Bolu Termal Otelleri

Bolu hem doğası hemde termal turizmiyle ülkemizde çok önemli bir konuma sahiptir. Son zamanlarda termal turizme ağırlık veren şehir ülkeden ve Dünya'dan bir çok turisti Bolu Termal Otelleri'nde misafir ediyor.

Bolu Termal Otelleri ve Gezi Rehberi

Bolu Termal Otelleri Otelleri

Merkezindeki sayısız cami ve türbe, kenti çevreleyen dağları ve ovalarıyla Batı Karadeniz’in görülmesi gereken kültür ve doğa turizmi merkezlerinden Bolu.

Hepimizin bildiği Abant Gölü’nün de içlerinde bulunduğu irili ufaklı birçok göle ev sahipliği yapıyor. 1980 metre ile en yükseğinin Bolu Dağları olduğu beşi aşkın dağın da ortasında olması sebebiyle, Bolu otelleri doğa yürüyüşü, trecking ve tırmanış düşkünleriyle doluyor.

Bolu aynı zamanda bereketli bir termal turizm merkezi. Burada bir bilgi vermek istiyoruz; çokça duyduğumuz kaplıca aslında üstü kapalı olan termal su kaynaklarına, çermik açık olanlarına, ılıca etrafı çevrili olanlara ve içme de soğuk olarak çıkan termal su kaynaklarına deniyor.

Bolu’da ise, kent Türkiye’nin jeolojik açıdan en önemli fay tabakasının üzerinde bulunduğundan, pek çok sayıda sıcak su kaynağı ve kaplıca bulunuyor. Üstelik Bolu termal kaplıcalarını Evliya Çelebi bile Seyehatname’sinde beğeniyle anlatmış. 

Bolu termal otelleri konusunda ilk bahsetmek istediğimiz bir “Sağlık Kasabası” projesi olarak hayata geçirilen Narven Termal Kasaba. 450,000 metrekarelik büyük bir arazi üzerine kurulu kasaba ismini Anadolu’nun karaağacından almış.

Demirciler Köyü mevkiinde bulunan kasabanın şifalı suyundan faydalanmak istiyorsanız fiyatların Bolu’nun diğer termal otellerinden biraz daha fazla olabileceğini bilmeniz gerekiyor. Her yıl termal tatil yapmak isterseniz burada bulunan evlerden satın almanız da mümkün. 

Bolu termal otelleri her şey dahil olanaklara da sahip. Bolu’nun çeşitli köy ve ilçelerinde ziyaret edebileceğiniz bu otellerin kimilerinde SPA, kimilerinde hamam, kimilerinde ise fitness hizmetleri var.

Bazı oteller ise uzman doktorlar ile çalışarak size özel içme ya da banyo kürleri hazırlayabiliyor. Eğer Mudurnu yakınlarındaysanız, Mudurnu’ya 5 kilometre mesafedeki Babas Kaplıcası’nı, ya da 30 kilometre mesafedeki Sarot Kaplıcası’nı tercih edebilirsiniz. Seben ilçesi civarlarındaysanız Pavlu (Kesenözü) Kaplıcası’na, Göynük yakınlarındaysanız da Çatak Kaplıcası’na gidebilirsiniz. 

Belki de Bolu’nun en çok tercih edilen kaplıcası merkez ilçeye bağlı Karacasu beldesinde bulunuyor. Bolu termal otel Karacasu şifalı sularını bol oksijenli tertemiz havasıyla misafirlerine sunuyor. Karacasu, kaplıcası yanı sıra gür ormanları ve yemyeşil doğası ile önemli bir sağlık turizmi merkezi.

Termal suyu renksiz ve kokusuz bir şekilde 44 derece olarak akıyor ve Bolu merkeze 8 kilometre olan Karacasu’ya ulaşım da oldukça kolay.
Hem ulaşımın kolay olması hem de ormanlarla çevrili sessiz bir tesis olması sebebiyle Bolu Karacasu termal hamam fiyatları bir tık pahalı olabiliyor.

Önceden rezervasyon veya sezon dışı bir tatil planı ile daha uygun ücretlerle konaklayabiliyorsunuz. Karacasu’nun sondaj çıkışlı suları kan dolaşımı ve kalp rahatsızlıklarından solunum yolu hastalıklarına, sindirim sistemi problemlerinden kemik ve kireçlenme gibi romatizmal sorunlara kadar birçok alanda ek tedavi olarak uygulandığından, sizlerin de bu bölgede şifalı ve dingin bir tatil geçirmesini önerir, iyi tatiller dileriz!