,

Çanakkale Otelleri

Çanakkale 1. Dünya Savaşında Türk Milletinin Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde 8,5 ay süren dünyanın en güçlü devletlerine karşı kazanılan bir savunma destanının yazıldığı yer olarak tarihe adını yazdırmış çok özel bir şehirdir. Destanın yazıldığı Ece Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bulunan şehitlikleri ve anıtları her yıl binlerce kişi ziyaret etmekte ve Çanakkale Otelleri'nde konaklamaktadır. 

Çanakkale Otelleri ve Gezi Rehberi

Çanakkale Otelleri

Zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirinden ayıran ve kendi adını taşıyan Boğaz’ın iki yakasında kurulmuş Çanakkale’yi görmediyseniz mutlaka gezi planınıza ekleyin.

Gittiğiniz yerlerde bir şehri tanımanın en güzel yolu yürüyerek gezmektir, eğer Çanakkale otelleri merkez de bulunanlarda konaklarsanız gündüz ya da gece şehir merkezinde yürüyüş yaparak daha yakından tanımanız mümkün olacaktır. 

M.Ö. 3000 yılından beri yerleşim yeri olan Çanakkale eski çağlarda Hellespontos ve Dardanel isimleriyle biliniyordu. Stratejik önemi nedeniyle saldırılara maruz kalmış Çanakkale’de boğazın en dar yerinde Fatih Sultan Mehmet tarafından Rumeli yakasında Kilitbahir Kalesi, Anadolu yakasında Çanak Kalesi yaptırılmış.  

Çanakkale’yi tam anlamıyla gezmek isterseniz 3 gününüzü ayırmanızı öneriyoruz. Bir gününüzü şehir merkezi, bir gününüzü tarihi ve antik kentler, bir gününüzü de doğal güzelliklere ayırabilirsiniz. Bu süre içinde evinizin rahatlığında konaklamak isterseniz Çanakkale Apart Otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Çanakkale’de Gezebileceğiniz Yerler: 

Gelibolu Yarımadası Milli Parkı : Muhteşem Çanakkale Zaferini gözler önüne seren milli park içinde 250000’i aşan Türk şehidinin aziz anıları üzerine yükselen anıtlar ile 250000’den fazla İngiliz Fransız ve Anzak askerlerinin yattığı mezarlıklar bulunur. Her yıl 18 Mart ve 24 Nisan tarihlerinde Çanakkale Kara ve Deniz Savaşlarının anıldığı törenlere yerli yabancı binlerce ziyaretçi katılmaktadır. 

Troya Antik Kenti : Homeros’un İlyada Destanında bahsedilen Troya Savaşı’nın yapıldığı yer olan M.Ö. 3000 yıllarına dayanan tarihi geçmişi ile Troya Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiştir. Troya savaşının nedeni olan dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Kazdağları eteklerinde bulunan kentte yapılan kazılar, kentin defalarca yıkıldığını ve yeniden kurulduğunu ortaya çıkarmıştır. Antik kentleri gezmekten hoşlanıyorsanız Troya’ya mutlaka gidin.

Assos Antik Kenti : Çanakkale’nin 87 km güneyinde Ayvacık ilçesine bağlı  Behramkale Köyü'nde bulunan antik bir liman kenti olan Assos aynı zamanda bir öğretim merkezi olarak da bilinir. Ünlü ilk çağ filozofu Aristoteles’in burada bir felsefe okulu kurduğu ve zooloji, biyoloji ve botanik konularında araştırmalar yaptığı biliniyor.

Assos’da agora, 4000 kişilik tiyatro, nekrapol, kent meclisi binalarını görebilirsiniz. Ama en önemlisi Edremit Körfezi’nin muhteşem gün batımı manzarasının izlenebileceği en uygun yer olan Athena Tapınağı'dır.

Tapınak Anadolu’nun en eski Dor tapınaklarından biri olması açısından da önemlidir. Assos denizi, temiz sahilleri ve bozulmamış doğal çevresi ile dikkat çeker. Bakir güzellikler içinde huzurlu bir tatil yapmak isterseniz bu bölgede bulunan Çanakkale otelleri havuzlu seçeneklerini değerlendirmenizi öneriyoruz. 

Kazdağı (İda Dağı) Milli Parkı : Alplerden sonra en yüksek oksijen oranına sahip olması, söylenceleri, muhteşem manzarası, gürül gürül akan suları, göletleri ile mutlaka görülmesi gereken yemyeşil bir cennettir Kazdağları.

Bozcaada : Ege Denizi’nde ülkemize ait iki adadan biri olan Bozcaada’da bulunan yat limanını, deniz fenerini bağları ve şarap fabrikalarını, tarihi camileri, kiliseleri ve ada evlerini gezebilirsiniz. 

Gökçeada (İmroz) : Ekolojik ürünleriyle adından söz ettiren Gökçeada doğal güzellikleri korunmuş, tarihi değerlerine sahip çıkan bir ilçedir.  Ada da bulunan pek çok köy ve koy koruma altındadır. Su altı sporlarına ilginiz varsa Türkiye’nin tek su altı milli parkının burada olduğunu belirtelim. Gökçeada’da Peynir Kayalıkları, Marmaros Şelalesi ve eski çamaşırhaneleri görebilir, çamur banyosu yapabilirsiniz.

Çevre güzelliklerini gezdikten sonra merkezde bulunan Çimenlik Kalesi, Arkeoloji Müzesi ve türkülerde adı geçen Aynalı Çarşı’yı gezmeden dönmeyin.

Konaklamak için seçeceğiniz Çanakkale otelleri fiyatları otelin konumuna, verdiği hizmetlere ve yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilir. Erken rezervasyon ve otellerin kendilerine özel kampanyaları sayesinde bütçe dostu bir tatil yapabilirsiniz. 

Çanakkale’de tarih ve doğal güzelliklerle iç içe keyifli bir tatil diliyoruz.