,

Aydın Otelleri

Efeler Diyarı AYDIN, Kollarını iki yana açmış müziğin ağır ritmine ayak uyduran, yere diz vuran bir efeyi izlemek hikayesini de biliyorsanız keyif verir insana. Zeybek halkı koruyan cesur adamın simgesidir, zeybek oyunu da bir kahramanlık ve cesaret gösterisidir. Tarihi 16. yüzyıla dayanan oyun Ege Bölgesinin özellikle Aydın İli’nin simgesi olmuştur. Efeler adaletsizliğe ve haksızlığa uğradıkları için devlete başkaldıran silahlı cesur, mert insanlardır, Zenginden alıp fakire verdikleri için de halk arasında sevilmişlerdir. Milli mücadelede döneminde çok önemli yerleri olmuştur. Efeler diyarı Aydın doğal ve tarihi güzellikleri ile ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olmuş Aydın Otelleri de her zaman ilgi görmüştür. 

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın’da Konaklarsak nerelere gidebiliriz? 1 günü nasıl verimli değerlendirebiliriz? Yakın lokasyonlar nereleri?

Afrodisias Antik Kenti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bulunan bu Antik Kent, Aydın’ın en önemli tarihi yerlerinden biridir.  Afrodisias Antik Kenti’nin girişinde Afrodisias Müzesi bulunmaktadır. Bu müzeyi ziyaret ederek çeşitli kazılardan çıkartılan eserleri inceleme fırsatınız da var.
.Ö. 1. yüzyıl sonlarına dair inşa edildiği düşünülen Afrodisias Antik Kenti, farklı devletlerin etkilerinin bulunduğu bir antik kenttir. Günümüze başarılı bir şekilde ulaşabilmiş olan bu antik kent içerisinde Afrodit Tapınağı, Sebastian, meclis binası, tiyatro ve dünyanın en iyi şekilde korunmuş stadyumu bulunmaktadır. Bu stadyumun çevresinde 30.000 kişilik bir oturma alanının bulunduğu bilinmektedir.
Hafta İçi her gün gidebileceğiniz Antik Kent’e giriş ücreti 30 TL’dir.

Arapapıştı Kanyonu

Aydın il merkezine yaklaşık olarak 95 kilometre mesafede yer alan Arapapıştı Kanyonu, Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde yer alır. Tekne turları, su sporları gibi aktiviteler için vazgeçilmez bölgelerden biridir. Arapapıştı Kanyonu’na giriş ücreti yetişkinler için 30 TL iken öğrenciler için 15 TL olarak belirlenmiştir.

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı da Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alır. Doğayla iç içe olacağınız bu bölge, birçok farklı bitki çeşidine ve hayvan türüne sahiplik yapıyor. Girdiğinizde kendinizi farklı bi dünyaya giriş yapmış gibi hissedebilirsiniz.
Milli Park mükemmel güzelliklere ev sahipliği yapmasının yanı sıra, ziyaretçilerine çeşitli imkanlar sağlamaktadır. Kuş gözetleme kulesinden çeşitli gözlemler yapabilir, botanik tur yolunda bitkileri inceleyebilir, bisiklet kiralayıp bisiklet parkurunda gezintiye çıkabilirsiniz.
Milli Parka giriş ücretlidir lakin ücretler her yıl değişiklik göstermektedir.
Ayrıca Kuşadası’nda konaklamak için Kuşadası’nda bulunan Kuşadası Kiralık Evler ve Kuşadası Otelleri kategorilerimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama fırsatını kaçırmayın!

Zeus Mağarası

Zeus Mağarası Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunur. Kuşadası’nın vazgeçilmezi olan Zeus Mağarası, yerli ve yabancı turistlerin Kuşadası’na gelince listelerinde ilk sırada yer alan yerlerden biridir. 
Ayrıca Zeus Mağarası da Milli Parkın içinde bulunur.
Tatlı ve tuzlu suyun birleştiği bu mağara, yılın her mevsiminde suyun 5 derece olduğu, 10-15 m derinliğe sahip bir mağaradır. Mağarada yer alan su ve çamur, bölge halkı tarafından şifa kaynağı olarak görülür. Kuşadası’ın saklı cennetlerinden biri olan Zeus Mağarası’nı ziyaret etmeden geçmemenizi tavsiye ederiz!
Ayrıca Kuşadası’nda konaklamak için Kuşadası’nda bulunan Kuşadası Kiralık Evler ve Kuşadası Otelleri kategorilerimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama fırsatını kaçırmayın!

