiniz. 

Gökova Otelleri ve Gezi Rehberi

Gökova Otelleri

Ege ve Akdeniz’in Kavuştuğu Yer Gökova, Muğla Marmaris yolunun üzerinde bulunan Sakar Geçidi’ne geldiğinizde aracınızı yol kenarına çekip ovaya doğru baktığınızda muhteşem bir manzarayla karşılaşacaksınız. Her geldiğinizde farklı bir görüntü karşılar sizi.

Gökova Muğla’nın Ula ilçesine bağlı şirin bir tatil beldesidir. Burada yeşilin her tonunu ve denizin harika mavisini görebilirsiniz. Gökova Körfezi coğrafi özelliği nedeniyle dünyanın en iyi kitesurf (uçurtma sörfü) merkezleri arasında yer alır. Bu nedenle dünyanın ve ülkemizin her yerinden gelen kitesurf tutkunları için Gökova otelleri herşey dahil hizmet de vermektedir, yapması kadar izlemesi de keyifli olan kitesurf’u  Gökova’da öğrenebilirsiniz.

Tertemiz bir denize sahip Boncuk Koyu boncuk köpekbalıklarının üreme bölgesidir. Dalış yapmayı seviyorsanız Mayıs ve Haziran aylarında düzenlenen dalış turlarına katılabilir, köpekbalıklarını görme şansını yakalayabilirsiniz. Kamp yapmayı seviyorsanız, yazın bunaltıcı sıcağından uzaklaşmak istiyorsanız o zaman Boncuk Koyu’na bir şans verin.

Yeşillikler içerisinde kamp yapabilir, pırıl pırıl denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Samimi yerlerde kalmayı seviyorsanız  Gökova Pansiyon olarak size pek çok seçenek sunacak ve bu güzelliklere ulaşmanızı sağlayacaktır, Muğla Gökova otel fiyatları karşılaştırmalarına bakmanızı öneririz.

Gökova’ya geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden biri de Mısır Kraliçesi Kleopatra ile Roma İmparatoru Antonius’un aşkına tanıklık eden Sedir diğer adıyla Kleopatra Adası’dır. Söylentiye göre Kleopatra bu adaya gelir çok beğenir ancak hiç kum olmadığı için üzülür.

Antonius büyük aşkını mutlu etmek için Afrika’dan gemilerle tonlarca kum getirtir ve adada bir kumsal oluşturur. Bu nedenle bu adanın kumları altın sarısı renkte ve inceciktir. Bu tür kumun sadece Mısır’da olduğu belirtilmektedir. Antik dönemde ismi Cedrae olan adada bu dönemden kalma kalıntıları görebilirsiniz.

Gökova’ya geldiğinizde çevredeki güzel tatil beldelerini de görebilirsiniz. Azmak Nehrinde nehir turu yapmak, yemyeşil ormanlarda yürüyüş yapıp tertemiz koylarında denize girmek isterseniz Akyaka’ya geçiş yapabilirsiniz. Bazılarının bahçesinden geçen Azmak Nehri ile Akyaka Otelleri farklı güzellikler yaşatacaktır.

Zamanınız varsa oradan yıl boyunca pek çok festivale ev sahipliği yapan Marmaris’e geçip tatilinize farklı etkinlikler ekleyebilirsiniz. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız Marmaris Milli Parkı ve Bördübet Bölgesi’ni görmeden gitmeyin diyebiliriz.

Marmaris’in gece hayatının da renkli olduğunu eklersek 1 gün size yetmeyecektir. Konaklamak isterseniz Marmaris Otelleri size seçenekler sunacaktır. İsterseniz dinlenmek, isterseniz eğlenmek için gidin mutlaka güzel anılarla ayrılacaksınız. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.