Köyceğiz Otelleri

Kleopatra’nın ve Osmanlı Padişah eşlerinin güzellik merkezi Köyceğiz, kocaman bir göl düşünün içinde onlarca kano kıyasıya yarışıyor. Yarışanların heyecanına izleyenlerin coşkusu karışıyor, bu coşkuyu yaşayanlardan biri de siz iseniz Köyceğiz otelleri’nde kalıyor ve bu güzelliğin tadını çıkarıyorsunuz demektir.

Köyceğiz Otelleri

Muğla’nın gölü, tarihi eserleri, denizi, kaplıcası, sığla(günlük) ormanları ve balıyla meşhur güzel ilçesi Köyceğiz’deyiz, Köyceğiz gölü denize bağlantısı olan 14 ayaklı bir göldür ve kefal ile yılan balığı balıkçılığı yapılmaktadır. Gölün kano tutkunları için harika bir ortamı vardır. Türkiye Kano Yarışlarına da ev sahipliği yapmıştır, kano bir doğa sporudur ve hem yapana hem izleyene heyecan verir.

Sizler Köyceğiz’de kaldığınız süre içinde bu sporu öğrenebilir, gölde kano ya da kayıkla gezinti yapabilirsiniz. Köyceğiz otelleri fiyatları diğer turistik ilçelere göre daha hesaplı olması açısından her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür.

Köyceğiz’in hatta ülkemizin en önemli değerlerinden biri olan Sığla(Günlük) ağaçları sadece bu bölgede yetişmektedir. Dünyada da sadece birkaç yerde görüldüğü için çok önemlidir. Sığla yağı kozmetik ve ilaç sektöründe kullanılmakta, ağacın kabukları tütsü olarak kullanılmaktadır. Mısır Kraliçesi Kleopatra sığla ağacından çıkan reçine ve kokuya aşk iksiri diyormuş.

Köyceğiz otelleri pansiyonları sıcak ortamı ile size evinizdeymiş duygusunu hissettirecektir. Otelinizden çıktıktan sonra belediyeye ait ılık ve temiz bir denizi olan Delta Plajı’na gidebilirsiniz. Denize girip, güneşlendikten sonra buz gibi bir nar suyuyla serinleyebilirsiniz.

Karavan ve kamping alanı olan Ekincik Plajında sağınız ve solunuzda yemyeşil ormanlar önünüzde masmavi bir denizle berrak sularda yüzmenin keyfine varacaksınız.

Tatilinizin ilk gününü denize girerek geçirdikten sonra 2.günü çevre gezilerine ayırabilirsiniz, bunun için tekne ile gidilen Kaunos Antik Kenti ve Kaya Mezarları sizi tarihte yolculuğa çıkaracaktır. Daha sonra Toparlar Şelalesi'ne gidin, aracınızla şelaleye kadar gidemiyorsunuz.

Arabanızı orman girişinde park edip yaklaşık 15 dakika çam ağaçlarının içinde yürümeniz gerekeceği için yürüyüş ayakkabısıyla gitmenizi öneriyoruz, ancak şelaleye geldiğinizde buna değdiğini göreceksiniz, şelalenin yarattığı doğal göletin serin sularında yüzerek yürümenin yarattığı sıcaklığı üzerinizden atabilirsiniz.

Köyceğiz’e Ağustos ayında gidecekseniz Ağla Yaylası’nda düzenlenen Mahya Şenliklerine katılabilirsiniz, yaylanın bol oksijenli havasında hücrelerinizin yenilendiğini hissedeceksiniz.

Tatilinizi Muğla Köyceğiz Otelleri Herşey Dahil seçeneğiyle geçirmeyi düşünebilirsiniz. Otellerin bir kısmı sığla ağaçlarının içinde, bir kısmı ise denize sıfır ve özel plajları ile tüm gününüzü keyifle geçirebileceğiniz yerler olarak sizlere hizmet vermektedir.

Köyceğiz’e geldiğinizde Sultaniye Kaplıcası’na da gitmenizi öneriyoruz, radon ve mineral açısından zengin olan ve 13 çeşit hastalığa iyi geldiği söylenilen kaplıca dünyanın her yerinden turisti kendine çekmektedir. Kaplıcaya geldiğinizde önce şifalı çamur havuzuna girip çamurdan heykel görünümünde olana kadar çamura bulanıyorsunuz. İsterseniz göle girip yüzerek çamurdan arınabilirsiniz, daha sonra duşa girip her mevsim 41.6 derece sıcaklığa sahip açık havuza alınıyorsunuz, bu havuzda olmak hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecektir.

Kraliçe Kleopatra’nın ve Osmanlı Padişahlarının eşlerinin bu şifalı sulardan yararlandığı belirtilmektedir. Kaplıcadan ayrılmadan önce özellikle mide ve bağırsak hastalıklarına iyi geldiği söylenilen ve kayaların arasından çıkan şifalı sudan içip, şişelere doldurup yanınızda götürebilirsiniz. Ancak suyun şifalı etkisi 3 gün sonra bittiği için bu süre içinde tüketilmesi gerekiyormuş.

Köyceğiz’de gününüzü keyifle geçirdikten sonra akşam birbirinden renkli tezgahlarda el yapımı hediyelikler alabileceğiniz çarşısını gezebilir, saçınız uzunsa boncuk ördürebilir ve akşam yemeğini çarşıda yiyebilirsiniz. 

Tatilinizi tek bir yerde geçirmekten hoşlanmıyorsanız Köyceğiz’den sonra Akyaka ve  Marmaris üzerinden Datça’ya geçmenizi öneriyoruz. Nemin sıfır olduğu Akdeniz ve Ege Koylarında denize girebileceğiniz Datça’da sakin, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Bunun için Datça Otelleri arasından size uygun olanını seçip önceden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Muğla’nın ilçelerinde gezilecek ve görülecek o kadar çok yer var ki seçim yapmak pek kolay olmayacaktır. Köyceğiz’den sonra diğer turistik ilçelerinde de keyifli tatil geçirebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.