Göcek Otelleri

Ayrıcalıklı tatil rotası Göcek, Antik çağlardan beri konumu nedeniyle gözde yerlerden biri olmuş, Likya Yolu’nun en önemli duraklarından biridir Göcek, korunaklı bir liman olması değerini her dönem korumasını sağlamış. Günümüzde de civarın en büyük yat limanı olarak öne çıkmaktadır. Bu da ayrıcalıklı ve lüks tatil isteyenler için tercih sebebi olmuştur. Göcek Otelleri aradığı lüksü tatilcilere sunmaktadır. Havaalanına 20 dakikalık bir mesafede olması da Göcek’in tercih edilmesinin bir nedenidir.

Göcek Otelleri ve Gezi Rehberi

Göcek Otelleri

Lüks bir tatil yapmak, kendinizi şımartmak istiyorsanız D-Resort Göcek otellerinde hayalinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Odanızdan çıkıp  birkaç adım sonra havuza girebilir, deniz manzarası eşliğinde yemeğinizi yiyebilir, Spa merkezinde keyif yapabilirsiniz.

Büyük bir liman olunca ilk akla gelen elbette ki mavi tur ve tekne turlarıdır. Tekne turları içinde 12 adalar turu en çok tercih edilenidir. Tur süresince adaları görebilir 5 koyda denize girebilirsiniz.

Koylarda ve adalarda 4 metre aşağıda bile yüzen balıkları görebileceğiniz akvaryum gibi berrak bir denize gireceğinizi bilmelisiniz. Kalabalık gruplarla birlikte olmayı istemiyorsanız özel tekne kiralayabilir güzergahınızı siz belirleyebilirsiniz.

Balayını özel kılmak isteyen çiftlerin tercih edebileceği Göcek Balayı Otelleri benzersiz bir tatil yaşatacaktır. Balayınızda mavit tura katılabilir ya da özel tekne kiralayıp isterseniz 1 gün ve gecenizi denizde geçirebilirsiniz. Ya da bol bol denize girip çevrede bulunan görülecek yerleri gezebilirsiniz.
Göcek merkezde D-Marin Göcek’ten başka girilebilecek plaj yok desek yeridir.

D-Marin Göcek Mısır’dan özel getirtilmiş ince kumu ve kaliteli hizmeti ile dikkat çeker ve girişi ücretlidir. Merkeze 6 km uzaklıkta olan ve dolmuş ya da özel aracınızla gidebileceğiniz İnlice Plajında yemyeşil ormanın yanında güzel denizi ile rahat ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. 30 km uzaklıkta bulunan Sarıgerme Plajı uzun, temiz ve sakin olması açısından tercih edilebilir. Sabahtan denizi daha sakindir, öğleden sonra dalgalı olabilir.

Daha sakin bir yerde gireyim ama tekne turlarını sevmiyorum diyorsanız, o zaman belediye marinadan kalkan teknelerle Göcek Adası’na gitmenizi öneriyoruz. Günlük ve çam ağaçlarıyla kaplı adada küçük bir işletme de bulunuyor, bu sayede tüm gününüzü burada geçirmeniz mümkün.

Tekne turlarında Hristiyanlığın yayılma dönemlerinde ilk merkezlerden biri olan Gemiler Adası, Katrancı Koyu, Dalaman sınırlarında olan Bedri Rahmi Koyu ve dalış sevenler için Domuz Adası da uğrak yerlerinden bir kaçıdır. Domuz Adası ve Tersane Adası arasında yüzerken 1 metre altınızda Lykia ve Roma dönemi kalıntılarını görebilirsiniz.


Göcek’te biraz daha sakin ve serin bir yerde kalmak, denizi ve kenti yukarıdan görmek isterseniz Göcek Orman Evleri’ni tercih edebilirsiniz. Sabah keyifli bir kahvaltıdan sonra isterseniz tekne turu yapabilir, isterseniz Antik Kentleri gezebilirsiniz. Ya da yakın çevrede bulunan Dalyan, Fethiye, Dalaman, Marmaris gibi diğer tatil beldelerine günübirlik gidip gelebilirsiniz.

Göcek mavi ve yeşilin buluştuğu harika doğal güzelliklerin yanında antik kentler açısından da zengindir. Likya Bölgesinin en eski kenti olduğu bilinen ve bölgenin spor merkezi olan Tlos Antik Kenti, Likya’nın en büyük idari merkezi olan Xanthos Antik Kenti, Telmessos ve Letoon Antik Tiyatroları görülmeye değer yerlerdir. 

Göcek genellikle üst gelir grubunun tercih ettiği bir tatil beldesi olduğu için fiyatlar çevredeki diğer beldelere göre daha yüksektir. Bu nedenle isterseniz yakında bulunan Marmaris Otelleri’nde kalabilir, Göcek’e günübirlik gelip görebilirsiniz. Sırtını yemyeşil ormana dayamış, önünde limanı ve akvaryum gibi denizi ile Göcek görülmeye değerdir.

Birçok turistik ilçesi olan Muğla’da her zevke ve bütçeye uygun tatil imkanı bulunur. Muğla otelleri sizleri ağırlamaktan mutlu olacaktır. Size sadece seçim yapmak kalıyor. İyi tatiller diliyoruz.