Selimiye Otelleri

Ruhunuzun dinleneceği yer Selimiye, yoğun çalışma temposundan yorulduğumuzda gürültüden uzak, sakin dinlenme yerleri ararız, doğal dokusunu koruyan Selimiye otelleri huzur bulmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. 

Selimiye Otelleri ve Gezi Rehberi

Selimiye Otelleri

Kimimiz için bu sakin yer kişinin mabedi olan evidir, kimimiz için küçük bir tatil beldesidir. Ülkemizde bu tür yerler genelde keşfedildikten kısa bir süre sonra hızla büyüyüp tatil şehri durumuna geliyor. Buna direnen, köy havasını koruyan yerlerden biri Marmaris’in Selimiye Köyü’dür. Gerçi Muğla büyükşehir olduktan sonra köy yerine mahalle deniliyor. 

Selimiye Marmaris’e 45 km uzaklıkta korunaklı bir liman ve balıkçı köyüdür, bu özelliği sayesinde bir zamanlar korsan gemilerinin sığınağı, Osmanlı döneminde de güvenli liman olarak kullanılmış, ölgedeki en beğenilen yat limanlarından biri olan Sığliman da Selimiye’de bulunuyor. 

Konaklamak için Sardunya Otel Selimiye’yi tercih ettiyseniz bungalov evlerden oluşmuş evinizin sıcaklığı otelin rahatını yaşayabileceğiniz denize sıfır bir otelde kalacaksınız demektir. Yemyeşil bahçesinde duyacağınız en güzel ses kuşların cıvıldaması olacaktır. Otelin restaurantında denizin kıyısındaki masalarda sabah organik ürünlerden oluşan kahvaltı akşam ise taze deniz ürünleri yiyebilirsiniz.

Otelinize yerleştikten sonra ilk önce yaklaşık 2 km olan sahilde bir yürüyüş yapın,küçük çarşısının dükkanlarının ne kadar nezih ve şık olduğunu göreceksiniz. Sahil şeridinde her yerden denize girebilirsiniz. Dibinde taşları sayabileceğiniz kadar berrak, yüzen balıkları net bir şekilde görebileceğiniz bir deniz sizi karşılar, bu güzellikleri bilenler Selimiye otelleri erken rezervasyon imkanlarını kaçırmıyor diyebiliriz.

Sahil şeridinde yürürken kıyı boyunca dizilmiş cafe ve restaurantlar göreceksiniz ancak yüksek sesli müzik duymayacaksınız. Selimiye’nin özelliği de tıpkı Sığacık gibi hayatı sakin yaşamak. Burada duyacağınız yegane sesler denizin dalga sesi, kuş sesleri ve sabah balığa giden motorların pat pat sesi olacaktır.  Bu sakinliği arayanlar merkezde olan Marmaris otelleri yerine haklı olarak Marmaris Selimiye Otelleri 4 mevsim tercih ediliyor.

Eski adı Losta olan Selimiye’de Helenistik dönemden kalma kalıntıları Aşarkale ve Sarıkaya Tepesi’nde görebilirsiniz. Ancak günümüze çok az kalıntı ulaşmış, buranın harika manzarası için gitmeye değer.

Gelmişken bir gününüzü tekne turuna ayırabilirsiniz, bu turlarda Aşk Adası, Kamelya Adası, Tavşan Adası ve Bencik Koyu’nu görebilir, denize girebilirsiniz. Bunun dışında yakınlarda bulunan Turgut Köyü şelalesi, Orhaniye Kızkumu Plajı , Bördübet muhteşem yeşilliği ve koyu ile görmeniz gereken yerler arasında yer alır.

Dinlenmenin yanında biraz da hareket isterseniz Marmaris’e gidip dönebilirsiniz, Selimiye’nin havası ılık olduğu için yılın büyük bir bölümünde rahat bir tatil yapılabilir. Ancak kışın Selimiye otelleri fiyatları biraz daha düşük olabiliyor.

Tatilinizi yapmak istediğiniz etkinliklere göre planlayabilirsiniz, hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirmek istiyorsanız Selimiye’yi unutmayın. İyi tatiller diliyoruz.