Hisarönü Otelleri

Huzurlu ve Sakin Tatil Beldesi Hisarönü, Muğla’nın Marmaris ve Datça İlçelerini duymuş, belki oralarda tatil yapmışsınızdır. Bu iki güzel tatil beldesi arasında ve Marmaris’in Akdeniz tarafında yer alan Hisarönü Köyü’nü gördünüz mü? Kendi adıyla anılan, akvaryum gibi berrak suyu olan bir koyda yer alır. Havası her zaman esintili ve az nemli olduğu için kalp ve astım hastaları için nefes alınacak nadir tatil beldelerimizden biridir, sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isterseniz Hisarönü otelleri sizi güler yüzleriyle karşılayacaktır.  

Hisarönü Otelleri ve Gezi Rehberi

Hisarönü Otelleri

Hisarönü denizi sığ olduğu için çocuklu aileler tarafından da tercih edilmektedir. Çevredeki koylardan daha büyüktür. Plajında her yerde görülmeyen kiremit renginde kumu ilginç gelebilir. Marmaris Hisarönü Plajı’nda yazın sıcağından bunalmadan denize girebilir, rüzgarı sayesinde rüzgar sörfü yapabilirsiniz, akşam günbatımını plajda karşılayıp renk cümbüşü içinde pek çok güzel fotoğraf çekebilirsiniz.

Hisarönü Otelleri Marmaris otelleri içinde denize sıfır olması açısından deniz manzarasını keyifle izlerken Akdeniz mutfağı lezzetlerini tadabileceğiniz yerlerdir. Hisarönü otellerinin çoğu küçük butik otel, apart otel ya da pansiyonlardır. Az sayıda büyük ve lüks otel bulunur, daha büyük ve lüks konaklamalar için Marmaris otelleri genellikle tercih edilir.  Pansiyonda kalıyorsanız ve balık avına meraklıysanız kendi tuttuğunuz balıkları pişirmelerini isteyebilirsiniz. Marmaris Hisarönü otellerinde kalmak istemiyorsanız kamp kurabilirsiniz.

Bu güne kadar ata binmeyi öğrenmek istemiş ancak fırsat bulamadıysanız Hisarönü bunun için size harika olanaklar sunar. Marmaris ve çevresinde bulunan 3 binicilik merkezinden biri Hisarönünde bulunur. İsterseniz ata binmeyi öğrenebilir, isterseniz at safari yapabilirsiniz.

Tarihi kalıntılara meraklıysanız Bybassos Antik kentine doğru yeşillikler arasında yürüyüş yapabilir, yarı tanrıça Hemithea Tapınağı kalıntılarını görebilirsiniz.  Tepede bulunan ortaçağ kalesi de görebileceğiniz yerler arasındadır. Marmaris yakın olduğu için Marmaris Kalesi, Loryma ve Amos Antik Kentleri, Marmaris Müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı gezi programınıza alabileceğiniz tarihi yerler arasında yer alır.

Doğal güzelliklere ve muhteşem koylara tekne ile ulaşmanız mümkün. İnbükü Koyu, Kartal Koyu, Tavşan Adası, Bencik Limanı, Dirsekbükü Koyu, Turgut Şelalesi, Marmaris Saklı Göl görebileceğiniz doğal güzelliklerden bazılarıdır.

“Buraya kadar geldim bir de yamaç paraşütü yapayım, Ölüdeniz’i göreyim” diyebilirsiniz. O zaman tatilinizin bir bölümünde konaklama olarak Ölüdeniz Otelleri tercih edilebilir. Ölüdeniz hem lüks hem de mütevazi oteller arasında pek çok seçenek sunar.

Sakin bir tatili seviyorsanız Hisarönü’nde bir iki gün kaldıktan sonra Selimiye’yi de görmenizi öneriyoruz. Küçük çocuğunuzla bile rahat edeceğiniz Selimiye Otelleri genellikle aile işletmesidir, Köy halkının bakirliği bozulmasın diye büyük işletme ve otelleri köye sokmadığı söyleniyor. 

Tatil rotası olarak bu bölgede önerebileceğimiz bir diğer muhteşem yer Orhaniye’dir. Kızkumu Plajı özellikle kızıl kumları ve upuzun sığ denizi fotoğraflarda denizin üzerinde yürüyormuş görüntüsü yakalamanızı sağlayacaktır. Tatilinizi birden fazla yerde geçirmek isterseniz programınızı yaparken Orhaniye Otelleri’ne de bakıp yerinizi ayırtabilirsiniz. Bu güzellikleri görmek için şimdiden size iyi tatiller diliyoruz.