Engelli Dostu Oteller

Görme, işitme veya fiziksel olarak başka engellere sahip misafirlerimizin özel olarak düşünülerek hazırlanan ve onlar için en ufak ayrıntıya dahi dikkat eden Engelli Dostu oteller ülkemizin her bölgesinde mevcuttur, bu otellerde engelli misafirlerimiz için her şey düşünülmüştür. Onların tatillerini konforlu ve güvenli bir şekilde yapmaları için en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan oteller siz değerli misafirlerimizin tercihi olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Engelli dostu oteller sunduğu hizmetler nelerdir?

Engelli dostu otellerin sunduğu başlıca  imkanları ve hizmetler değerlendirecek olursak siz misafirlerimiz için her türlü konuda kolaylık imkanı sağladığını görmekteyiz.Otellerin kapıları, asansörler, hareket alanları, oda, tuvalet ve duş, koridorlar, balkon giriş çıkışları ve odalarda bulunan başka teknik donanımların kullanımı engelli misafirlerimize uygun olarak hazırlanmıştır.

Engelli indirimi yapan oteller var mı?

Kimi tesisler engellilere özel indirim fırsatları da sunabiliyor. Bu olanaklardan yararlanmak için kampanyaları takip edebilirsiniz.

Antalya bölgesindeki en iyi engelli dostu oteller hangileri?

Porto Bello Hotel Resort Spa, Sealife Family Resort, Rixos Sungate Hotel engellilere sunmuş olduğu olanaklar ile en çok rezervasyon yaptırılan engelli dostu otellerdendir.

Ege bölgesindeki en iyi engelli dostu oteller hangileri?

Asteria Bodrum Resort, Boyalık Beach Hotel Çeşme, Venosa Beach Resort Spa yürüme engellilere uygun plaj düzenlemeleri, genel alanlardaki özel tuvale, özel otopark ve bir çok sundukları olanaklar ile ege bölgesindeki en iyi engelli dostu otellerdendir.

Kıbrıs bölgesindeki en iyi engelli dostu oteller hangileri?

Kıbrıs Otelleri de size uygun bir şekilde engelli misafirlerimiz için keyifli bir tatil yaşatmakta. Kıbrıs Engelli Dostu Oteller size konforlu bir tatil yaşatırken aynı zamanda eğlenleceli bir tatil yapmanızı da amaçlamaktadır. Kıbrıs muhteşem doğası ve denizi birbirinden güzel yemekleriyle rüya gibi bir tatil imkanı sağlıyor.

Engelli Dostu Oteller ve Gezi Rehberi

Engelli Dostu Oteller Otelleri

Fiziksel engeli olan misafirlerin özgürce tatil yapmalarını sağlayan en önemli proje diyebileceğimiz ‘Engelsiz Turizm’ projesi misafirler için güvenli ve konforlu tatil yapma avantajı için önemli adımlar atmaktadır, bu sayede ülkemizde engelli otelleri sayısında önemli bir artış yaşanırken, bununla birlikte tatile çıkan engelli bireylerin sayısı da oldukça fazlalaşmaktadır.

Tatil planı yaptığınız kişilerde veya kendinizde böyle özel bir durum varsa engelli dostu otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Engelli dostu otellerin sunduğu imkanlar ve hizmetler

