,

Kocaeli Otelleri

Sahip olduğu doğal yaşam alanları, tarihi değerleri, termal suları, üniversitesi ve büyük sanayisi ile yurdumuzun en önemli yerleşimlerinden biridir Kocaeli. Asya ile Avrupa kıtaları arasında önemli kara ve demiryolu güzergahlarının kesiştiği stratejik bir konumda olmasının yanında, dağlar, ovalar, akarsular ve göllerle çevrili olması nedeniyle turizm açısından da 4 mevsim vazgeçilmez rotalardan biri olan Kocaeli otelleri yaz, kış binlerce misafiri ağırlamaktadır. 

Kocaeli Otelleri ve Gezi Rehberi

Kocaeli Otelleri

Kocaeli’nin tarihi Nicomedia dönemi ile başlar, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi olarak devam eder. Yaklaşık 3 bin yıllık geçmişinde bu kadar çok medeniyete kucak açan bölgenin toprağının altından çıkan hazineler İzmit Arkeoloji ve Etnografya Müzesi'nde görenleri büyülemektedir. Müzeyi tarihi gar binaları kompleks alanının içinde gezebilirsiniz. 

Tatilinizde tarihi yerleri gezmeyi, geçmişimizi tanımayı isterseniz Kocaeli’nde gezebileceğiniz pek çok eser olduğunu belirtmeliyiz. Tarihi yerleri gezerken doğal güzellikleri de gezi planınıza eklediğinizde birkaç gün kalmanızı öneriyoruz. Kocaeli otelleri fiyatları her yaşa, her bütçeye, her zevke uygun konaklama seçenekleri ile yüzleri güldürür. 

İzmit’i hiç tanımıyorsanız ilk durağınız Elektronik Kent Müzesi olmalı. Dijital görüntüleme tekniklerinin yer aldığı müzede kentin tarihsel, kültürel, sosyolojik ve fiziki özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Müzede şehrin 1 milyon 350 bin ölçekli bir maketinin yanında kentin sembolü olmuş Saat Kulesi, Av Köşkü, Eski Tren Garı gibi tarihi yapıların maketlerini de görebilirsiniz. Şehir turunuzda bu maketlerin asıllarını görmek keyif verici olacaktır. 

Denize ve denizciliğe meraklıysanız Kocaeli’nde bulunan 3 gemi müzesinin ilginizi çekeceğine eminiz. Osman Hamdi Bey Müzesi, Kocaeli’ne adını veren Gazi Akça Koca Anı Evi, Mevlevi Evi, İzmit Tren İstasyonu, İzmit Saat Kulesi, Thököly (Tökeli) İmre Evi, 2. Abdülhamit’in emriyle Yıldız Sarayı’nda üç haftada inşa edilip deniz yoluyla parçalar halinde getirilerek 1 günde monte edilmiş Kaiser 2. Wilhelm Köşkü, Seka Kağıt Müzesi, Brisa Lastik Müzesi keyifle gezebileceğiniz yerlerin her birinin bir öyküsü bulunmaktadır.

Tatilinizin tarihi yerleri görmenin yanında sağlığınıza da katkı sağlamasını isterseniz Kocaeli termal otelleri sizin için biçilmiş kaftandır. Şifalı termal sularda günün yorgunluğunu atarken yaşadığınız sağlık sorunlarını da hafifletmeniz mümkün.  

Araba yarışlarına meraklıysanız Türkiye’nin ilk asfalt yarış pisti olan Körfez Yarış Pisti'ndeki organizasyonlara göre tatil planınızı yapabilirsiniz.

Çocuğunuz varsa Derince’de bulunan Harikalar Sahili’ni görmeden ayrılmayın. İçerisinde gerçek boyutlarda masal kahramanları, büyük havuzlarda çarpışan botlar, uzaktan kumandalı mini yatlar, şelaleler, kafeler, restoranlar bulunan masal dünyası sadece çocuklarınızın değil sizin de çok hoşunuza gidecektir. 

İstanbul’a yakın bir noktada tatil yapıp, denize girmek isterseniz Kerpe Orman İçi Dinlenme Yeri’ni öneririz. Masmavi serin denizi, çevresindeki koyları, geniş sahil alanı, etkileyici doğal oluşum kayaları, yemyeşil ormanı ile kısa tatillerin aranılan noktası olma durumunda.

Kocaeli Kerpe otelleri herşey dahil seçeneğini değerlendirip keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Tatilinizde Kerpe’ye çok yakın olan Kefken’e de geçip hem denize girebilir hem de ilginç jeolojik yapısı ile pembe kayaları görebilirsiniz. 

Kocaeli sadece yazın değil kış turizmi açısından da değerlendirebileceğiniz bir şehirdir. Kışın Maşukiye’ye 16 km uzaklıkta bulunan Kartepe’de kayak yapabilir, telesiyeje binip Geyikalanı Tepesi'ne çıkıp bembeyaz manzaranın tadını çıtır çıtır yanan şöminenin yanında çıkarabilirsiniz, şimdiden iyi tatiller diliyoruz.