Side Otelleri

Tauros’un Dünyalar Güzeli Kızı SİDE, yüzlerce yıl önce Manavgat yakınlarındaki bir yarımada üzerine bir şehir kurulur. Denize hakim, doğası muhteşem, suları bol bir yerdir burası. Kral Tauros’un bir kızı olur, adını tanrıların meyvesi olan nar anlamına gelen Side koyar, Prenses Side o kadar güzeldir ki bu güzel şehrin adı da Side olur.  Böyle efsanevi bir şehirde kurulmuştur, Side otelleri konum olarak yarımada sahili etrafındadırlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Side bölgesindeki en iyi balayı otelleri hangileri?

Sueno Hotel Beach Side, Crystal Sunrise Queen Luxury Hotel, Heaven Beach Resort, Side Crown Palace balayı çiftleri için en iyi konseptleri hazırlayan ve çiftlere unutulmaz bir balayı deneyimi yaşatan otellerden birkaçıdır.

Side bölgesindeki en iyi denize sıfır oteller hangileri?

Side'deki sahil otelleri saymakla bitmez. Denize sıfır ve konforun üst seviyede olduğu en iyi denize sıfır otellerden birkaçı: Crystal Admiral Resort, Cennet Barut Collection, Voyage Sorgun Hotel..

Side bölgesinde uygun fiyatlı oteller hangileri?

Bütçesini düşünen misafirlerimiz için en iyi konforlu ve uygun fiyatlı oteller: Side Resort Hotel, Lemas Suite Hotel, Smartline Sunglight Garden Hotel.. Bu oteller misafirlerimiz tarafından oldukça beğeniliyor.

Side bölgesinde evcil hayvan kabul eden oteller hangileri?

Q Spa Resort, Begonville Apart Hotel, Febeach Hotel Side en iyi evcil hayvan dostu Side otellerindendir.

Apollon Tapınağı yakınlarında yer alan oteller hangileri?

Roma Barışı olarak bilinen dönemde inşa edilen iki tapınaktan biri Side Apollon Tapınağı’dır. Bu tapınak adını; ışık, güzellik ve sanat tanrısı olarak hafızalarımıza kazınmış, Side kentinin baş tanrılarından olan Apollon’dan alır. Side deyince ilk akla gelen ve bir sembol halini almış bu güzel tapınağı gezmek isteyen gezginler için Beach House Hotel, Elit Köseoğlu Hotel konaklama destinasyonu olarak tercih edilebilir.

Side bölgesindeki aquaparklı oteller hangileri?

Konaklama deneyiminizi eğlenceli hale çeviren aquaparklı havuzlar yazın sıcağında serinlemenin en keyifli yolu. İşte aquaparkı olan en iyi otellerden birkaçı: Crystal Sunset Luxury Hotel, Royal Taj Mahal Hotel, Jadora Deluxe Hotel..

Side bölgesinde ultra her şey dahil oteller hangileri?

Royal Atlantis Spa Resort, Lyra Spa Resort Hotel, Miramare Queen Hotel, tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek en iyi otellerdendir.

Side bölgesindeki yetişkin otelleri hangileri?

Tatilini sessiz,huzurlu geçirmek isteyenler için Tui Blue Barut Andiz, Heaven Beach Resort Spa, The Raga Side, Flora Garden Beach önerebileceğimiz yetişkin otellerindendir.

Side bölgesinde swim up odalara sahip oteller hangileri?

Tui Magic Life Jacaranda, Barut Hemera Hotel, Lyra Resort Spa Hotel odanızdan direkt havuza bağlanacağınız, huzuru ayağınıza getiren en iyi otellerdendir.

Side bölgesindeki butik oteller hangileri?

Aura Boutique Hotel, Şato Hotel, Taş Motel Side bölgesindeki şirin ve huzurlu en iyi butik otellerdendir.

Side Otelleri ve Gezi Rehberi

Side Otelleri

Daha sonra ne mi olmuş? Zamanla Lidya, Yunan, Pers, Roma ve Türkler’in hakimiyetine geçmiş. En parlak dönemini Suriye Krallığı döneminde yaşamış ve bilim ve kültür kenti olmuş. Haçlı seferlerine kadar insanlar orada yaşamış daha sonra Antalya’ya göç etmişler. Ancak yaşam alanları yüzlerce yıl ayakta kalabilmiş.

