Orhaniye Otelleri

Huzurlu tatilin adresi Orhaniye, Sihirbazlık gösterilerini izlemeyi sever misiniz? Saniyeler içinde kıyafet değiştirme, duvarın içinden geçme, kutuya koydukları yardımcılarını ortadan ikiye ayırma, su üzerinde yürüme gibi numaralarını şaşkınlıkla izleriz. İllüzyon olduklarını biliriz ancak nasıl yapıldığını bir türlü anlayamayız. Bu gösterilerden birini yapıyormuş gibi görüneceğiniz bir yere götüreceğiz sizi. Bunun için Marmaris’e bağlı Orhaniye Otelleri’nden birinde yerinizi ayırtmanız gerekiyor. 

Orhaniye Otelleri ve Gezi Rehberi

Orhaniye Otelleri

Eski adı Kırvasil olan Orhaniye eski bir Rum köyüdür. Tarihi M.Ö. 3. yüzyıla dayandığı için doğal güzelliklerinin yanında tarihi olarak da dikkat çeker, lüks ve büyük otellerin az sayıda olduğu, genellikle küçük olan Marmaris Orhaniye Otelleri samimi bir ortamda tatil yapmak isteyenler için idealdir.

Dağların arasında, çam ormanlarının içindesiniz karşınızda masmavi bir deniz uzanıyor, yaklaşık 600 metre uzunluğunda ve 3 metre genişliğinde kızıl kumlarla kaplı bir plajdasınız. Su o kadar sığ ki rahat yürüyebiliyorsunuz. Karşıdan bakanlar kumsalla durduğunuz yer arasındaki mesafeyi görünce sizin denizin üzerinde yürüdüğünüzü sanıyorlar. İşte size sihir.  Bunu yaşadığınız yer de Kızkumu Plajıdır.

Bir efsaneye göre kral kızı balıkçı gence aşık olur. Her akşam elinde bir fenerle sahilde genci bekler. Bir zaman sonra kral durumu öğrenir ve balıkçı gence tuzak kurar. Kızını kumsalda yakalar ve feneri sallayarak gencin gelmesi için işaret verir. Prenses kendini tutan askerlerden kurtulur ve aşkını korumak için koşarak denize girer. O an bir mucize gerçekleşir ve prensesin adım attığı her yer kuma dönüşürken peşinden gelen askerler suya düşer. Prenses kayığa ulaşır, tam kavuşacaklarken genci hedef alan okçunun oku kızı vurur, Prensesin akan kanı koşarken ortaya çıkan kumları kırmızıya boyar. Delikanlı da prensesi alır gözden kaybolurlar. Bir daha da onları gören olmaz, ondan sonra bu plajın kumları kızıl renkte kalır.

Kızkumu plajına yakın bir yerde konaklamak isterseniz Orhaniye otelleri İncir bungalovlar denize sıfır konumu ile istediğiniz huzurlu tatili sunabilir.

Bol oksijen sabah erken kalkma isteği uyandıracaktır. Sabah uyandığınızda odanızın önüne çıkın arkaya baktığınızda yemyeşil bir orman, önünüze baktığınızda masmavi çarşaf gibi bir deniz sizi karşılayacak. Derin bir nefes aldığınızda ağaç kokusuna denizin kokusunun karıştığını hissedeceksiniz. İç sesiniz “iyi ki buradayım” diyecek. 

Orhaniye’de su sporları dışında orman içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Tekne turları ile çevre koyları keşfedebilirsiniz. Doğayla iç içe olmayı seviyorsanız Marmaris Orhaniye Bungalow dışında kamp alanlarında çadır kurarak ya da karavanınız ile de tatilinizi keyifle geçirebilirsiniz. 

Başka neler yapabiliriz derseniz körfezin ortasında Bybassos Krallığı döneminde yapılmış olan Şövalye Adası ve Kalesi’ne bot kiralayarak gidebilirsiniz. Kaleden manzaranın muhteşem olduğunu söylemeliyiz. Bybassos Krallığı kaleye kemerler ve su altına döşedikleri borularla Turgut Köyü’ndeki şelaleden su getirmişler.

Orhaniye’ye gelmişken yakınlarındaki Selimiye’ye uğramadan olmaz. Selimiye masumluğunu ve köy havasını hala koruyan nadir yerlerdendir, havası, suyu, güneşi ile doğal arınma yeridir desek yanlış olmaz. Yılın her mevsimi sakin, huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. Durum böyle olunca Selimiye Otelleri de daha çok küçük, butik oteller ya da pansiyonlar olarak hizmet vermektedir.

Dingin, huzurlu bir tatili biraz da hareketlendirmek isterseniz Orhaniye’nin hemen yakınında olan Marmaris’e günübirlik gidebilirsiniz. Ya da bir kısmını Marmaris’te geçirebilir ve Marmaris Otelleri’nde kalabilirsiniz.

Marmaris’te antik kent gezileri, tekne turu, su parkında eğlence, su sporları yapabilir belki de Rodos Adasına gidip gelebilirsiniz. Tercih size kalmış. Dinlenmek ve gençleşmek için gideceğiniz Orhaniye’de iyi tatiller diliyoruz.