  • Engelli dostu otellerin sunduğu başlıca  imkanları ve hizmetler değerlendirecek olursak siz misafirlerimiz için her türlü konuda kolaylık imkanı sağladığını görmekteyiz, otellerin kapıları, asansörler, hareket alanları, oda, tuvalet ve duş, koridorlar, balkon giriş çıkışları ve odalarda bulunan başka teknik donanımların kullanımı engelli misafirlerimize uygun olarak hazırlanmıştır.
  • Otellerde engelli misafirlerimiz hassasiyetleri ön planda tutularak engelsiz turizm standartlarına uygun yerler olma koşulu aranmaktadır.
  • Her fiziksel engele göre değişik hizmetlerde otellerin standartlarında olmaktadır.
  • Görme engeli olan misafirler için özel odalar ve hizmetler ile banyo ve tuvaletlerinde kullanımını rahat bir şekilde yapmanızı sağlar. Ayrıca koridor ve asansörleri de güvenle kullanabilirsiniz.
  • Tekerlekli sandalye kullanan ve yürüme zorluğu çeken misafirlerimiz ise uygun odalar ve otel içerisinde rahat hareket edebilecek alanlar bulabililmektedir, ayrıca havuza girişlerde bulunan özel basamak ve girişler ile havuz kullanımını en üst seviyede yaşayarak tatilin keyfini rahatça çıkartabilir, bu misafirlerimiz için özel donanımlı odalar ile kolay hareket edebilme ve bu odalarda bulunan özel tuvalet ve banyolardan rahatça yararlanabilmekte.
  • Acil durum butonları  ve tutunma kollarıda tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimiz için uygulanan hizmetlerdir. Yürüme engeli olan misafirler için de otel içindeki bir çok yerde kolaylık sağlayan ekipman desteği ve hizmeti sağlanmaktadır.
  • Restoranlarda özel koltuklar, tekerlekli sandalye hizmeti, özel yürüyüş parkurları, otelde özel karşılama ve çok daha fazlası sizler için otel hizmetlerinden sadece bazıları. Ayrıca en önemlisi engelli misafirlerimiz için 24 saat sağlık hizmeti ve ambulans, doktor hizmetleri verilmektedir.
  • Otellerin bir diğer hizmeti ise tatil aktivitelerinden kolayca yararlanabilmeleri için giriş katı odaları tahsis edilebilir. Engellilere Kalacak Yer tahsisinde oteller öncelik vermektedir, bu da otellerin bu saydığımız imkanları çok daha rahat ve kolay bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır.

Engelliler için her bütçeye uygun tatil yapmak mümkün, Türkiye’de bir çok bölgede bulunan engelli dostu oteller fırsat ve avantajlarıyla sizlere uygun bir tatil fırsatı sunmaktadır, erken rezervasyon yaparak yüksek indirim oranlarından faydalanabilirsiniz.

Bazı oteller ise engelli misafirlerimiz için ücretsiz tatil kontenjanı ayırarak belirli dönemlerde bu fırsatları değerlendirebilirsiniz. Ücretsiz olmasa da bazı oteller de engellilere özel indirimler yapmaktadır. Sizde tatilhatti.com da size uygun Tekerlekli sandalye kullanımına uygun tesis fiyatları’nı inceleyip bütçenize en uygun oteli bulabilirsiniz.

Ülkemizde bir çok bölgede bulunan engelli dostu oteller özellikle yaz tatili yapmak isteyenler için Ege ve Akdeniz bölgesinde yoğunlaşmaktadır.

Bunların dışında ise Kıbrıs Otelleri de size uygun bir şekilde engelli misafirlerimiz için keyifli bir tatil yaşatmakta. Kıbrıs Engelli Dostu Oteller size konforlu bir tatil yaşatırken aynı zamanda eğlenleceli bir tatil yapmanızı da amaçlamaktadır. Kıbrıs muhteşem doğası ve denizi birbirinden güzel yemekleriyle rüya gibi bir tatil imkanı sağlıyor.

Yaz otelleri dışında termal oteller çoğunluğu da engelli misafirlerime uygun olmakta. Avrupa’nın en iyi termal kaynak ve otellerine sahip ülkemizde şifalı ve sağlık dolu bir tatil yapabilirsiniz. İster yaz ister kış tatilinizde engelli dostu otelleri inceleyip tatilinizi size en uygun şekilde yapabilirsiniz.

Engelli tatil hakları kapsamına göre ülkemizde seksen ve üzerinde odası bulunan otel ve tatil köyleri yüzde bir oranında özel engelli odası bulunması zorunludur, ve otellerde de yapılan düzenlemelerle engelli bireylerin başkasından yardım almadan tatilini özgürce yapmaları mümkün olmaktadır.

Bunu dikkate alarak otellerin seksen odanın üstünde seçmeniz gerekmektedir, otelinizi seçerkende otellerin verdiği hizmet ve otel standartlarını iyice inceleyip ona göre tatilinizi seçmenizi öneririz. Şimdiden iyi tatiller.