Akyaka Otelleri

Muğla’nın Akciğerleri Akyaka, Muğlalıların rahatlamak, nefese almak, piknik yapmak için en çok tercih ettiği yerlerin başında gelir, yemyeşil ormanlar içinde yürüyüş yapmak, tertemiz koylarda denize girmek isteyenler için Akyaka otelleri ve kamp alanları ile az bulunur yerlerden biridir. 

Akyaka Otelleri

Şehrin simgesi haline gelmiş Azmak Nehri Torosların uzantısı olan Sakar Tepesinden çıkan kaynak sularının birleşmesiyle oluşmuş pırıl pırıl bir nehirdir. Suyu sodalı olduğu için cildi güzelleştirdiği söylenir. Ancak her mevsim sıcaklığı 8 dereceyi geçmediği için nehre girmek biraz cesaret ister. Tekne turları ile nehir turu yapabilirsiniz.

Akyaka Azmak Otelleri’nde kalıyorsanız odanızdan da nehrin güzelliğini izlemeniz mümkündür. Azmak Nehri kıyısında bulunan kafe ya da restoranlarda yöresel tatları denemenizi öneriyoruz. Muğla usulü tarhana çorbası, kefal dolması, çökertme kebabı, kaya koruğu salatası ve Muğla halkası bu lezzetlerden birkaçıdır.

Muğla Akyaka otelleri herşey dahil olarak konaklamak isterseniz tüm ihtiyaçlarınızı otelinizde karşılayabilirsiniz. Bu hizmeti veren çok güzel tesisler olduğunu söyleyebiliriz. Otelinizde yemeğinizi yedikten sonra Akyaka Limanı’nda yürüyüş yapıp liman kıyısında bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Ancak önerimiz gün batımından önce burada olmanız ve güneşin batışını bir de buradan izlemenizdir.

Akyaka oteller kadar pansiyonlar açısından da pek çok seçenek sunar. Sessiz, sakin, çam ağaçlarının arasında, ahşap balkonunuzda denizi izleyerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz bu pansiyonlarda. Ya da Akyaka’nın denizi sığ olduğu için gece istediğiniz saatte sandalyenizi alıp denizin içinde oturabilirsiniz.

Belki de kaldığınız otel ya da evin bahçesinden Azmak Nehri geçiyor olabilir. O zaman da nehrin huzurlu akışına kaptırırsınız kendinizi, yüksek sezonlarda doluluk ile karşılaşabileceğiniz için Muğla otelleri size iyi bir çözüm olacak ve günübirlik Akyaka gezisi yapma şansı bulabilirsiniz.

Akyaka sahilinden yürüme mesafesinde olan Akyaka Orman Kamp Alanı’na gitmemek mümkün değildir. Yemyeşil orman sizi kendine çağırır. Bu alanda denize rahatlıkla girilebilen 8 koy bulunur. Kamp alanında ağaçların altında istediğiniz yere kamp kurabilir, çadırınızdan çıkıp masmavi sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Su sporları için de çok uygun olan koylarda yelken, kitesurf, wavesurf yapabilirsiniz. Ekipmanınızı getirmediyseniz kiralayabilir, bilmiyorsanız öğrenmek için özel ders alabilirsiniz. Yüzmenin dışında bisiklet kiralayabilirsiniz.

Akyaka Plajı, Akbük Koyu ve Çınar Koyu denize girebileceğiniz yerlerden sadece birkaçıdır. Akyaka plajı sığ denizi sevenler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Bu özelliği nedeniyle özellikle hafta sonları daha kalabalık olduğunu belirtelim. Küçük bir iskelesi olan Akbük Koyunda denize girebilir hemen yanındaki Karia Antik Kenti ve Keramos Kalıntılarını gezebilirsiniz. Daha soğuk bir suda yüzmeyi seviyorsanız Azmak Nehri’nin denize karıştığı yer olan Çınar Koyunu tercih edebilirsiniz, plajı çakıl taşlı olmakla birlikte hemen derinleşmediği için rahat yüzebilirsiniz.

Güneş, deniz ve gezmekten dolayı yorulacağınız için isterseniz Akyaka jakuzili oteller tercih ederek jakuzide dinlenebilir, içkinizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Romantik bir tatil planlıyorsanız bu seçenek size cazip gelebilir.

Akyaka’ya gelmişken yakınındaki Gökova’yı da tatilinize dahil etmenizi öneriyoruz. Gökova Otelleri körfez manzarası ile keyifli bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır. Gökovada güzel anılar biriktireceğinize eminiz. İyi tatiller.