• Tatil Rehberi
 • Tayland gece hayatı

  Tayland gerçekten eğlencenin apayrı duygularla yaşandığı bir ülke. Özellikle başkent Bangkok'ta bu durum çok daha farklı ve eğlenceli bir hale gelebiliyor. Tayland'a insanlar iki sebeple geldiğini hatırlatmakta fayda var. Birincisi elbetteki sex turizmi diğeri de doğal güzellikleri. Garip gelebilir ama sex turizmi sayesinde oldukça önemli girdiler elde eden bir ülke.

  Bu sebeple doğal olarak eğlence kültürü de buradaki yerini alıyor. Bunu farklı şekilde gruplandırabiliriz. Birinci olarak bakıldığında gece hayatının oldukça eğlenceli ve güzel geçtiğini görebilirsiniz. Fakat zengin avrupalılar ve yaşlıların kucağında 16-17 yaşındaki tay kızlarının olduğunu görünce de hem şaşırıyor hemde iğreniyorsunuz.

  Bunu dert etmenize gerek yok herşey o kadar normal bir gelişmeymiş gibi karşılanıyor ki bir iki günlük bir yabancılıktan sonra siz de alışıyorsunuz.

  Çoğu insan bu uygulamalar nedeniyle bu ülkeyi tercih ediyor. Özellikle Avrupalı, yaşlı insanların bir numaralı tercihi haline geliyor.

  Bangkok'ta ilk gün yapacağınız en güzel şey tabii ki masaj yaptırmak. Bunun neresinde eğlence var diyecek olursanız anlatmasının çok basit olduğunu söyleyebiliriz.  Bangkok'ta turistlere masaj ve sex hizmeti vermek için açılmış onlarca işletme var. Masaj salonunun içine girdiğinizde sizi yüzlerce Tay kızının beklediğini görüyorsunuz. Bu bekleyişte sizin onlardan birini yahut bir kaçını seçmeniz birinci aşamanın geçmesi anlamına geliyor.


  Herkese ayrı odalarda verilen bu hizmet 50-60 dolar karşılığında gerçekleşiyor. Masajcı kızlar size öylesine bir masaj yapıyor ki, kendinizi yumuşacık hissediyorsunuz. Sihirli bir elin size dokunduğunu hissediyor ve rahatlıyorsunuz. Masaj sadece eller ile kalmıyor. Kızlar masaj sırasında vücutlarını da kullanarak çok farklı bir duyguya kapılmanızı sağlıyor. Bazı işletmeler sadece masaj servisi verirken diğerlerinin masajın yanında sex yapma imkanı da yaratması eğlence kültürünün ve Tayland'a giden turistlerin en çok sevdiği aktivitelerin başında yer alıyor.


  Bir diğer eğlence ise gece başlayanlar oluyor. Öyle ki buradaki gece eğlencesi hiç bir yerde bulunmuyor.
  Oldukça hareketli geçen gece eğlencelerinde her türlü zevki yaşayabilirsiniz, özellikle tay kızlarının yaptığı çeşitli gösteriler sizi büyüleyebilir. Her türlü eğlenceye uygun mekanların bulunduğu Bangkok'ta, uyumayan şehir yakıştırmasını alan Bangkok'ta çok sayıda disko ve bar var.  "tayland'da sex" sınır tanımıyor !

  Barlar özellikle avrupalı gençlerin tercihi oluyor. Tayland'ta son dönemlerde yoğun olarak açılan çok sayıda işletme var.
  Bu da turizmin ne kadar göreceli bir iş olduğunu bir kez daha açık açık ortaya koyuyor.
  Bir diğer alternatif ise disco ve dans kulüpleri. Buralar da oldukça popüler mekanlar bulunmasına rağmen kimi turistler sadece otellerin sunduğu eğlencelerle sınırlı kalabiliyor, yine önemli alternatifler arasında yer alan go go barlar insanları başka bir dünyaya götürüyor. Genellikle 2 katlı olan bu barların üst katlarında eğlenceleri tercih etmenizi öneririz.
  Tayland'da eğlence sadece gece hayatı ile sınırlı değil.


