Bandırma Otelleri

Antik kentleri, Kapıdağ Yarımadası’nda doğa turizmi, Erdek ve Avşa’da deniz turizmi, Gönen ve Manyas’ta termal turizm ile öne çıkan Bandırma ve Bandırma otelleri iş, eğitim ya da turistik amaçla gelen misafirleri yıl boyunca ağırlamaktadır.

Bandırma Otelleri ve Gezi Rehberi

Bandırma Otelleri

İstanbul, İzmir ve Bursa’ya yaklaşık 2 saat uzaklıkta önemli bir liman kentidir. Türkiye’nin her yerinden kara, deniz, hava ve demir yolu ile kolaylıkla ulaşılabilir.

Bandırma’ya geldiğinizde şehir merkezinde bulunan klasik şehir otelleri ya da eski konaklarda kalabilirsiniz. Bandırma otelleri ve fiyatları merkezde olması, termal olması ya da havuzlu olmasına göre farklılıklar gösterebilir.

Otelinize yerleştikten sonra isterseniz önce antik kentlere zaman ayırın. Bandırma’da 2 antik kentin kalıntıları bulunuyor. Dünyada kazı çalışmaları yürütülen tek Pers valilik merkezi olan ve bilinen en eski Zerdüşt Tapınağı'nın bulunduğu Daskyleion Ören Yeri ilk durağınız olabilir. Perslerin Anadolu’nun batıya açılan kapısı olması açısından önemlidir.

Merkeze 10 km uzaklıktaki Kyzikos Antik Kenti’nde Roma döneminden kalıntılar bulunmakta ve her iki antik kentten çıkan buluntuları Bandırma Arkeoloji Müzesi’nde görebilirsiniz.

Uzak tarihten yakın tarihe yolculuk yapıp Son Kurşun Anıtı'nı ziyaret edebilirsiniz. Kurtuluş Savaşı'nda düşman birlikleriyle son silahlı çatışmaların olduğu, son atılan kurşunla zaferin kazanıldığı yer Ayyıldıztepe’de anıt yapılmıştır. Tarihi gezinizin ardından ormanlık gezi ve piknik yeri olan Atatürk Parkı'nda dinlenebilir, yorgunluğunuzu ağaçların altında atabilirsiniz. 

Doğada zaman geçirmeyi seviyorsanız doğal yapısı ve güzellikleriyle Kapıdağ Yarımadası’na ya da Manyas’ta Kuşgölü yanındaki Kuş Cenneti Milli Parkı’na gitmenizi öneriyoruz. Ilıman iklimi nedeniyle kıtalar arası göç yolları üzerinde bulunan

Kuşgölü her yıl binlerce kuşun uğrak yeri durumunda olup kuşların konaklama süreleri türlerine göre 1 saatle 1 ay arasında değişir. Bölgede 266 kuş türü olduğu belirtilmektedir. Kuş Cenneti Milli Parkı Avrupa Konseyi tarafından iyi korunan doğa parçalarına verilen “A Sınıfı Diploma” ile ödüllendirilmiştir.

Milli Parkın girişindeki müzede bölgede yaşayan canlılarla ilgili bilgi alabilir, gözetleme kulesinde kuşları gözlemleyebilirsiniz, bunun için danışmadan dürbün temin edilebiliyor. Milli Park gezinizden sonra isterseniz Manyas’ta bulunan Bandırma Oteller termal seçeneklerinden birinde kalabilir, tatilinize sağlığı da ekleyebilirsiniz. 

Gezinizi Haziran ayı başında yaparsanız Uluslararası Bandırma Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali'ne de katılabilirsiniz. Festival süresince kültür-sanat etkinlikleri, bilimsel toplantılar ve eğlenceler düzenlenmektedir.

Bandırma liman kenti olmakla birlikte maalesef merkezde denize girilemiyor. Denize girmek için isterseniz 20 km uzaklıkta ülkemizde deniz turizminin en eski merkezlerinden biri olan Erdek’e gidebilirsiniz.

Sakin, huzurlu bir tatil arıyorsanız o zaman Erdek’ten kalkan feribotlar ile Marmara Adası’na geçmenizi öneriyoruz. Deniz ya da orman manzaralı Marmara Adası otelleri dinlenmek için birebirdir. Dünyada havası nemli olmayan nadir adalardan biridir Marmara Adası. Sakin koyları ve mis gibi havası ile tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Merkezde bulunan Marmara Adası Apart otellerinde evinizin rahatlığında kalabilir, merkezi yürüyerek gezebilir, çevre köylere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tatilinizde plajları, tarihi ve doğal güzellikleri ile Ayvalık’a da zaman ayırmanızı öneriyoruz. 

Ayvalık’ta Dünya Sağlık Örgütü tarafından kumunun sağlıklı olduğu onaylanan Sarımsaklı Plajları'nda denize girebilir, Şeytan Sofrası'nda muhteşem manzaranın eşliğinde gün batımını izleyebilirsiniz.

5 yıldızlı otellerden tarihi evlerin restore edilmesiyle pansiyona dönüştürülmüş otantik otellere kadar Ayvalık otelleri her zevke ve bütçeye uygun seçenekler sunar. Eğer farklı tatları denemeyi seviyorsanız Ayvalık’ın harika bir mutfağa sahip olduğunu belirtelim. Bandırma ve Ayvalık’ta keyifli bir tatil geçirmenizi diliyoruz.