Kumluca Otelleri

Koyları, antik kentleri ve festivalleri ile Antalya Kumluca’yı tatil rotanıza eklemenizi öneriyoruz. Kumluca otelleri lüks tatil köyleri, butik oteller ve pansiyonlar olarak geniş bir yelpazede size seçenekler sunacaktır.

Kumluca Otelleri ve Gezi Rehberi

Kumluca Otelleri

Bu yıl tatilinizi yeşil ve mavinin her tonuyla doğal güzellikler içinde, bol oksijen alarak ve dinlenerek geçirmeye ya da Dünya Ralli Şampiyonasını izlemeyi isterseniz Kumluca size uygun olacaktır.

Antalya’ya 93 km uzaklıkta bulunan Kumluca Likyalılar ve Solymler hakimiyetinden sonra 15. yüzyılda Osmanlı hakimiyetine geçmiş 3 tarafı dağlık, verimli bir ovası olan şirin bir ilçedir.

Coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu mikroklima sayesinde halkın temel geçim kaynağı tarım ve seracılık olmuş ve doğa ve tarih turizmi son dönemde gelişmiştir. Genellikle sahil şeridinde bulunan Kumluca otelleri herşey dahil seçenekleri ile bu güzel plajlardan daha hesaplı şekilde yararlanmanızı sağlamaktadır.

Kumluca sınırları içinde başta Olimpos, Corydella, Rhodiapolis ve Gagae Antik Kentleri olmak üzere doğayla iç içe 12 antik kent bulunmaktadır. Olimpos, içinde Akçay Deresi’nin aktığı bir vadide M.Ö. 2. Yüzyılda kurulmuş. Ormanın içinde kuş sesleri arasında Roma Tapınağı ve kilise kalıntılarını gezdikten sonra harika bir koya ulaşacaksınız.

Denize girip, güneşin batışını izleyebilceğiniz, kamp yapmayı ya da bungalovlarda konaklamayı seviyorsanız Olimpos otelleri'nde kalabilirsiniz. Antalya otelleri içerisinde Olimpos’ta bulunan bungalovlar özellikle gençlerin ilgisini çekmektedir.

Yürüyüş yapmayı seviyorsanız parkuru orta-kolay olduğu belirtilen Gelidonya Feneri’ne mutlaka uğrayın, yolun bir kısmını arabanızla gittikten sonra yol bozulduğu için arabanızı park edip kalan yolu yürüyerek tamamlamanız gerekiyor. Yaklaşık 2-2,5 saatlik bir yürüyüş olacağı için yanınıza su ve atıştırmalık almayı unutmayın. 227 km yükseklikte Gelidonya Burnu üzerinde bulunan fenerin manzarası o kadar güzeldir ki Türkiye’nin en güzel manzarası seçildiğini söyleyelim.

Kumluca tatilinizde 2 km kumsalı ve sığ denizi ile özellikle çocuklu ailelerin ve yüzmeyi yeni öğrenenlerin rahatlıkla girebileceği Adrasan Koyu’nda yüzebilir, açıklarda dalış yapabilirsiniz. Koydan kalkan tur tekneleri ile sularının şifalı olduğu belirtilen Suluada, Sazak ve Ceneviz Koyları'nda da denize girip sağlığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Beydağları’nın en yüksek yeri Kumluca sınırları içinde yer almakta, yöre halkı yazın sıcağından kaçmak için yaylalara çıkmayı tercih eder. Turistler için de günübirlik yayla turları düzenlenmekte olan yaylalarda muhteşem körfez manzarası ve tertemiz havası ile kendinizi yenilenmiş hissedeceğinize emin olabilirsiniz. Nefis yayla havasını aldıktan sonra lüks otel yerine Kumluca Butik otel seçeneklerinden birinde kalmak size keyif verebilir. 

Eğlenceli bir etkinlikte Kumluca’da olmayı isterseniz tatilinizi Nisan ayı sonuna planlamanızı öneriyoruz. Geleneksel Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali yörük çadırlarının kurulması, geleneksel yörük göçünün canlandırılması, yağlı pehlivan güreşleri, renkli açılış korteji ve akşam konserleri ile tatilinize renk katacaktır.

Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı Antalya-Kemer-Kumluca arasında gerçekleştiği için WRC tarihlerinde Kumluca’da olursanız yakından izleme şansını bulabilirsiniz. Etkinlik zamanlarında Kumluca otelleri ve fiyatları doluluk anlamında sorun olabileceği için önceden daha uygun fiyatla rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Aile olarak muhafazakar bir yapıya sahipseniz sizler için özel hizmetler sunan otelleri tercih edebilirsiniz. 5 yıldızlı Antalya Kumluca muhafazakar Oteller kadın ve erkekler için ayrı havuz ve plajları, Spa merkezleri, etkinlikleri ile unutamayacağınız bir tatil yaşamanızı sağlayacaktır.

Doğayla iç içe, tatil sonrasında kendinizi yenilenmiş hissedeceğiniz Kumluca’da iyi tatiller diliyoruz