Kaş Otelleri

Antalya'nın gözde yeri Kaş turistik olarak gelişirken mimari dokusunu da koruduğunu görebilceğiniz bir ilçedir. Kaş otelleri yaylaları, antik kalıntıları, kanyonu ve plajları ile her mevsim tatilcilerin uğrak yeri olan Kaş’ta misafirlerini ağırlamaktadır. 

Kaş Otelleri ve Gezi Rehberi

Kaş Otelleri

Sırtını yemyeşil dağlara yaslamış, önünde masmavi denizi ile Antalya’nın şirin ilçesi Kaş merkezde bir yürüyüşe çıktığınızı düşünün. Arnavut kaldırımlı sokaklarda yürürken begonvil çiçekleriyle kaplı cumbalı evler arasında geçmişe bir yolculuk yapıyor duygusuna kapılır insan.

Kaldığınız otelden çıkıp küçük şehir merkezi turunuza devam ettiğinizde Uzun Çarşı sonunda Aslanlı Lahit diğer adıyla Kral Lahdi sizi selamlar. Ruhun ölümsüzlüğüne inanan ve ölümden korkmayan Likyalılar tarafından yapılmış lahit günümüze kadar sağlam olarak ulaşmıştır.

Merkezden yürüme mesafesinde olan Antiphellos Antik Kenti’ne doğru turunuza devam edebilirsiniz. Kaya ve anıt mezarları ve 4000 kişilik tiyatrosu ile ilgi çekici bir yerdir. Yürüyüşünüz sırasında sakin, dingin ve huzur verici bir şehirde olduğunuzu hissedersiniz. Kaş butik otelleri bu huzuru konaklama sırasında da sunar.

Tatiliniz sırasında deniz tutmuyorsa mutlaka tekne turlarına katılın tekne turunda Kekova Adası, Üçağız, Batıkşehir, Kaleköy(Simena), Akvaryum ve Tersane Koyları ile Korsan Mağarası'nı görebilir pırıl pırıl sularda denize girmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle Kekova Adası antik yerleşim kalıntıları olması nedeniyle su altı arkeolojisi için çok önemli bir sit alanıdır. En güzel dalış yerlerinden biri olmakta, sadece denizden ulaşımı olan Kaleköy'de ise Simena ören yeri bulunmaktadır. 

Tekne turu yapmak istemeyenler turkuaz renkli harika plajlarda ve koylarda denize girebilir, siz sadece soğuk mu sıcak suda mı denize girmek istiyorsunuz ona karar verin. Denize kaynak suyu karıştığı için Küçük Çakıl Plajı’nın suyu soğuk iken İnceboğaz Plajı ılık suyu ile özellikle çocuklu ailelerin uğrak yeridir. Dalgalı bir denize girmeyi seviyorsanız Büyük Çakıl Plajı'na gidebilir, güzel bir günbatımı da izleyebilirsiniz.

Dalış yapmaktan hoşlanıyorsanız zeytin ağaçlarının içinde bir koy olan Hidayet’in koyu turkuaz ve mavi suları ile kendine hayran bırakır. Antik kenti ile birlikte ülkemizin en güzel 10 plajından biri olan Patara Plajı, 20 km uzunluğunda harika Kalkan Plajı, denizi her daim pırıl pırıl ancak taşlık ve derin olan Kaputaş Plajı’da gidebileceğiniz yerler arasındadır.

Bu güzellikleri görüp, yaşamak isteyenler için Antalya Kaş otelleri fiyatları mevsimine göre değişiklik göstermekle birlikte her bütçeye uygun seçenek sunmaktadır. Kaş’a gelmişken 1 saat uzaklıktaki Noel Baba’nın memleketi olarak bilinen Demre’ye uğramadan gitmeyin. Demre’de Noel Baba Kilisesi, Mura Antik Kenti, Andrioke ve Likya Uygarlıkları Müzesi'ni görebilirsiniz. 

Dik kayalıkların arasında suda yürüyüş yapmak isterseniz Tlos ve Patara arasında yer alan 14 km uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu doğayla iç içe bir gün geçirmenizi, bol oksijen almanızı sağlayacak ve kanyonun sonunda bir de şelale bulunduğunu belirtelim. 

Kaş’ta isterseniz yayla turlarına da çıkabilir, müthiş yayla havasını içinize çekebilir ve kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. Gömbe Yaylası, Uçarsu ve Yeşilgöl görülmeye değer doğal güzelliklerdir.

Sakin, doğayla iç içe tatil geçirirken otellerde kalmak istemezseniz evinizde gibi rahat edebileceğiniz Kaş pansiyon olarak da sizi tatmin edecektir. Denizi, kumu, güneşi, antik kentleri ve doğal güzellikleri ile Kaş sizi bekliyor. Size zamanını ayarlamak ve istediğiniz bir tesiste yer ayırtmak kalıyor.