Kadınlar Plajı

Kadınlar plajı Aydın’ın Kuşadası ilçesinde bulunan bir halk plajıdır. Bu plaj ismini, Osmanlı Dönemi’nde plajı yalnızca kadınların kullanmasıyla almıştır. Kuşadası’nın gidilmesi gereken yerlerinden biri olan Kadınlar Plajı, kendine has restoran ve cafeleriyle de oldukça seveceğiniz bir bölge.
Ayrıca Kuşadası’nda konaklamak için Kuşadası’nda bulunan Kuşadası Kiralık Evler ve Kuşadası Otelleri kategorilerimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama fırsatını kaçırmayın!

Altınkum Plajı 

Altınkum Plajı Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan, Türkiye’nin en meşhur plajlarından biridir. 
Sahildeki altın rengi kumları görünce, ismini kumlarından aldığını fark edeceksiniz! Oldukça berrak ve temiz bir suya sahip olduğu için, yüzerken uçuyormuş gibi hissetmeniz de olası.  Suyun sıcaklığı, görsel şöleni ve yumuşacık kumlarıyla Altınkum Plajı, tatil listenizde mutlaka yer edinmeli!
Halk plajı olduğu için girişleri ücretsizdir.
Ayrıca Didim’de  konaklamak için Didim Otelleri kategorimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama fırsatını kaçırmayın!

Aydın otellerinde evcil hayvana izin veriliyor mu?

Aydın Otelleri evcil hayvan konusunda değişiklik göstermektedir. Evcil hayvanlarınızı kabul eden oteller olacağı gibi, etmeyen oteller de olacaktır. Otel açıklamalarında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aydın’da ya da çevre ilçelerde AVM var mı?

Aydın’da FORUM AYDIN AVM’yi  keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.
Kuşadası’nda KUŞADASI KİPA AVM ve KUŞADASI AVM bulunmaktadır.
Söke’ye gidip , NOVADA OUTLET SÖKE’ye de uğrayabilirsiniz.
Dilerseniz İzmir’e de 1 saat 10dk gibi kısa bir sürede ulaşabilir, İzmir’in çeşitli AVMlerinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz.
Aydın lokasyon olarak çevre il ve ilçelere çok yakındır. Kısa bir sürede çevre il ve ilçelere ulaşabilir, gününüzü keyifli şekilde değerlendirebilirsiniz.

Aydın’da ailecek yapılabilecek aktiviteler neler?

Aydında ailecek bulunabileceğiniz çok yer var.
Köfteci Tahsin’de güzel bir akşam yemeği yiyebilir ya da Keyif Bahçesi’nde Güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. FORUM AYDIN AVM hem siz, hem aileniz hem de çocuklarınız için birçok olanak sunuyor. Sineması, oyun alanları ve restoranlarıyla kendiniz için en uygun yeri seçebilirsiniz
Afitap, Aydın ilinin en iyi çikolatasına sahip tatlıcılarından biridir. Denemenizi tavsiye ederiz!
Bunun dışında Gönül Hanı Restaurant, Kahve Bahane, Ikbals gibi mekanlar da aile için uygundur.

Aydın’da arkadaş grubu ile yapılabilecek aktiviteler neler?

David People’da güzel bir kahvaltı yapabilir aynı zamanda akşamları canlı müziğiyle eğlenebilirsiniz. Mor Salkım Meyhane güzel bir fasıl gecesi için çok uygun olacaktır!
Mimar Sinan Mahallesi’nde 100den fazla cafe bulunmakta, eminiz hepsine hayran kalacaksınız!
Bunun dışında Sir Winston Pub, Gramafon Cafe-Bar, Jack House gibi mekanlarda rahatça eğlenebilirsiniz.

