Bozburun Otelleri

Huzurlu, sakin tatilin adresi Bozburun, şehrin karmaşasından, egzoz dumanından, gürültüden bunaldıysanız ve kafa dinleyecek bir yer arıyorsanız hazırlayın çantanızı ve Bozburun’a doğru yola çıkın. Marmaris’e 45 km uzaklıkta bulunan bu güzel tatil beldesine Datça yolundan gidebilirsiniz. Sarp dağların arasında kalmış küçük, şirin bir balıkçı kasabası olan Bozburun otelleri ile sizi şaşırtacaktır.

Bozburun Otelleri ve Gezi Rehberi

Bozburun Otelleri

Bozburun’a geldiniz aracınızı park edip kendine ait plajı olan ve sizi özel botla gelip alan bir otel düşünün. 10 ya da 12 yaş altı kabul etmeyen Bozburun Balayı Otelleri sakin bir tatil sunar. Otelin özel jetiyle akşam yemeğinizi eşinizle birlikte bir koyda yemek yeme ayrıcalığını yaşayabilirsiniz, gece denizdeki yakamozu izlemek paha biçilmez bir görüntüdür.

Küçük balıkçı kasabası diyoruz ancak yat turizmi açısından son derece önemlidir.  Bozburun’da yat ve gulet tersaneleri bulunur, kışın limana çekilen yatların bakımı ve tamirini yapan birçok atölye bulunmaktadır. Eğer Ekim ayında gelecek olursanız Gulet Festivali’ne de katılabilir, yöre halkının ev yapımı organik ürünlerinin tadına bakıp satın alabilirsiniz. Bozburun’da doğal organik ürünler yetişir ve halkı dışarıya ihtiyaç duymadan kendi kendine yeter. Sizler de tatilde bu doğal ürünlerden yapılmış kahvaltı ve yemekleri yiyebilirsiniz.

Geldiğinizde mutlaka yapmanız gereken ilk şey tekne turu ile muhteşem koylarını gezmektir, Ada Boğazı, Serçe Limanı, Bozukkale, Üçtaş, Akvaryum ve Dirsekbükü koyları cam gibi berrak ve temiz denizi, çam ormanlarının mis gibi havası ile kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlayacaktır.

Bu koylarda dalış da yapabilirsiniz, tekne turu yapmayı sevmiyorsanız saklı kalmış Serçe Limanı’na kara yoluyla gitmenizi öneriyoruz. 

Bozburun ve çevre koyları ile Simi Adası’nı panaromik olarak görmek isterseniz Söğüt’e geçmelisiniz. Burada gün batımının en güzellerinden birini göreceksiniz. Spor ayakkabınızı giyip kasaba merkezinden yaklaşık 45 dakika güzel bir doğa yürüyüşü ile Asar Tepesi’ne çıkabilir ve Larymna antik kentinden kalan az sayıda kalıntıyı görebilirsiniz. Bu tepeden manzaranın çok güzel olduğunu belirtelim.

Bozburun Marmaris otelleri içerisinde küçük ve samimi otelleriyle ön plana çıkmaktadır. Gerek merkezdeki gerekse özel bot ile gidileni olsun denize sıfır olmaları ve kendilerine ait iskele ve plajları ile denizin tadını her saat yaşamanızı sağlar, otellerin yemeklerinin de lezzetli olduğunu söyleyelim.

Tatile aracınızla geldiyseniz yakın bölgede bulunan Orhaniye’ye gidip Kızkumu Plajında deniz üzerinde yürüyebilir, Turgutköy’de bulunan şelalenin sesiyle huzur bulup doğal gölette yüzebilir, Selimiye’nin sakinliğinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Küçük samimi otel ve pansiyonlardan hoşlanıyorsanız doğallığı bozulmamış Selimiye otelleri’ni de programınıza ekleyebilirsiniz.

Günlük turlarınızı yapıp otelinize döndükten sonra Bozburun’un küçük çarşısında dolaşıp hediyelik alabilir ve deniz kıyısındaki restaurantlarda taze deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak siz kendinizi dairenizde gibi hissetmeyi seviyorsanız Bozburun apart otelleri seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz.

Kendisi gibi her beldesi ayrı bir güzel olan Marmaris’te tatil yapmanın keyfine varmak için Marmaris Otelleri farklı seçenekleri ile her zevke ve her bütçeye uygun tatil fırsatı yaratır. Erken rezervasyon ile çok daha uygun tatil yapabilirsiniz. Mavinin her tonunu göreceğiniz, dinlenip, huzur bulacağınız bir tatil için Bozburun ile başlamanızı öneriyor ve iyi tatiller diliyoruz.