Ölüdeniz Otelleri

Likyalıların Güneş Diyarı Ölüdeniz, Tatildesiniz, bir kafeteryada oturmuş kahvenizi yudumlarken karşınıza bakıyorsunuz denize girenler, gökyüzüne bakıyorsunuz rengarenk yamaç paraşütleri ile kuş gibi süzülen tatilcileri görüyorsunuz, bu manzara tanıdık geldiyse Ölüdeniz’de olduğumuzu hemen anlamışsınızdır, bir de bu paraşütler hemen önünüzdeki plaja iniyorsa Belcekız Plajı’nda ya da burada bulunan Ölüdeniz otelleri’nden birindesiniz demektir.

Ölüdeniz Otelleri ve Gezi Rehberi

Ölüdeniz Otelleri

Teke Yarımadası üzerinde kurulan ve Likyalılar tarafından güneş diyarı olarak bilinen Ölüdeniz adını Lagün’den alır. Lagünleri denizden kıyı kordonu ile ayrılarak oluşan göller olarak tanımlayabiliriz. Denizden ayrı olduğu için çevresindeki koylarda fırtına kopsa burada su kıpırdamaz. Bu nedenle buraya Ölüdeniz adı verilmiştir. Coğrafi şekli nedeniyle deniz suyu sürekli devir daim yaptığı için suyu berraktır. Ölüdeniz otelleri denize sıfır olmaları açısından bu güzelliği size yakından sunarlar.

Ölüdeniz ve çevre koyları size deniz, kum, güneş, doğa, spor, heyecan hepsini birlikte sunar. Yapılacak etkinlikler çok olunca Fethiye Ölüdeniz Otel fiyatları da farklı seçenekler sunmaktadır. En aşina olduğumuz etkinlik tabii ki Babadağ’dan atlayarak yapılan yamaç paraşütüdür. Tüm dünyada bilinen ve tercih edilen yerlerden biridir. Dağdan denize 5 km iniş yolunuz bulunur, bu deneyimi yaşamak isterseniz mutlaka bu sporu profesyonel olarak yapmanız gerekmiyor. Tandem atlayış denilen profesyonel pilotlarla ikili yapılan uçuşlar tam size göre diyebiliriz.

Yürüyüş meraklıları için Ölüdeniz’den başlayıp Antalya’da son bulan ve tamamını yaklaşık 6 haftada yürüyebileceğiniz Likya Yolu muhteşem bir yürüyüş parkurudur. Bu yol Likya’lı Hristiyan keşişlerin dinlerini yaymak için kullandıkları bir yoldur. Sizler Ölüdeniz’den başlayıp arzu ettiğiniz kadar yürüyebilirsiniz. Yürüyüş dışında at safari, Atv safari, dalış, rafting yakın çevrede yapabileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır.

Ölüdeniz çevresinde bulunan koylar sizlere “böyle bir güzellik olamaz” dedirtecektir. Bunun için isterseniz tekne turu yapabilir, isterseniz bir kısmına kendi aracınızla gidebilirsiniz. Kabak Koyu, Katrancı Koyu, Günlük Koyu, Kıdrak Koyu, Kelebekler Vadisi hepsi birbirinden güzeldir. İçlerinden Kelebekler Vadisi sadece deniz yoluyla ulaşılması açısından farklı bir yeri vardır.

Vadi adını 80 kadar türde kelebeğe ev sahipliği yapmasından dolayı almış. Yıllar önce buraya sadece sabah tekne sizi getirir, akşam dönüş için alırmış. O dönemde kelebeklerle iç içe piknik yapıp denize girilebiliyormuş. Şimdi tekneler çok sık tur yaptığı için kelebekler vadiye inmiyorlar. Görmek istiyorsanız sizin biraz yukarılara doğru çıkmanız gerekiyor. Fethiye Ölüdeniz pansiyon açısından da zengin olduğundan bu güzelliklere ulaşmak için lüks otellerde kalmanız gerekmiyor.

