Butik Oteller

Samimi ve sakin bir tatil ararken lüks ve konfor da arıyorsanız Butik Oteller size en iyi tatili sunacaktır. Butik otellerde normal otellerde bulamayacağınız ev konforunu bulabilir ayrıca hizmetiyle normal otellerin altında kalmayacak bir hizmet bulabilirsiniz. Ortalama 20-30 oda veya daha az kapasitede olan bu oteller küçük tatil beldelerinin vazgeçilmezleridir. Oda sayısının ve sakin olmasından dolayı size olan ilgi ve alakanın daha iyi ve samimi olacağı kesin, bu sebeplerden dolayı her şey dahil butik oteller son zamanlarda oldukça revaçtadır. 

Butik Oteller

Büyük otellerden sıkılanlar daha samimi ve kalabalık olmayan otelleri tercih etmek isteyen misafirlerimiz için gayet uygun olan butik oteller bir ev sıcaklığı yaşarken aynı ayna lüks bir hizmet görmekte. Bu otellerde genelde teras, restoran, havuz, çocuk parkları gibi imkanlardan yararlanabilirsiniz, ayrıca mutfaklarıda bulunduğunuz bölgedeki yöresel lezzetlerle hizmet vermektedir.

Bazı Butik oteller bölgelere ve binalara göre yapılan dekorasyonlarla size tarihsel bir geziye çıkartabilir, bazı Butik oteller ise modern bir yapıda bulunup size farklı konseptler sunmaktadır.

Butik Oteller genelde büyük otellere fazla nispeten daha uygun fiyatta olması ile ön plana çıkmaktadır. Bu da otele hapsolmak istemeyen misafirler için bir avantaj sağlamaktadır. Gittiğiniz bölgede bir gezi yapıp oranın güzelliklerini ve tarihini yaşamak isteyen bunu yaparkende oranın mutfağını daha yakından görmek isteyen misafirler için tercih edilebilir.

Bu şekilde kahvaltıyı ayrı, öğle yemeğini ayrı, akşam yemeğini apayrı bir yerde yiyebilir gittiğiniz yerin bütün güzelliklerini tadabilirsiniz. Bu aralarda ise gittiğiniz yerin tarihi özelliklerini ve doğasını keşfedebilir yada sahil bölgesinde olanlar için deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Tüm bu aktiviteleri yaptıktan sonra şehrin karmaşasından uzaklaşıp otelinize geldiğinizde sakin ve huzurlu bir gece sizi bekleyecektir.

Konsept olarak butik oteller büyük otellerden farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklar büyük otellerde alışık olduğumuz her şey dahil konsepti butik otellerin çoğunda bulunmamakta, çok az da olsa Her Şey Dahil Butik Oteller bulma ihtimaliniz var.

Ama genelde oda kahvaltı, yarım pansiyon ve tam pansiyon konseptleri bulunuyor. Ama otellerin mutfağından dilediğiniz gibi ücretli olarak yararlanabilirsiniz. Bu oteller Turizm Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere uymak zorunda oldukları için hizmet kalitesinden taviz vermiyorlar. Bir diğer fark ise bazı oteller kişi sayısına göre fiyat belirlerken bazı oteller ise direk oda olarak fiyat belirlemekte. Bu yüzden butik otelinizi seçerken bunu dikkate almanızda fayda var. 

Ülkemizin dört bir yanında butik bir otel bulabilirsiniz. İster Ege’nin muhteşem taş evlerinde ister Karadenizin ahşap evlerinde isterseniz Doğu’nun otantik evlerinde kalmanız mümkün. Deniz, kum, güneş seven misafirler için Ege ve Akdeniz Butik Otelleri tam size göre. Enfes denizi ve koylarıyla muhteşem manzarası ayrıca her bölgenin kendine özgü yapısı ve tarihiyle size kusursuz bir tatil fırsatı sağlamakta.

Butik oteller Ege Bölgesinde çok yaygın olarak bulunmaktadır, Alaçatı’da bulunan taş evlerde kalırken buranın sokaklarında doyasıya gezebilirsiniz, dilereniz Çeşme otelleri sizin için bir alternatif olabilir. Ege denince akıla gelen ilk yerlerden bir tanesi olan Bodrum..Bodrum tatil beldelerin gözbebeği olmasıyla bu bölgede oldukça alternatife ulaşabilirsiniz.

Hem Bodrum’u derinliklerine kadar yaşayıp hemde burada bulunan büyük otellerden daha uygun bir fiyata konaklamanız mümkün oluyor. Ayrıca Marmaris, Fethiye, Kuşadası gibi tatilin gözde yerlerinde her kesimin bütçesine göre uygun bir butik otel bulabilirsiniz. Ve tabiiki Türkiye ve Dünya’nın en çok tercih edilen yerlerinden bir tanesi Antalya’da butik oteller oldukça fazla.

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Antalya’da kalabalıktan bunalanlar için butik oteller cazip gelmekte. Antalya bir çok büyük otelin yer aldığı ve beş yıldızlı otelleriyle ön plana çıksada kompakt bir tatil arayanlar için uygun butik oteller bulabilir.

Bu iki bölgedeki otellerde eğer uyandığınızda muhteşem bir manzara görmek ve iyot kokusunu hissetmek istiyorsanız Denize Sıfır Butik Otelleri tercih edebilirsiniz. Deniz, kum, güneş düşünmeyen misafirlerimiz ise Mardin’de otantik, Kapadokya’nın masalsı atmosferinde, Karadeniz’in muhteşem doğasında tatil yapmak için seçenekleri değerlendirebilir. 

Tatil planı yaptığınız yerin En İyi Butik Otellerini bulmak ve sizin adınıza yerinizi ayırtmak için biz tatilhatti.com olarak her zaman hizmetinizdeyiz.

Butik otellere artan ilgiden ve otellerde genellikle az oda bulunmasından dolayı tatil planınızı son ana bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. İyi tatiller.

 

Daha Fazla Yükle