Sandıklı Otelleri

İç Ege’nin Kumkuma Dağları eteklerine kurulu Sandıklı kenti yakınındaki tabiat parkı, yaylası ve şifalı termal suları ile tercih edebileceğiniz yerlerden birisi. Sandıklı kasabası Afyonkarahisar’a bağlı ve merkeze 62 km uzaklıkta bulunduğundan, dilerseniz Afyon termal otelleri'nde konaklayarak, günübirlik bu küçük kasabayı ziyaret edebilirsiniz.

Sandıklı Otelleri ve Gezi Rehberi

Sandıklı Otelleri

Sandıklı otogarda indikten sonra önce Yunus Emre Türbesi’ni ziyarete gidin. İlçe merkezinin oldukça güneyinde bulunan bu türbenin yanında Yunus Emre Camii de bulunuyor. Biz burada uzun uzun anlatamayız ama Yunus Emre’nin Sandıklılı olduğu konusunda birçok işaret bulunuyor.

En basitinden 3 asır önce Sandıklılı şairlerden Şeyh Hamza ve tam 5 asır önce Lamii Çelebi, Yunus Emre’nin kabrinin iki çayın birleştiği yerde yattığını yazıyor. Bu iki çayın da Sandıklı Yunus Emre mahallesinden geçen Çanlı Dere ve Sel Çayı olduğu düşünülüyor. Bu sebeplerle Sandıklı’ya kadar gelmişken Yunus Emre Türbesi’ni, çarşıdan uzak da olsa gezmeden olmaz diye düşünüyoruz.

Türbeden çıktıktan sonra çarşıya doğru yol alın ve Ulu Camii’yi gezmeye gidin. 1379’da Germiyanoğulları’nın kurduğu bu cami ilçe merkezinde, çarşı içinde bulunuyor. Camiden çıktıktan sonra, biraz daha kuzeye ilerleyerek rotanızı Hisar Kalesi’ne çevirin.

1325’te yapılmış bu kalenin günümüze maalesef sadece 10 metrelik kısmı kalmış. Bu kale, Germiyanoğulları Sultanı 1. Yakup Bey tarafından inşa ettirilmiş. Kale surları önünde bulunan kafede de bir çay içerek gezinize mola verebilir ve ardından çarşıyı gezerek bu geziyi sonlandırabilirsiniz.

Günübirlik geldiğinizde sadece Sandıklı’nın merkezini gezebileceğiniz için, etrafındaki doğal güzelliklerin tadını çıkarmak adına bizim önerimiz Sandıklı termal otelleri'nde konaklamanız. Eğer Afyonkarahisar'da kalmak isterseniz, Afyon termal otelleri tercih edebilirsiniz.

Sandıklı sezon turizmi yaşanan bir yer olmadığından, Sandıklı termal otelleri fiyatları 4 mevsim aynı olacaktır. Yine aynı sebeple bizim tavsiyemiz ekonomik bir tatil için, önceden rezervasyon yaptırmanız. 

Burada kalıyorsanız bir gününüzü mutlaka Akdağ Tabiat Parkı’na ayırmalısınız. Sandıklı’nın batısında yer alan bu parka kendi aracınızla 40-45 dakikada ulaşmanız mümkün.

Yemyeşil ormanları ve su kaynaklarıyla kendinizi Karadeniz’de hissedeceğiniz bir Anadolu parkı burası. Parkın güneyine yakın bulunan Tokalı Kanyonu rafting ve yayla turizmi için bölgenin parlak mekanlarından. Bu tabiat parkının önemli özelliklerinden birisi de başta Oktur ve Kurtini mağaraları olmakla beraber, birçok mağaranın keşif için sizi bekliyor olması.

Bütçeniz sizi zorluyorsa şunu söylemek isteriz; en ucuz Sandıklı termal otellerinde konaklasanız dahi kaliteli hizmet alacaksınız. Günübirlik turlara katılmayıp, bu otellerin termal sularından faydalanarak oldukça keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Aynı zamanda Sandıklı merkezde turlayıp, tarih merakınızı da körelteceksiniz. Kısacası, huzurlu ve ekonomik bir tatil için Sandıklı’ya gelmek sizi emin olun mutlu edecek. Doğa dolu ve tasavvuflu tatiller dileriz!