Serik Otelleri

Kışın dışarıda hava soğuk, siz evinizde oturmuş elinizde kahveniz ile sıcak bir tatil hayali kuruyorsunuz, bunun için yaz aylarını beklemenize gerek yok. Yılın yaklaşık 300 günü güneşli ve ılıman bir havaya sahip olan Antalya Serik otelleri’ne bakıp yerinizi ayırtabilirsiniz.

Serik Otelleri ve Gezi Rehberi

Serik Otelleri

Sahil beldeleri Belek, Kadriye ve Boğazkent’in de bağlı olduğu Serik, Antalya’ya 38 km, Belek’e 10 km, havaalanına ise 25 km uzaklıktadır. Ocak ayında bile suyun sıcaklığı 17-18 derece civarında olan Serik’te neredeyse her mevsim denize girebilirsiniz. 22 km sahil şeridi ve mavi bayrağa sahip 55 oteli ile ön plana çıkmaktadır. 

Belek beldesi Antalya otelleri içinde en lüks olanlarına sahiptir. Serik’te dünya standartlarında 11 adet golf tesisi bulunmaktadır. Dünyaca ünlü golfçüleri ve golf tutkunlarının öncelikli tercih ettiği yerlerden biri durumunda bulunmaktadır.

Serik ilçe merkezi olarak küçük kasaba havasını koruyan ve genellikle tarımla uğraşan bir şehirdir. Tipik bir turizm şehri olmamakla beraber Serik ne kadar geleneksel ise sahil şeridinde bulunan beldeleri tam tersi olarak bir o kadar modern tesislere sahiptir. Bu kadar yakın mesafede bu tezatı yaşamak ilginç gelebilir. Hal böyle olunca Serik otel fiyatları bulunduğu yere, tesis özelliklerine göre farklılık gösterir. 

Serik’te neler yapılır? Tatil süreniz kısaysa ve bunu dolu dolu geçirmek istiyorsanız iyi bir planlama yapmanızı öneriyoruz. Doğal ve tarihi güzellikler açısından zengin olduğu için gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Dünyaca ünlü olan ve Serik’e 8 km uzaklıktaki Belkıs Köyü’nde bulunan Aspendos Antik Kenti ve Aspendos Amfitiyatrosu ile başlayabilirsiniz. Özellikle tiyatro Selçuklu döneminde ve daha sonra da onarımdan geçtiği ve kullanıldığı için günümüze kadar sağlam şekilde ulaşmıştır. Yaz aylarında düzenlenen konser ve çeşitli etkinlikleri büyülü bir ortamda dinleme fırsatınız olabilir, gezinize önce antik kent ile başlamanızı öneriyoruz. Kente çıkarken yolunuz üzerindeki bir tepeden tiyatroyu tüm ihtişamıyla görebilirsiniz. 

Aspendos’tan sonra M.Ö. 4. yüzyılda kurulduğu söylenilen Silyon Antik Kenti’de görülmeye değerdir. Şehir Persler döneminde askeri kale olarak kullanılırken Büyük İskender’in fethinden sonra garnizon kurulmuş, Selçuklu döneminde de mescid ve kale eklenmiştir.

Serik çevre köylerinde bulunan ve Selçuklu döneminden kalma kümbet tarzı mescitler de Selçuklu mimarisini görmek açısından etkileyici olabilir. 

Kadriye Beldesi'nde bulunan ve çevredeki otellerin birleşip yaptırdığı “Dinler Bahçesi” ya da diğer adıyla “Hoşgörü Bahçesi” ziyaret edebileceğiz mistik yerlerden biridir. Kapıları aynı bahçeye açılan cami, kilise ve havradan oluşur. Cami yeni yapılmasına rağmen Osmanlı ve Selçuklu motifleri ince bir işçilikle işlenmiştir. Kilise içinde birkaç ikonu olan sade bir Protestan kilisesidir. Havranın Mührü Süleymanlı tasarımlı pencereleri dikkat çekmektedir. 

Serik’te ilk gününüzü tarihi güzellikleri gezerek geçirdikten sonra konaklamanızı Serik otel pansiyon olarak tercih ettiyseniz akşam sakin bir ortamda dinlenebilir, ertesi gün için enerji depolayabilirsiniz. 

2. gününüzde heyecan isterseniz Köprülü Kanyon’da akan Köprüçay üzerinde rafting yapabilir ya da kanyonu görmeye gidebilirsiniz. Daha sonra içinde kırmızı benekli alabalıkların yaşadığı, Toros Dağları'ndan gelen bembeyaz suyu köpürerek 50 metre yukarıdan aşağıya süzülen Uçansu Şelalesi’ni görebilir, çevrede bulunan tesislerde dinlenebilirsiniz.

Serik’e geldiğinizde mutlaka görün diyebileceğimiz doğal yerlerden bir diğeri Zeytintaşı Mağarası'dır ve oluşumu hala devam ettiği için yaşayan mağara statüsündedir. Mağara içindeki harika şekillerdeki sarkıt ve dikitleri ile farklı bir gezegende olduğunuzu düşünebilirsiniz.  

Serik’e geldiğinizde isterseniz Belek otelleri'nde kalabilir, lüks tatilin keyfini çıkarabilir, denize girebilir, harika sahalarda golf oynayabilirsiniz. Gece eğlenmek isterseniz yine Belek tercihiniz olmalıdır. Soğuk kış günlerinde bile sıcak bir tatil için Serik sizi bekliyor.