Şişli Otelleri

Bazı şehirler ya da semtler vardır buzdağı gibidir. İlk başta buzdağının su üzerindeki küçük bir bölümünü görürüz. Oysa suyun altında gördüğümüzden kat be kat büyük bir katman vardır. İstanbul Şişli İlçesi de böyle bir yer. İstanbul’u bilmeyenler için Şişli denilince ilk akla gelen Nişantaşı’dır. Oysa içine girdiğinizde neler yok ki? Bunun için Şişli Otelleri tercih edilmeli ve keyifli bir tura hazır olmalısınız.

Şişli Otelleri

İlk olarak Şişli için İstanbul’un merkezi diyebiliriz. Sanat, spor, tarih, eğlence, moda, nefes alıp huzur bulacağınız parklar, büyük AVM’ler hepsini bu semtte bulabilirsiniz. Bu semtin gezerek hakkını vermek isteyenler için konaklamada Şişli Butik Oteller bir seçenek olabilir.

Önce spor ve doğa severlerle başlayalım. Özellikle Galatasaray taraftarları için gurur kaynağı olan Türkiye’nin en büyük stadyumlarından biri diyebileceğimiz Türk Telekom Arena Şişli’de bulunuyor. Bu kadar büyük bir stadyumda maç izlemek keyifli olsa gerek.

Ayazağa’da bulunan Turkcell Platinum Park içerisinde okçuluk eğitim alanı, yürüyüş parkurları ve dilimize arazi dışı olarak çevrilen off-road araçları için bir parkur bulunmaktadır. Meraklı olanlar bu araçları kiralayıp parkurda tur atabilir ve maceranın bir nebze de olsa keyfine varabilir. Eğer yeşillikler içinde, gürültüden uzak bir yer tercih ederseniz o zaman Maçka Demokrasi Parkı’na gidebilirsiniz.

Şişli’de özellikle 3 cadde pek çok binayı ve etkinliği barındırıyor. İlki Maçka-Nişantaşı boyunca uzanan dünyanın en zengin 25. Caddesi olduğu söylenilen ve lüks mağazaların olduğu Abdi İpekçi Caddesidir. İkincisi Vali Konağı Caddesi’dir ve İstanbul’un en hareketli caddelerinden biridir.

Dünyaca ünlü markaların mağazalarını burada bulabilirsiniz. Üçüncü önemli cadde de Halaskargazi Caddesidir. Harbiye kavşağından Şişli Camii’ne kadar uzanır. Pek çok iş merkezi, banka, müze, restaurant bulunur. Kenter Tiyatrosu ve Atatürk Müzesi’de bu cadde üzerindedir.

Atatürk’ün Samsun’a hareket ettiği 16 Mayıs tarihine kadar oturduğu ev Atatürk Müzesi olarak düzenlenmiştir. Atatürk’ün tüm yaşamıyla ilgili fotoğrafları, bu gün bile şıklığına hayran olduğumuz kıyafetleri, tabloları, Milli Mücadele ile ilgili belgeler ve tablolar sergileniyor.

Bulgar Eksarhlığı (Bulgar Ortodoks Kilisesi), Barok tarzında inşa edilmiş ve diğer ünlü kiliselere göre nispeten daha küçük olan Saint Esprit Katedrali, ahşap oymaları ve altın kaplamalı koltuk ve ikonostasisi ile dikkat çeken Aya Dimitri Rum Kilisesi, Sultan Abdülmecit tarafından inşa ettirilen Teşvikiye Camii, Cumhuriyet döneminde İstanbul’da yapılan ilk cami olarak bilinen Şişli Camii gezilebilecek dini mekanlardır.

Şişli sanatsal etkinliklerin merkezidir aynı zamanda. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbul Kongre Merkezi, Küçük Çiftlik Park, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, Gönül Ülkü- Gazanfer Özcan Sahnesi, Kenter Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, İstanbul Exhibition, X-İst salonlarının tümü yıl boyunca görebileceğiniz sergilere, kongrelere, oyunlara konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Ulusal ya da Uluslararası büyük etkinlikler olduğunda konaklama için diğer semtlerdeki İstanbul Otelleri de bir seçenek olarak düşünülebilir.

Şişli Avrupa’nın en büyük alış veriş merkezi gibi pek çok AVM’ye sahiptir. Bu nedenle dünyanın ünlü markalarından, her zaman karşılaştığımız markalara kadar her tür mağazayı bulabilirsiniz.  Ancak çocuğunuz varsa Trump AVM içinde bulunan KidzMondo’yu mutlaka ziyaret edin. Bu ziyaret sonrasında çocuğunuzun yüzünde kocaman bir gülücük göreceksiniz. 

Kendi aracımla İstanbul trafiğine girmek istemiyorum diyorsanız pek çok yere metro ile gidebilirsiniz. Konaklamada kalacağınız yere göre Şişli otel fiyatları değişiklik gösterebilir. Pek çok sitede karşılaştırmalı olarak bulabilir ve sizin için en uygununu seçebilirsiniz. Ya da günü birlik ev kiralayıp evinizin rahatlığını yaşayabilirsiniz. Şişli’yi gezmek isteyenler için şimdiden keyifli gezmeler ve iyi tatiller diliyoruz. 

Daha Fazla Yükle