Kayak Otelleri

Ülkemizin bir çok yerinde coğrafi konumu ve yüksek rakımları sayesinde Kayak Otelleri yüksek kar yağışı alan bölgelerde, kış aylarının vazgeçilmez sporu haline gelen kayak sporları için birçok olanak sağlamaktadır. Bu olanaklar hem profesyonel kayak tutkunları hemde yeni başlayanlar ve başlamak isteyenler için düzenlenmiş olup herkese hitap etmektedir. Kayak pistleri zorluk derecelerine göre ayrılmakta olup yeni başlayanlar için de ayrıca kayak dersleri verilmektedir. Kayak tatili'nin revanşta olduğu kış aylarında karın üzerinde kayak yaparak veya klasik bir kar tatilin vazgeçilmezi olan kızakla kayarak tatilinizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ bölgesinde bulunan en iyi kayak otelleri hangileri?

Kayak otellerinin vazgeçilmez adresi şüphesizki Uludağ kayak merkezi'nde bulunan en iyi kayak otelleri arasında Bof Hotel Uludağ, Kaya Otel Uludağ, La Chalet Yazıcı ve Monte Baia Uludağ yer almaktadır.

Palandöken bölgesindeki en iyi kayak otelleri hangileri?

Kış olimpiyatlarına ev sahipliği yaptıktan sonra kış sporlarının vazgeçilmez konumu haline gelen Palandöken'in en iyi otelleri Sway Hotel, Dedeman Ski Lodge ve Polat Erzurum Resort'dur.

Uygun fiyatlı kayak tatilleri için hangi oteller tercih edilmelidir?

Uygun fiyatlı kayak otelleri için Sirene Davraz, Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort ve Sarıkamış Toprak Hotel en iyi oteller arasındadır.

Kayak kıyafetlerini nerden kiralanır?

Kayak otelleri'nin genelinde herkese uygun kayak kıyafetleri ve ekipmanları kiralanmaktadır. Profesyonellik derecelerine göre kayak ekipmanları bulunmaktadır.

Herkes kayak yapabilir mi?

Evet, herkes kayak yapabilir fakat yeni başlayanların mutlaka kayak merkezlerinde bulunan kayak derslerine katılmaları önerilir çünkü ne kadar basit görünse de kayak sporu ciddi bir iştir.

Kayak merkezlerine yakın otel bölgeleri nerelerdir?

Kayak merkezlerine yakın otel bölgeleri, Uludağ, Erciyes, Sarıkamış, Kartalkaya, Ilgaz ve Kartepe gibi bölgeler sizin için avantajlı seçenek olacaktır.

Kayak Otelleri ve Gezi Rehberi

Kayak Otelleri Otelleri

Kayak tutkunlarının vazgeçilmez kış aktivitesi olan kayak sporu için kimsenin profesyonel olmasına gerek yok kayak otelleri tesis bünyelerinde kayak dersleri vererek kayak tatili yapan herkesin eğlenmesini sağlamaktadırlar. Yetişkinden çocuklara herkesin mutlu olduğu bir tatil kesinlikle karın bulunduğu bir ortamdadır. Dağların karla kaplı tarifsiz görüntüleri içerisinde bulunan kayak otelleri herkese hizmet sağlamaktadır.

KAYAK NEDİR VE NASIL YAPILIR?

Kayak, kış aylarında karlı dağ yamaçlarında kayak ekipmanları ile karın üzerinde batmadan kayarak ilerlenmesi şeklinde tanımlanır. 

Kayak yapmaya başlamadan önce kayak ekipmanları temin edilmelidir ve yeni başlayacak olanlar mutlaka kayak merkezlerinde bulunan kayak derslerinde eğitim almalıdır. Kayak yaparken her zaman dizlerin kıvrılmış pozisyonda olması önemlidir düşüş anında da kıvrılmış olarak bulunmalıdır. Ani hareketlerden kaçınarak denge sağlamak ve dönüş hareketlerini gerçekleştirirken dikkatli olunmalıdır. Kolay bir spora benzese de uygulamaya başladıktan sonra kolay olmadığı anlaşılır.

