Gazimağusa Otelleri

Kıbrıs’ın Magosa kenti güneşli, denizli, harika kumsallara sahip bir tatil beldesi, özellikle erken rezervasyon yaptırdığınızda Magosa Otelleri cazip fiyatları ile lüks bir tatil yapmanızı sağlayacaktır.

Gazimağusa Otelleri ve Gezi Rehberi

Gazimağusa Otelleri

Şöyle güneşli, denizli, harika kumsallı bir tatil yapmak istiyorsunuz ancak nereye gideceğinize karar veremiyor musunuz? Gideceğiniz yer hem sakin olsun hem de eğlence olsun, doğal güzellikler içinde keyif yapayım, bir de tarihi yerleri gezeyim diyorsanız Kıbrıs’a biletinizi alın deriz

Kıbrıs Otelleri 5 yıldızlı hizmeti, casinoları, eğlenceli gece hayatı, konserleri ile misafirlerinin dinlenme, kültür ve eğlence içeren bir tatil yaşamalarını sağlar.  

Magosa KKTC’nin en büyük ve tek Serbest Limanına sahip olup deniz yolculuğunu seviyorsanız Mersin ve Taşucu’ndan arabalı feribot ile Magosa’ya gelebilir bu sayede kendi aracınızla adada daha rahat gezebilirsiniz ancak Kıbrıs’ta trafik ters yönden aktığı için ilk başlarda biraz zorlanabilirsiniz.

En çok tercih edilen tabii ki hava yolu ile gelmek olmakta ve Ercan Havalimanı Magosa arası 50 km. dir. Uçaktan indikten sonra KIBHAS havalimanı servis otobüsleri, özel transfer hizmeti ya da taksi ile Magosa’ya gidebilirsiniz. Kıbrıs’ta yön levhalarında Magosa aramayın çünkü aslı Mağusa’dır. 

Mavinin en güzel tonu, tertemiz denizi ile Magosa en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Sıcak bir iklime sahip olduğu için yılın büyük bir bölümünde turistleri ağırlayan Magosa Otelleri Fiyatları zaman zaman yaptıkları özel indirimlerle her bütçeye uygun tatil imkanı sağlar. 

Kıbrıs Akdeniz’den geçen gemilerin uğrak yeri olduğu için tarih boyunca gözde bir ada olmuştur. Her gelen de kendi kültüründen örnekleri bırakmış Magosa’ya.

Lüzinyanlar döneminde (1192-1489) adaya yerleşen Frenk soyluları ve tüccarlar Magosa’yı doğu-batı arasında bir transit merkez durumuna getirirler. Ticaret o kadar gelişmiştir ki tüccarlar devasa servete sahip olurlar, öyle ki bir seferde yaptıkları karın bir kısmı ile kilise yaptırmak bir adet haline gelir böylece kısa sürede Magosa’da 365 kilise yaptırılır bu nedenle bir dönem 365 kilisenin şehri olarak adlandırılır. Suriçi kiliselerin merkezi durumuna gelir ve bu kiliselerden günümüze ulaşabilenleri gezebilirsiniz.

Tatilinizde sakin, aile ortamında kalmayı seviyorsanız lüks oteller yerine Magosa Butik Otelleri tercih edebilirsiniz. Magosa’ya ilk geldiğiniz gün hem yolculuğun yorgunluğunu atmak hem de harika denizinin tadını çıkarmak için meşhur plajlarına gidebilirsiniz.

Bedı’s Plajı, Clap Sıdes, Seabird Plajı, Mağusa Boğazı, Altınkumsal hepsi de kum sahile sahip masmavi denizi ile deniz keyfi için harika olmakla beraber kumsalın özelliğine göre kamp, dalış, plaj voleybolu, doğa gezisi, tarihi gezi balık tutma gibi etkinliklere katılabilirsiniz. 

Magosa tatilinizin 2.gününde tarih ve kültür turuna ne dersiniz? O zaman sabah kalkar kalmaz öğle sıcağına kalmadan Salamis Antik Kenti ile başlamanızı öneriyoruz. Magosa’ya 11 km uzaklıkta M.Ö.11. yüzyılda kurulduğu bilinen antik kentte çoğu Roma döneminden kalma heykel, sütun, villa kalıntılarını görebilirsiniz.

Hristiyanlığı ilk yaymaya çalışanlardan Aziz Barnabas’ın gömülü olduğu bölgeye 447 yılında inşa edilmiş, Kıbrıs’ın önemli inanç merkezlerinden biri olan Aziz Barnabas Manastırı ve İkona Müzesi bir sonraki durağınız olabilir.

Tarihi surların bir parçası olan Otello Kulesi 14. yüzyılda Lüzinyanlar tarafından yapılmıştır. İsmine gelince İngilizlerin hakimiyeti altında olduğu dönemde ünlü İngiliz edebiyat ustası Sheakspeare’in bir kısmı Kıbrıs’ta geçen Othello oyunundan esinlenilerek bu isim verilmiştir. 

Vatan şairi Namık Kemal’in Magosa sürgünü boyunca kaldığı şimdi müze olarak ziyarete açık olan hücre Namık Kemal Zindanı ve Müzesi, ve Lala Mustafa Paşa Camii gezebileceğiniz tarihi yerlerdir. 

Magosa, kent merkezinin dışında köyleri ile de görülesi bir şehir olup Beşparmak Dağları ile Akdeniz arasında yer alan Tatlısu (Akatu) Köyü, küçük koyları ve kumsalları ile ön plana çıkar.

İskele ilçesine bağlı üzerinize yapışmayan altın rengi kumları ile el değmemiş plajlara sahip Dipkarpaz Köyü doğal güzellikler içinde tatil yapmak isteyenlere özellikle önerdiğimiz bir tatil beldesidir. Dipkarpaz Milli Park olmasının yanında Doğal ve Arkeolojik SİT alanıdır bu bölgede yabani Kıbrıs eşeklerini, endemik bitkileri ve yüzlerce canlıyı görmeniz mümkündür. Deniz kıyısında bungalov evlerde kalabilir dalgaların sesiyle uyuyup, uyanmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.

Deniz mevsimi neredeyse Aralık sonuna kadar sürmekle birlikte Gazimağusa Otel Fiyatları yaz döneminde daha yüksek olabilir. Kampanya ve özel indirim dönemlerini takip edebilirsiniz. 

Magosa’ya geldiğinizde Şeftali Kebabı, Hellim Peyniri, Turunç Macunu ve Karpuz Macunu'nun tadına bakmanızı öneriyoruz. Kıbrıs’ta alkollü içkiler ucuz olduğu için eğer seviyorsanız tatil dönüşünde satın almayı unutmayın. 

Gezinizin bir kısmını çevresindeki Venedik evleri ile limanı, kaleleri, manastırları, camileri ile görülmeye değer Girne’ye ayırabilirsiniz. Girne Otelleri verdiği kaliteli hizmet, canlı DJ performanslarıyla sabaha kadar süren gece eğlenceleri, harika denizi ile keyifli bir tatil yapabilirsiniz.