Gizlilik politikası

Bizim için en önemli konu müşterilerimizin ve tedarikçilerimizin ticari ve kişisel bilgilerini korumaktır ve bu amaca yönelik olarak tatilhatti.com gizlilik politikasını oluşturduk. Tatilhatti.com hizmetlerini kullanarak bizimle bir güven bağı kurdunuz ve bize olan güveniniz en önemli kazancımızdır. Bize güvenen kitlelerin menfaati doğrultusunda hareket ediyor ve kişisel veri güvenliğiniz için bilgi sistem güvenliğine son derece ciddi yatırım yapıyoruz.

Lütfen Tatilhatti.com gizlilik politikasının yanında web çerezleri ve bilgi işleme teknolojilerini veri işleme işlemlerinin nasıl yapıldığını açıklayan ayrı tatilhatti.com Çerez Politikasını da okumanızı umuyoruz. "Konaklama", "Konaklama Tedarikçisi", "Konaklama Hizmeti" ve "Konaklama Rezervasyonu" ile tam olarak ne demek istediğimizi anlamak için lütfen Tatilhatti.com Hizmet ve Koşullarıokuyun.

Tatilhatti.com ile daha önce tanıştıysanız, platformumuzun diğer web sitelerimiz ve mobil uygulamalarının yanında bağlı platformların web siteleri ile sosyal ağdaki platformlar aracılığıyla pek çok seyahat hizmeti sunduğunu da muhtemelen biliyorsunuz kısacası tatilhatti.com demek gurubumuza bağlı tüm platformlardaki gizlilik politikası demektir.

Çok nadir de olsa değişen dünyada değişen şart ve kanunlara göre Gizlilik Politikasında değişiklikler yapabiliriz. Bu nedenle Gizlilik politikasını kabul etmezseniz platformumuzda devam etmemeniz gerektiğini üzülerek bildiririz. Gizlilik Politikamızı kabul ederseniz bir sonraki konaklamanız veya turunuz için bizimle devam etmeye onay verdiğiniz anlamına gelir.

Tatilhatti.com olarak hangi verilerinizi topluyoruz?

Ancak sizi tanırsak sizin için en iyi konaklama ve tatil imkanlarını sunabiliriz. Bu sebeple bazı bilgileri sizin özelinizde topluyoruz. Aslında bunlar son derece basit istatistiklerdir: adınız, iletişim bilgileri, tercihleriniz ve ödeme geçmişiniz. Bunların yanısıra kullandığınız cihazlar ile platformlarımızda yaptığınız işlemleri de işliyoruz. Bu bilgiler IP adresi, cihazlarınızı ve dil tercihlerinizi içerir. Sizi tanımak için bazen başka platformlardaki bilgilerinizi gördüğümüz anda saklıyoruz.

Sizin Verdiğiniz kişisel veriler

Tatilhatti.com verdiğiniz bilgileri toplar ve kullanır. Bir Konaklama Rezervasyonu yaptığınızda isminiz ve e-posta adresiniz kaydedilir. Ayrıca Konaklama Rezervasyonunuza bağlı olarak adresinizi, iletişim bilgileriniz, ödeme kanalları ve bilgileriniz, doğum gününüz, sizinle birlikte olan konuklarınızın bilgilerini sizden isteyebilir ve kaydedebiliriz

Müşteri hizmetleri ekibimizle çeşitli kanallardan iletişime geçmeniz veya başka araçlardan bize ulaşmanız gerekiyorsa kullandığınız bu kanal ve araçlardan da bilgi topluyoruz. Çeşitli platformlardaki profil adınız, profil fotoğrafınız ve değerlendirmelerinizin içerdiği bilgileri de sizin için işleyeceğiz

Bize bilgi sağlayacağınız başka durumlar da vardır. Örneğin mobil cihazınızdan Tatilhatti.com'un mevcut konumunuzu izin verebilirsiniz. Bu sayede size mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabiliriz (örneğin; konumunuza en yakın sinema veya restoranları size gösterebiliriz).

Başkaları hakkında bize verdiğiniz kişisel veriler.

Başka kişiler ile ilgili bilgileri Tatilhatti.com'da kullanabilirsiniz. Bu paylaşımda bulunmak, istek göndermek veya referans vermek şeklinde olabilir ancak bu bilgiler sizin tanımladığınız şekilde işlenecektir. Bu durumlarda kişisel verilerini paylaştığınız kişi veya kişilerin verilerinin tarafınızdan verildiğinin farkında olmalarını ve Tatilhatti.com'un bu bilgileri (bu metinde tanımlandığı şekliyle) işleniş şeklini kabul etmelerinin sizin sorumluluğunuzdur.

Otomatik olarak işlediğimiz kişisel veriler.

