Taksim Otelleri

Dünya’da İstanbul kadar güzel görünüşlü başka bir kent bulunmadığını söyleyenler, gerçekten haklıymış., diyerek İstanbul’a hayranlığını dile getirmiş ünlü Fransız politikacı, yazar Chateaubriand. Siz de bu güzel şehri keşfetmeye karar verdiyseniz önce nerede kalacağınıza karar vermelisiniz. Eğer tarihi mekanları, eğlence merkezleri ve alış veriş merkezlerine yürüme mesafesinde ulaşmak istiyorsanız Taksim Otellerini tercih edebilirsiniz. 

8.00
  • WiFi tüm alanlarda mevcut
  • Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı
  • Teras
  • Spa ve sağlık merkezi
  • Sigara içilmeyen odalar
  • Restoran
  • Otelde Ödeme Seçeneği

Taksim Otelleri ve Gezi Rehberi

Taksim Otelleri

Taksim Meydanı adını, 1733’te 1. Mahmut tarafından Galata-Beyoğlu suyunu taksim etmek için yapılan  maksemden (su dağıtımının yapıldığı bina) almış. Taksim Maksemi, bugün kurumuş. Ama sivri külahlı, taş yapı İstiklal Caddesi’nin girişinde sizi karşılıyor. Tramvay’ın devreye girmesiyle Taksim’in önemi artmaya başlamış. 1928’de İtalyan heykeltraş Canonica tarafından yapılan Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın açılışıyla şehir meydanı kimliğine bürünmüş. Bu tarihten sonra her türlü buluşmanın ve kutlamanın merkezi ve simgesi bir meydan olmuş.

Beyoğlu İlçesine bağlı olan Taksim, Meydanı, ünlü İstiklal Caddesi, eski restore edilmiş evleri ve  antikacılar sokağı olarak da bilinen Çukurcuma ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’yu görmek için Londra’ya gitmenize gerek yok çünkü İstiklal Caddesinde bir şubesi var. Bu caddede başka nereleri ziyaret edebilirim? diyorsanız Hüseyin Ağa Camii, Sent Antuan Katolik Kilisesi, Pera Müzesi, Çiçek Pasajı iyi birer seçim olacaktır.

Ancak İstiklal Caddesi konusunda özellikle sanat ve tarih konusunda meraklı olanları baştan uyaralım, hemen her binanın bir öyküsü var. Hakkını vererek gezmek istiyorum derseniz 1 gününüzü ayırmanız gerekebilir. İstiklal Caddesinin sonuna kadar yürüdüğünüzde Tünel Meydanı’na ulaşırsınız. Oradan da Hazerfan Ahmet Çelebi’nin uçtuğu Galata Kulesi’ne gidebilirsiniz. Rivayete göre Galata Kulesi’ne ilk kez birlikte çıkan aşıklar mutlaka evlenirmiş.

Taksim için gündüz ve gece uyumayan semt desek yanlış olmaz.  Gece hayatı da gündüz olduğu kadar hareketli ve eğlencelidir. İstiklal Caddesi, Sıraselviler, Alacamescit, Nevizade ve Çiçek Pasajı’nda bulunan pek çok kaliteli cafe, restaurant ve bardan biri mutlaka sizin zevkinize hitap edecektir.

Taksim’de her damak zevkine uygun restaurant bulabilirsiniz. Balık, tavuk, et, kebap yemek istemeyenler için vegan ve vejeteryan yemekler yapan mekanlar da bulunuyor. Daha önce Islak Hamburger yemediyseniz bu tadı deneyeceğiniz yer de Taksim’dir.  Gezmek yorulmak demektir, dinlenmek için bir kafeterya yerine yeşil alan tercih edenlerdenseniz o zaman Taksim Meydanı’nın hemen arkasında bulunan Gezi Parkı’nda nefes alabilir, dinlenirken kitap okuyabilirsiniz.

Eğer eğlenceye, tarihe, keyif veren etkinliklere ve sonucunda yorulmaya hazırsanız hemen otellere bir göz atın. Taksim Butik Oteller ve En iyi İstanbul Taksim Otellerini inceleyip gezi bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre otel bulabilirsiniz.

Ben İstanbul otellerinde kalmaktan hoşlanmıyorum, kendimi evimde gibi hissetmek istiyorum diyorsanız o zaman günübirlik ya da haftalık ev kiralayabilirsiniz. Seçim sizin. İyi gezmeler…