Tesisi Eklerken Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Kayıt Olacaksınız ?

Tesis ekleme sayfasında kategori (Oteller, Daireler) seçtikten sonra, size uygun tesis formunu gösterebilmek için tesis tipini seçmenizi istiyoruz. Tesis tipini seçtikten sonra gelen ekranda, Tesis Kullanıcı Bilgileri başlığı altında "Kullanıcı E-Posta Adresi" ve "Kullanıcı Şifre" alanlarını doldurmanınızı istiyoruz. Gerekli alanları doldurup kayıt işlemi yaptığınızda hesabınız açılmış ve tesisinizi eklemek için gerekli ilk adımı geçmiş oluyorsunuz.

Kayıt oldum ama kayıt bilgilerimi değiştirmem gerekiyor. Ne yapmam gerekir?

Bir dakika! Otelinizdeki bir özelliği eklemeyi mi unuttunuz? Birkaç dakikada hemen gerekli revizasyonu yapabilirsiniz. Sistemimiz, gerek kayıt işlemi gerekse sonrasındaki düzenleme işlemlerinin kullanıcılar tarafından kolaylıkla yapılabilmesi için kullanıcı dostu olarak dizayn edilmiştir.

Sizden bir isteğimiz var, eğer tesisiniz ile ilgili bir özelliği kaldıracaksanız ve bu süreçte tesisin odaları satılmış ise müşterilerin bilgilendirilmesini yapmalısınız. Unutmayın ki müşteri memnuniyeti sistemimiz için 1. önceliktir.

Tesisinizi tanıtacak fotoğrafları yüklemek neden gerekli?

Kitlelerin alışkanlıkları günden güne evrim geçiriyor ve satınalma hareketleri de her geçen gün artarak online sistemlere yöneliyor. Ancak kitlelerin alışverişlerde evrim geçirmeyen iç güdüsel bir tarafı var ve bu da görerek almak. Yapılan araştırmalarda güçlü ve gerçek görsellerin kitleler üzerinde satınalma duygusunu harekete geçirdiğini göstermektedir. Size düşen, hazırladığınız tesisin en önemli özelliklerini ön plana çıkaran %100 gerçek resim ve görsellerinizi sistemimize yükleyin ve tesisinizi en iyi şekilde tanıtın.

Unutmayın! 3 yıldızlı bir otel bile doğru görseller ile 5 yıldızlı bir otelin önüne geçebilir.

Herşey tamam, peki tesisiniz ne zaman online olacak?

Kaydınızı tamamladınız, en güzel resimler ile tanıtımınızın görsellerini hazırladınız, peki ne zaman online olarak satışa başlayacaksınız? Siz tüm işlemleri kolayca yapıp tesisinizi rezervasyona açtığınızda biz de sizin için son bir kez kontrol edip varsa eksiklikler ve notlar size bilgi veriyoruz. Herşey tamam ise çok kısa bir sürede sistemde online oluyorsunuz.

Peki tatilhatti.com size neler sağlıyor?

  • Pazarlama kanallarımız ile 7/24 reklam, tanıtım, broşürler vb. pazarlama araçları ile kitlelere ulaşmanızı sağlıyoruz.
  • Müşteri tercihlerini analiz ederek size özel online reklamlar hazırlıyor ve yayınlıyoruz.
  • Deneyimli ve uzman kadrolarımız ile 365 gün yenilikleri takip ediyoruz ve sistemlerimizi daima güncelliyoruz. Kazan - kazan prensibi ile sizin kazancınız bizim kazancımızdır prensibi ile sizin rezervasyonlarınızı artırmak öncelikli amacımızdır.
  • Hızlı onay sistemi ile kaydınızı inceliyor eksikleriniz var ise size bildiriyoruz ve sisteminizi online rezervasyona açıyoruz.
  • Özel bir ekip ile kayıt sayfanızı müşteri gözüyle periyodik olarak tarıyor size öneriler sunuyoruz. Online sistemdeki konuk düşüncelerini kontrol ediyor, vasat ve olumsuz düşünceleri süzerek sebeplerini sizin için araştırıp raporluyoruz.

Rezervasyonlar karşılığı size ödemem gereken komisyon nedir?

Verdiğimiz tüm hizmetler için tek bir ücret ödemeniz yeterlidir ve ek ücretler ve ödemeler söz konusu değildir. Komisyon oranlarımız tüm tesislerimiz için aynıdır ve sözleşmeler ile garanti altına alınmıştır.

Her rezervasyonu ayrı ayrı onaylamam gerekir mi?

Hiçbir rezervasyon için onay işlemi yapmanıza gerek yoktur. Size sağladığımız Extranet sistemi yapılan tüm rezervasyon isteklerini sizin sisteminize göre otomatik olarak onaylamaktadır. Siz ne zaman isterseniz kullanıcı dostu olarak tasarlanan sistemimize istediğiniz zaman girip kontrol edersiniz.

Her rezervasyonu ayrı ayrı onaylamam gerekir mi?

Hiçbir rezervasyon için onay işlemi yapmanıza gerek yoktur. Size sağladığımız Extranet sistemi yapılan tüm rezervasyon isteklerini sizin sisteminize göre otomatik olarak onaylamaktadır. Siz ne zaman isterseniz kullanıcı dostu olarak tasarlanan sistemimize istediğiniz zaman girip kontrol edersiniz.

Rezervasyon iptalinde ne olur?

Rezervasyon iptali olduğu zaman o rezervasyonun satış şartları devreye girmektedir. Eğer konuklar için rezerve edilen odalar için ücretsiz rezervasyon iptali var ise veya ön ödemesiz rezervasyon ise konuktan hiçbir kesinti ve ücret talep edilmemektedir. Eğer konuklar için ücretsiz iptal şartı yok ise veya kısmi ödeme gibi şartlar var ise tesisisinizin konuklardan tahsil ettiği meblağ üzerinden komisyon ödersiniz.

Konukların Check-in yapmamaları veya erken check-out durumunda ne olur?

Konukların check-in yapmamaları durumda veya erken check-out yapma durumlarında komisyon tutarı tesis tarafından tahsil edilen tutar üzerinden hesaplanır. Ön ödemesiz rezervasyonların check-in yapmamaları durumlarında hiçbir komisyon tahsil edilmez.