Bir Konaklama Rezervasyonu yapsanız veya yapmasanız bile platformlarımızı ziyaret ettiğinizde bazı bilgiler otomatik şekilde işlenir.

Diğer kaynaklardan işlediğimiz kişisel veriler

Başka bazı kaynaklardan sizin kişisel verilerinizi alabiliriz. Bu kaynaklar arasında, iştirakler, Tatilhatti.com alt platformları ve Goodman .tours Tatil Hattı A.Ş. şirketinin diğer iştirakleri ve iş ortakları ile diğer üçüncü taraflar yer alır. Bu taraflardan elde ettiğimiz herhangi şeyler, sağlanan diğer bilgilerle birleştirilebilir. Örneğin, Tatilhatti.com rezervasyon hizmetleri Tatilhatti.com'da ve Tatilhatti.com uygulamalarında bulunan ve iştirak ortaklarının hizmetlerine de eklenmiş halde bulunmaktadır. Bu kanalları kullandığınızda rezervasyon bilgilerini iş ortağımıza verirseniz iş ortağımız bu bilgileri bize iletir. Kullanıcılar ve Konaklama Tedarikçileri arasında ödeme için banka ve finans kurumları gibi üçüncü tarafları da hizmetimize entegre etmiş oluyoruz.

Diğer bir örnek ise, rezervasyonunu yaptığımız Konaklama Tesisi işletmecisi ile  konaklamanız ile ilgili iletişim amaçlı platformlarımıza iletişim bilgilerinizi entegre etmemizdir.

Konaklama Tedarikçileri de sizinle ilgili bilgileri Tatilhatti.com'la paylaşabilir. Bu paylaşım rezervasyonunuz ile ilgili sorularınız olduğunda veya Konaklama Rezervasyonu hakkında anlaşmazlık olduğunda olabilir.

 

Tatilhatti.com bilgilerinizi neden işliyor ve saklıyor?

Online Konaklama Rezervasyonlarınızı planlamanıza yardım etmek ve mümkün olan en iyi hizmeti almanızı sağlamak. Bir de sizinle iletişim kurmanın yanı sıra ilginizi çekebilecek fırsatlar ve size özel teklifler ile alternatif ve tamamlayıcı ürün ve hizmetler hakkında sizleri bilgilendirmek için de bu bilgileri kullanıyoruz.

Konaklama Rezervasyonları, müşteri hizmetleri, online gruplar, pazarlama faaliyetleri, sizinle direkt iletişime kurmak, pazar araştırmaları, konuk değerlendirmeleri, arama geçmişleri gibi kanallardan ulaştığımız kişisel verilerinizi bazı durumlarda ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çözümlemek, mevzuata kaynaklı tahkikat ve yapılan işlemlerin uygun olup olmamasının kontrolü, Tatilhatti.com online rezervasyon hizmet kullanım şartlarını, uygulama veya kanun yetkililerinin mevzuat ve yasal isteklerine kanıt olma amacıyla bilgilerinizi kullanmamız gerekebilir. Kişisel bilgilerinizi Tatilhatti.com'a vermek sizin için gönüllülük anlamına gelir ancak kişisel bilgilerinizi kullanmak isteyebileceğiniz hizmete göre söz konusu hizmeti ancak belirli kişisel veriler toplanırsa size sağlayabiliriz.

Tatilhatti.com üçüncü taraflara ne tür bilgiler veriyor?

Çeşitli nedenlerle ve çeşitli amaçlara Tatilhatti.com vasıtası ile entegre çalışan üçüncü taraflar bulunmaktadır. İlk amaç, Konaklama Rezervasyonunuzu tamamlamak için Konaklamanız ile ilgili bilgileri Konaklama Tedarikçisiyle paylaşmaktır. Bilgilerinizin bir kısmının paylaşıldığı başka taraflar da vardır ve bu tarafları Tatilhatti.com’un size sunduğu hizmetleri size ulaştırmaları için müdahil ederiz. Bu taraflara örnek olarak finans kurumları, Tatilhatti.com şirket ailesinin alt kuruluşları, reklam hazırlayıcı taraflar ve Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. şirket bünyesindeki diğer iştirakleri ve bazen yasalar gereği devlet kurumları ve diğer kanuni merciler yer alır.

Rezervasyon yaptığınız Konaklama Tesisi: Konaklama rezervasyonunuzu tamamlamak için ilgili bilgileri rezervasyon yapılan Konaklama Tesisine bildiririz. Konaklama rezervasyonuna ve Konaklama tesisine bağlı olarak bu bilgiler; Adınızı, iletişim bilgilerinizi, rezervasyonda ki diğer konukların bilgileri ile rezervasyon yaptığınızda belirttiğiniz tüm tercihleri konaklama tesisine iletiriz.

Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş.’ne bağlı diğer platformlar: Tatilhatti.com hizmetlerinin kullanımını desteklemek için bilgileriniz, müşteri hizmetleri de dahil olmak üzere Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. için birer hizmet tedarikçisi olarak çalışan Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş.'ye bağlı diğer şirket ve iştirakler ile paylaşılabilir.

Üçüncü taraflar: Tatilhatti.com hizmetlerini sizlere sunarken bizimle çalışan ama tatilhatti.com ile hiçbir bağı olmayan hizmet sağlayıcılarını kullanırız. Bizimle çalışan bu gibi hizmet sağlayıcılardan bazı hizmetler alırız. Müşteri desteği, piyasa araştırması, sahtecilik önleme hizmetleri, finansal hizmetler, Muhasebe ve Vergi kanunları gereği destek hizmetleri, pazarlama hizmetleri gibi hizmetler aldığımız tüm hizmet sağlayıcıları kendileri ile paylaşılan kişisel verilerinizi güvenli bir şekilde muhafaza etmekte ve kullanmakta direkt olarak kendileri mesuldürler.

Yetkili merciler ve makamlar: Yasalar gereği oluşan durumlarda kişisel verilerinizi yasal yükümlülüğümüz gereği kanun uygulayıcı makamlar ile cezai eylemler, sahtecilik soruşturmaları gibi nedenler ile paylaşmamız gerekebilir.

İş ortakları: Müşterilerimize en iyi hizmeti vermek için çeşitli iş ortakları ile çalışmalar yapmaktayız ve gerektiğinde bu iş ortakları ile bazı kişisel verilerinizi paylaşıyoruz.

Kişisel verileriniz Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. şirket ailesiyle nasıl paylaşılıyor?

Tatilhatti.com, Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. şirketinin bir parçasıdır. Verilerinizin Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş.  şirketler grubu içinde nasıl işlendiğini anlamak için bu bölümün dikkatlice okunması gerekmektedir.

Tatilhatti.com, Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. şirketinin bir parçasıdır. Aşağıda belirtildiği gibi sizinle ilgili kişisel verilerini Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. şirketine bağlı şirketlerinden temin edebilir veya kişisel verilerinizi aynı şekilde bu şirketler ve platformlar ile paylaşabiliriz. Bu şirket ve platformlar; rezervasyonlar, idare, ,ödemelere aracılık, müşteri hizmetleri, hukuk, arge, reklam başta olmak üzere çeşitli hizmet ve destek aldığımız hizmet tedarikçilerden oluşmaktadır.

Tatilhatti.com kişisel verilerinizi nasıl koruyor?

Kişisel verilerinize izinsiz erişilmesini ve bu verilerin kötü amaçlı kullanılmasını önlemek için gerekli ve önemli bazı prosedürleri yerine getiriyoruz. Tüm kişisel bilgiler 256 Bit Şifreleme ile saklanmaktadır. Online kredi kartı ödemelerinde 3D Secure ile ödeme uygulanmaktadır.

Sakladığımız tüm kişisel veriler şifreli ve yetkili erişimler ile teknik ve fiziki olarak en üst düzeydeki güvenlik sistem ve prosedürler ile saklanmaktadır. Sistemimizi kullanan tüm kullanıcıların belli yetki ve kullanım izinleri vardır. Örneğin muhasebe departmanı sizin sadece mali bilgilerinize ulaşabilirken müşteri temsilcileri ise sadece yapılan satışlar, rezervasyonlar gibi bilgilerinize ulaşır.

Tatilhatti.com çocukların kişisel verilerini nasıl işliyor?

Tatilhatti.com, sadece 16 yaşını doldurmuş kişilerin kullanımına açık hizmetleri sunmaktadır. Çocuklar hakkındaki bilgileri ancak ebeveynlerinin ve yasal varislerinin yaşını doldurmamış bireylerin rızası olması veya sağlanan bilgilerin ebeveynler ve/veya yasal vasileri tarafından açıklanması durumunda kişisel verileri işliyoruz. 

Tatilhatti.com'a verdiğiniz kişisel verileri kontrol edebilir misiniz?
Hakkınızda ki kişisel verileri inceleme hakkınız vardır. Müşteri hizmetlerinden istediğiniz zaman e-mail yoluyla kişisel bilgilerinizi talep edebilirsiniz.

Tatilhatti.com web sitesi ve uygulamalarında kişisel verileri kim işliyor?

Tüm platformlarda toplanan kişisel verileriniz Goodman Tours Tatil Hattı A.Ş. bilgi işlem sorumluları tarafından belirli işleme yöntemleri ile işlenmektedir. Tatilhatti.com Gizlilik Politikası hakkında aklınıza takılan bir husus veya sormak istediğiniz her şeyi iletişim sayfamızdan bize yazarak sorabilirsiniz.