Aydın Şehir Merkez’inde deniz var mı? Yüzmek için nereye gidebiliriz?

Şehir Merkezinde sadece otel havuzları bulunmaktadır. Yüzmek için; Kuşadası İlçesi, Didim İlçesi yakın ve kısa sürede ulaşabileceğiniz lokasyonlardır. Ve seçenek yelpazesi oldukça geniş ilçelerdir.
Ayrıca Didim ve Kuşadası’nda konaklamak için Kuşadası’nda bulunan Kuşadası Kiralık Evler, Kuşadası Otelleri ve Didim Otelleri kategorilerimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama fırsatını kaçırmayın!

Aydın Otelleri ve Gezi Rehberi

Aydın Otelleri

AYDIN OTELLERİ VE GEZİ REHBERİ


Aydın, gerek konumu gerekse verimli ovaları ve denize kıyısı olması sebebiyle, geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu sebepten ötürü gezilecek tarihi yerleri de oldukça fazladır. 
Nysa, Priene, Dydima, Aphrodisias, Alabanda, Alinda, Gerga, Harpasa, Tralles, Milet Antik Kentleri, Magnesia ören yeri, Apollon Tapınağı  görebileceğiniz antik yerlerdir.

Karacasu  ve Söke, Otantika Etnografya Müzeleri ile Yörük Ali Efe Müzesi bölge yaşantısı ve kültürünü ziyaretçilere tanıtır. İlyas Bey Külliyesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Cihanoğlu, Üveys Paşa, İlyas Bey, Ahmet Şemsi Paşa ve Bey Camileri Selçuklu ve Osmanlı dönemi özelliklerini yansıtır.
Konaklamak için kamp yapabilir, pansiyon ya da otellerde kalabilirsiniz. Aydın otel fiyatları herşey dahil bütçenize uygun seçenekler sunmaktadır. Pansiyondan havuzlu otellere, günlük kiralık dairelerden günlük kiralık villalara kadar pek çok  konaklama seçeneği bulabileceğiniz Aydın ve ilçeleri; tatilinizi unutulmaz kılacak şartlara sahip!

Yaz kış verimli vakit geçirebileceğiniz Aydın ilçelerinde şu an en gözde yaz tatili beldeleri KUŞADASI ve DİDİMdir. Kuşadası’nda su sporları yanında golf oynayabilir, Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan su parklarında eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Didim’in temiz ve berrak sularında denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Ayrıca Didim ve Kuşadası’nda konaklamak için Kuşadası’nda bulunan Kuşadası Kiralık Evler, Kuşadası Otelleri ve Didim Otelleri kategorilerimizi inceleyip, en uygun fırsatları yakalama şansını kaçırmayın!

Aydın doğa severler için de harika bölgelere sahiptir, kışın flamingoların uğrak yeri olan Büyük Menderes Dalyanları, Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Çine Vadisi, içinde Pers dönemi kaya mezarlarının olduğu Arapapıştı Kanyonu, Madra ve Paşa Yaylaları, Dilek Yarımadası Milli Parkı, Zeus Mağarası görülmeye değer doğal güzelliklerdir. Trekking yapanlar için Beşparmak Dağları güzel bir parkurdur. 

Aydın’a sağlık amacıyla geliyorsanız Germencik’te bulunan Alangüllü Kaplıcaları ile Kuşadası Davutlar’da bulunan Termal kaplıcalar şifa merkezleri olarak sizlere hizmet verir. Aydın’ın turistik ilçesi olan Kuşadası'nda kalmak isterseniz Kuşadası Otelleri termal, yıldızlı, resort seçenekleri ile aradığınız tatili size sunacaktır.

Önceliğiniz med cezir zamanında sular çekildiğinde yürüyerek gidilebilen Saplı Ada, Büyük Menderes Dalyanları, Milet’i görmek ve Altınkum Plajında denize girmek ise Didim Otelleri tercihiniz olmalı.

Aydın’da nereye giderseniz gidin meşhur pidesinden yemenizi, dünyaca ünlü Aydın inciri almanızı öneriyoruz. Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın keyifli bir tatil için sizi bekliyor. İyi tatiller diliyoruz.