  Sahil ve denizin olduğu her noktada çeşitli eğlenceler ile karşılaşmanız mümkün. Bunun için özel bir çaba harcamanıza bile gerek yok, otellerin veya konaklayacağınız yerlerdeki işletmelerin ayrı eğlence kültürleri mevcut.
  Alışveriş yaparak da eğlenebilirsiniz. Çünkü burada alışveriş oldukça ucuz. Özellikle çin yapımı ürünlerde büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

  Buraya geldiğinizde Bangkok'un yerel anlamda neden Melekler Şehri olarak algılandığını çok daha iyi anlayabileceksiniz.
  eğer ki gece hayatı yada hareketli bir eğlence hoşunuza gitmiyorsa burada alternatifler oldukça fazla.
  İster denize açılın, ister dalış yapın. Tamamen bir akvaryum güzelliğindeki bu yerde son yıllarda moda olan bazı geleneklerde yok değil.

  Deniz üzerinde sadece bir kaya parçası bulunan adacılar insanların dikkatini buraya çekmiş. Bu bölgelerdeki koylara gelebilir, boulder tırmanışları yapabilir, parasiling tecrübesini tadabilirsiniz.

  Eğlence sizin hayal gücünüzle sınırlı. Neyi hayal ediyorsanız o şekilde eğlenebilirsiniz. Hiç birini tercih etmiyorum gibi bir düşünceye asla sahip olmayacaksınız. Çünkü burada yine alternatif eğlenceler meydana çıkıyor, bunlardan birisi filler ile safari yapmak. Nasıl bir duygu olduğunu anlamanız için bu eğlenceye katılmanızda fayda var.

  Yağmur ormanları arasında fillerin sırtında sanki bir bilinmeye doğru hareket etmeniz sizi bir anda düşüncelere götürebilir, kendinizi indiana Jones karakterine benzetebilirsiniz.

  Rehberler eşliğinde bazen günlerce süren bu safariler oldukça etkileyici bir tecrübe olacaktır. Bangkok'ta eğlencenin sınırı yok dedik. Bunun için siz isteyin onlar eğlendirsin yakıştırması yerinde bir davranış olacaktır. Çok cuzi rakamlara karşılık büyük keyf alacağınız eğlence kültürlerinin her çeşidini burada yaşamanız mümkün.

  Eğer biraz daha naturel takılıp para karşılığı eğlence aramıyorsanız Phuket en doğru yer olur diye düşünüyorum gerçek Tayland'lılarla tanışıp yakınlaşabileceğiniz en doğru adres Phuket olsa gerek, ama bahsettiğim şeyi Pattaya'da yaşamanız sanırım inkansıza yakın olsa gerek.
  TUNA and Hisaye like this.
  Yorumlar 5 Yorumlar
  1. TUNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   TUNA -
   Çıldırmış bunlar tayland değil sanki karaköy tepecik sanki bir ülkeyi genelev yapmışlar hayret doğrusu.
  1. tayland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   tayland -
   Bütün tayland böyle değil bu biraz direkt mekanları reklam yapmak gibi bir şey bizim türkiyede her kez çıplak denize giriyormu girmiyor ee ordada taylandada herkez oru..u değil yani Belli yerler özellikle pattayada biraz abartılı sex turizmi hepsi o.
  1. tayland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   tayland -
   Alıntı TUNA Nickli Üyeden Alıntı
   Çıldırmış bunlar tayland değil sanki karaköy tepecik sanki bir ülkeyi genelev yapmışlar hayret doğrusu.
   Tuna kardeş eleştirini bence biraz abartmışın koca Taylandı karaköy yapmışsın ayıp bence bir sürü düzgün insan var orda.
  1. sabırsabır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   sabırsabır -
   böyle bir yazıyı kaleme alan kişiye bence tayland ödül vermeli:tayland ulusal pzvnk ödülü!
  1. Dose Gofssss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   Dose Gofssss -
   heee herkez burda namus bekcısı olmus kardess oraya gıdıp o gacıları gorup sızede verse nefessız kayarsınız adım gıbı emınım oyuzden namus bekcılıgı yapmayınnn
  Yorumlar Yorum Yaz

  Sitemizin Adını Yazınız. " tatilhatti "


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90