1890 yılında Girit’ten gelen göçmenler Side yakınındaki Selimiye Köyü’ne yerleşmişler. Bu gün ki yaşam alanı olmuş. Hal böyle olunca Side size uzak ve yakın tarihi her şekilde yaşatıyor. Sadece tarih değil elbette yakınında bulunan şelaleler, berrak sularıyla muhteşem koylar, Köprülü Kanyon, Titreyen Göl doğa tutkunlarını kendine aşık ediyor. En iyi Side Otelleri bu güzelliklere ulaşmak isteyenlere hizmet veriyor.

Konaklamak için isterseniz denize sıfır, isterseniz ahşap odalardan oluşmuş, isterseniz Side’yi tepeden görebileceğiniz dağ havasını alacağınız Seki köyünde kurulmuş taş evlerden birini tercih edebilirsiniz.

Side tatilinize ilk gün antik şehirlerle başlayabilirsiniz. Sabah 2400 yıl önce kurulmuş, çam ağaçlarının arasında Side’yi yukarıdan görebileceğiniz Lyrbe Antik Şehri ile başlamanızı öneriyoruz. Sabah mis gibi çam kokusunu ve bol oksijeni almak güne enerjiyle başlamanızı sağlayacaktır. Lyrbe’den sonra aşağıya inip Side Antik Kentini ve Side çarşısını gezebilirsiniz.

Side antik kenti tarihin bilinen ilk metropollerinden biri. Pamukkale Hierapolis ile birlikte antik kentin arkeoloji müzesi olarak kullanıldığı 2 yerden biridir. Antik tiyatro Roma tiyatroları içerisinde daire şeklinde olan İtalya’da bulunan Kolezyum dışındaki tek örnek olması açısından önemlidir. Side Antik Tiyatrosu her yıl Side Kültür ve Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapar.

Antik kentleri bir rehber eşliğinde gezmeniz daha iyi anlamanız ve keyif almanızı sağlayacaktır. Her ne kadar bilgilendirme yazıları olsa da turist rehberleri yapıları hikayeleri ve efsaneleriyle birlikte anlatınca akılda kalıcı oluyor. Eğer gün batımına yakın geziniz devam ediyorsa Apollon Tapınağında bir gün batımı fotoğrafı çok şık olacaktır. Side’nin yanında balayı Belek otellerinde kalan yeni evli çiftler de buradaki gün batımını kaçırmak istemez, balayı fotoğraflarının arasında mutlaka bulunur.

Side çarşısı turistik dükkanların olduğu Arnavut kaldırımlı küçük bir çarşı. Çarşıdan denize doğru yürüdüğünüzde limana ulaşırsınız. Liman tekne turu yapmak isteyenler için kalkış noktasıdır. Deniz manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz restoran ve cafeler yan yana dizilmiş durumdadır. İstediğinizde Akdeniz mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Side tatilinizin ilk gününü tarih ile dolu dolu geçirdikten sonra 2. gün doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz tekne turu ile koyları keşfedebilir, isteseniz plajda denize girebilir, oteller arasında bir gölet olan Titreyen Göl’de piknik yapabilirsiniz. Ya da Köprülü Kanyon Milli Parkı’na gidip doğayla baş başa bir gün geçirebilir, yürüyüş yapabilirsiniz.

Bunların dışında önerimiz Manavgat’ı görmeniz olacaktır. Manavgat’ta bulunan Manavgat Kent Müzesi Antalya yörük-köy kültürünü tanımanızı sağlayacak, gerçek boyutta insan ve hayvan maketlerinin bulunduğu bir etnografya müzesidir. Müze dışında Merkez Külliye Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Su sesi insan ruhunu dinlendiren yegane şeylerden biridir. Bu nedenle Manavgat Şelalesine gidebilirsiniz. Ancak öyle çok yüksek bir şelale beklemeyin, geniş bir şelaledir.

Manavgat’tan daha güzel ancak çok bilinmeyen Gizli Cennet Şelalesi’ni programınıza alın. Birçok küçük şelalenin sularıyla oluşmuş turkuaz rengi havuzda yüzebilirsiniz. Çevresinde kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar olduğu için sabah gidebilirsiniz.

Doğa ve tarihin iç içe geçtiği bu güzellikleri yaşamak istiyorsanız Antalya Otelleri sizi güler yüzle ve iyi bir hizmetle karşılayacaktır. Keyifli tatiller diliyoruz.