Ayrıca kamp yapmayı sevenler bu koylarda çadır kurabiliyor ya da karavanıyla kalabiliyor, Belcekız Plajı suyunun dalgalı ve hemen derinleşiyor olması açısından özellikle çocuklu aileler tarafından dikkat edilmesi gereken bir plajdır. Manzarasının güzelliği nedeniyle buraya oteller bölgesi denilebilir. Fethiye Ölüdeniz Otelleri Herşey Dahil Fiyatları denize sıfır olmaları açısından en çok tercih edilen yer Belcekız Plajı’dır.

Ölüdeniz sadece deniz ve spor tutkunları için değil fotoğraf ve tarih tutkunları için de seçenekler sunar. Fethiye Arkeoloji Müzesi, Kargı Köyü Yörük Müzesi, Kayaköy, içinde yıkık bir manastır bulunan St. Nicholas Adası diğer adıyla Gemiler Adası, Amyntas Kaya Mezarları, Saklıkent Kanyonu görülmesi gereken yerlerdir. Ölüdeniz Butik otel olarak da zengin olduğundan bu bölgelerde bulunan otellerde de konaklayabilirsiniz.

Kayaköy Likyalılar döneminde yerleşim yeri olmuş daha sonra Rumlar yerleşmiş. Mübadele döneminde Rumlar köyden ayrıldıktan sonra Türkler bu evlere yerleşmeyi reddediyor. Karşı tarafta ayrı bir köy kuruyorlar. İçinde yaşanmayan evler yıkılmaya mahkumdur. Bu evler de zamanla yıkılmaya başlıyor. Daha  sonra güzelliği fark edilen Kayaköy’de restorasyon çalışmaları başlıyor. Restore edilen bu evlerden bazıları sanat evi, kafe oluyor. Fotoğraf çekmeyi sevenler için ilginç bir mekan olabilir. Kayaköy’e giderken yoldaki gözlemecilere uğrayın. Otlusundan tahinlisine her çeşit gözleme bulabilirsiniz. Ölüdeniz Balayı Otelleri’nde kalan pek çok çift Kayaköy’ü fotoğraf mekanı olarak kullanmaktadır.

Benim niyetim gezmek değil, şöyle lüks bir tatil yapmak diyorsanız o zaman Fethiye Ölüdeniz Otelleri 5 yıldız Ultra Herşey Dahil programlarını değerlendirebilirsiniz. Özellikle Ölüdeniz Faralya Yolu üzerinde bu tür lüks oteller bulabilirsiniz.

Tatilde bile olsa kendinizi evinizde hissetmenizi, günün yorgunluğunu sıcak bir karşılamayla üzerinizden atmanızı sağlayacak Fethiye Ölüdeniz Aile Otelleri yeni dostluklar kurmanızı da sağlayacaktır.

Ölüdeniz, Fethiye, Marmaris birbirine yakın yerler olduğu için Ölüdeniz yerine diğer Fethiye Otelleri’ni de tercih edebilirsiniz. Örneğin Babadağ eteklerinde Ölüdeniz’e 3 km uzaklıkta bulunan Ovacık efil efil esintisiyle sizleri yazın sıcağında rahatlamanızı sağlayacaktır. Ovacıktan biraz daha ileride Ölüdeniz’in eğlence merkezi bar ve discoların bulunduğu Hisarönü Mahallesine ulaşabilir, gece eğlencenin keyfine varabilirsiniz. Hisarönü mahallesini Marmaris Hisarönü Köyü ile karıştırmayın.

Tatilinizi tek bir yerde geçirmek istemezseniz Marmaris’e oradan Datça’ya geçiş yapabilirsiniz, Datça otelleri konum ve manzara olarak sizi büyüleyecek güzelliktedirler. Konaklamak için Marmaris Otelleri içerisinde size uygun olanını seçip, Hisarönü, Gökova gibi muhteşem koylara günübirlik gidebilirsiniz. Muğla ve ilçelerinde sınırsız seçenek bulunuyor. Tercih sizin. Rotanızı belirledikten sonra geriye keyifli bir tatil yapmak kalıyor. İyi tatiller diliyoruz.