KAYAK OTELLERİNDE BULUNAN OLANAKLAR 

Kayak Otelleri herkesin keyifle vakit geçirebileceği ve mutlu olacağı tesislerdir. Kayak tatili denilince akla gelen bembeyaz manzaralar içerisinde; fotoğraf çekilerek muhteşem kareler yakalayabilir, farklı türlerde bulunan kayak pistlerinde kayak yaparak karın üzerinde ilerleyebilir, kar motorsikletleri ile kayak merkezini keşfedebilir ve klasik kızak deneyimi ile karın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kayak Otellerinde kayak ekipmanları olmayanlar için bu ekipmanlar kiralanabilir. Ayrıca tabiki de kayak otellerinde zengin ve lezzetli menü seçenekleri de bulunmaktadır. Bembeyaz manzaraların arasında sıcak içeceğinizi yudumlayarak içinizi ısıtabilir ve kayak tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ KAYAK MERKEZLERİ 

Kayak merkezlerinde konaklamak, dilediğince karın içerisinde olmak, telesiyej ve teleferik ile muhteşem manzaraları yakalamak, kayak ile karın üzerinde süzülerek ilerlemek ve tüm gün eğlenceyi yakalamak için Türkiye'nin en iyi kayak merkezleri misafirlerini konuk etmektedir.

Kocaeli'de bulunan Green Park Kartepe müşterilerine sunduğu bir çok olanakdan dolayı sıklıkla tercih edilen kayak otelleri arasında yer almaktadır. Kış aylarında çok ilgi gören Kartepe'de kayak keyfi eşsiz doğanın içerisinde yapılmaktadır.

Kayak tatilleri için  en çok bilinen merkezlerden biri olan Uludağ herkesi bembeyaz manzaraların bulunduğu 11 bin 338 hektarlık bir alan içerisinde karşılamaktadır. Popülerliği artan Uludağ Otelleri kışın çok yağış alması, doğayla iç içe olması ve aynı zamanda kayakla ilgili çok fazla alternatifin bulunmasıyla her sene bir çok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. En çok tercih edilen Uludağ Otelleri arasında bulunan Bof Hotel Uludağ, Karinna Uludağ, Trend Life Uludağ ve Uslan Hotel gibi bir çok alternatif otel bulunmaktadır. Uludağ Otellerinde konaklayarak popüler kayak merkezini keşfedip kayak keyfinizi doyasıya çıkarabilirsiniz. 

En çok tercih edilen kayak merkezleri arasında bulunan bir diğer isim Erzurum Palandöken’dir. Palandöken kayak merkezi kış olimpiyatları’na ev sahipliği yaptıktan sonra kış sporlarının vazgeçilmez konumu haline gelmiştir. Palandöken Otelleri bir çok yerden gelen ziyaretçileri misafir ederek rahat konaklamalarını ve eğlenmelerini hedef almıştır. Polat Erzurum Palandöken , Snowdora Ski Resort Hotels, Dedeman Ski Lodge Palandöken ve Dedeman Palandöken Resort Hotel'de oldukça tercih edilen oteller arasında yer almaktadır.

Bunun dışında sizler için çok eğlenceli olacak kayak otellerini de önerecek olursak Erciyes Hill Kayseri, Mirada Del Lago Erciyes, Mirada Del Monte Erciyes, Erciyes Ace Kite, Grand Eras Erciyes'de siz değerli misafirlerimiz için uygun bir seçenek olacaktır.

Fiyat açısından daha makul olan kayak merkezleri de bulunmaktadır. Ucuz kayak tatilleri için Kars Sarıkamış’ta bulunan Kayı Snow Sarıkamış, Sarıkamış Kar Otel ve Ekinata Grand Toprak makul fiyatları açısından bir çok ziyaretçiyi konuk etmiştir.

Bütün bu otellerin yanı sıra pek bilinmese de Bolu, kayak için uygun şehirler arasında bulunmaktadır. Örneğin Grand Kartal Bolu Otel sizler için güzel bir seçenek olabilir. Ayrıca The Sign Esentepe Hotel'de Bolu'da bulunan kayak otelleri arasında yer almaktadır.

Kayak Tatili Herkesin Hakkıdır! İyi Tatiller.