Uludağ Otelleri

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Uludağ Otelleri önemli bir turizm merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle kış aylarında ilgi gören Uludağ kayak severlerin ve kış tatilini bembeyaz karların arasında geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez adresidir. Uludağ 2543 metreye kadar çıkan zirvesi ile misafirlerine eşsiz manzaralar sunmaktadır. Uludağ içerisinde bulunan kayak okulları ve kayak pistleri eğlencenin merkezidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uludağ Kayak Merkezi'nde bulunan en iyi tesisler hangileridir ?

Uludağ Kayak Merkezi içerisinde konumlandırılan bir çok tesis bulunmaktadır. En çok ilgi gören tesisler Kervansaray Uludağ, Bof Hotel Uludağ, Kaya Uludağ, Karinna Hotel Uludağ, Ağaoğlu My Mountain, Monte Baia Uludağ Ve Genç Yazıcı Hotel Uludağ'dır.

En uygun fiyatlı Uludağ otelleri hangileridir ?

Uludağ'da bulunan en uygun ve en ekonomik oteller arasında Le Chalet Yazıcı, Erta Soyak Hotel ve Alkoçlar Uludağ Hotel bulunmaktadır.

Uludağ bölgesine nasıl gidilir ?

Uludağ, Bursa şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Uludağ bölgesine hem İstanbul'dan hem de Yalova'dan ulaşım oldukça kolaydır. Uludağ'a gitmek için öncelikle Bursa'ya ulaşmak gerekiyor. Kendi aracı ile Uludağ'a gitmek isteyen kişiler özel araçları ile Bursa yolu tarafına doğru ilerleyebilirler. Şehirlerarası otobüs ile yolculuk yapılacak ise öncelikle Bursa'ya varılması gerekir. Bursa'dan minibüsler ile Uludağ'a rahat bir şekilde ulaşılır.

Uludağ'da kayak olanakları nelerdir ?

Uludağ kayak merkezinde her seviyeye göre kayak pistleri bulunmaktadır. Kayak pistleri kış sporları için elverişlidir ve zemin yapısı uygundur. Uludağ’da yeni başlayanlar ve başlamak isteyenler için kayak okulları mevcuttur. Kayak ekipmanları kiralamak isteyenler için özel tesisler bulunmaktadır.

Uludağ Otelleri ve Gezi Rehberi

Uludağ Otelleri

Kış aylarının popüler ismi olan Uludağ, hem yerli turist hem de yabancı turist çeken gözde tatil beldeleri arasında bulunmaktadır. Uludağ otelleri kış aylarında oldukça ilgi gören kayak tutkunlar için vazgeçilmez bir konumdadır. Uludağ’da bulunan kayak ekipmanları kiralama merkezleri ve kayak okulları herkesin kayak yapması için olanaklar sunmaktadır. Profesyoneller ve yeni başlayacak olanlar için özel pistler bulunduran Uludağ kayak merkezinde kayak yapmak herkesin hakkıdır.

ULUDAĞ KAYAK MERKEZİNİN ÖZELLİKLERİ

Uludağ, Marmara bölgesinin en yüksek dağı olup otellerin bulunduğu 1800 metre rakım ile başlayan Uludağ kayak merkezi 2200 metre rakıma kadar çıkan tesislere, 2543 metre yüksekliğe ve 40 kilometre uzunluğa sahiptir. Uludağ 20 kilometre genişliği ile bölgenin tarifsiz manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır.

Uludağ’da yeni başlayanlar ve başlamak isteyenler için kayak okulları mevcuttur. Uludağ kayak merkezinde her seviyeye göre kayak pistleri bulunmaktadır. Kayak pistleri kış sporları için elverişlidir ve zemin yapısı uygundur. Uludağ kayak merkezinde bulunan en uzun pist Kuşaklı kayak pisti ve bu pistin uzunluğu tam 2.750 metredir. Diğer pistler, Kervansaray pisti 1100 metre uzunluğuna sahipken Fahri kaya ve Belvü kayak pistlerinin uzunluğu ise 800 metredir.

ULUDAĞ KAYAK MERKEZİNDE BULUNAN ULUDAĞ OTELLERİ

Uludağ Otelleri doğanın içerisine konumlandırılmış ve doğanın tarifsiz manzaralarını sunan tesislerdir. Kış aylarında ilgi gören Uludağ doğanın farklı bir tarafını sergileyerek bembeyaz manzaraları ile dikkat çekmektedir.

Kış aylarının en popüler ismlerinden olan Uludağ içerisinde bulunan Bof Hotel Uludağ misafirlerine eşsiz bir kayak tatili vaad ederek herkesin Uludağ’dan mutlu ayrılmasını sağlar. Bünyesinde kayak okulu ve kayak dersleri bulunduran bir çok Uludağ oteli gibi Kervansaray Uludağ, Bof Hotel Uludağ, Kaya Uludağ, Trend Life Hotels Uludağ ve Genç Yazıcı Hotel Uludağ'da da kayak etkinlikleri bulunmaktadır.

Uludağ Otelleri arasında bir diğer sevilen isim ise Karinna Hotel Uludağ ile bembeyaz manzaralar arasında kayak yaparak manzaraların unutulmaz güzelliğine şahit olun ve kayak tatilinin en güzelini deneyimleyin.

Ağaoğlu My Mountain Hotel, Uludağ’da yer alan gözde oteller arasında bulunmaktadır. Kayak severlerin vazgeçilmez kış rotası haline gelen tesis dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilere ev sahipiliği yapmaktadır.

Kendine hayran bırakan otellerden birisi de Monte Baia Uludağ Hotel sımsıcak ve samimi atmosferi ile kışı sevdiren bir tesistir. Kayak Hocası bulundurarak herkesin kayak yapmasını sağlayan ve herkesin kışı mutlu geçirmesini hedefleyen Monte Baia Uludağ Hotel herkese kapılarını açmaktadır.

Kayak Tatili Herkesin Hakkıdır! İyi Tatiller.