Manavgat

Manavgat alanya, köprülü kanyon, manavgat, manavgat şelalesi Manavgat nın incisi, savaşlarından kaçanlara ev sahipliği yapmıştır, Selçuklu ve Osmanlı dönemin de önemli bir eyalet merkezi konumunda olan manavgat kervanların geçiş güzergahında olduğu .


+ Konuya Cevap Yaz
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
 1. #1
  Tecrübeli Üye olay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  123
  Günlük Yazıları
  2

  Manavgat

  alanya, köprülü kanyon, manavgat, manavgat şelalesi

  nın incisi, savaşlarından kaçanlara ev sahipliği yapmıştır, Selçuklu ve Osmanlı dönemin de önemli bir eyalet merkezi konumunda olan manavgat kervanların geçiş güzergahında olduğu için ticari bir öneme de haiz olmuştur, tıpkı antik çağlarda olduğu gibi Selçuklu ve Osmanlı döneminde de ciddi eserler yer almış ve günümüze kadar ulaşmıştır.

  Tarihe ışık tutan manavgat tarihi yapılarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de insanı büyülemiştir, 1970'lerden itibaren hareket kazanan bölge Manavgat'ı Akdeniz'in incisi konumuna getirmiştir, doğal güzellikleri ile insanları büyüleyen Manavgat'ta en bilinen yerlerin başında manavgat Çayı ve manavgat Şelaleleri gelmektedir. Büyük ve Küçük Şelale olarak ta anılan bu yerlerin etrafında onlarca cafe ve mesire alanları bulunmaktadır.

  Manavgat şelalesinde tekne turları yapılabilmekte, isteyenler ise köprülü kanyon Milli Parkına giderek rafting yapabilmektedir.

  Doğal güzelliklerini sıralamakla bitiremeyeceğimiz Manavgat'ta görülmesi gereken yerler oldukça fazladır, bu sebeple de düzgün bir sıralama yapılması yanlış olur, ancak Manavgat'ı yaşayarak gezerek hissederek öğrenebilirsiniz.

  Manavgat  Kaynak: Tatil
  Kategori: Alanya
  Konu: Manavgat

  Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Eklenen Resimlerin Önizlemeleri Manavgat-manavgat-tabela.jpg  

 2. #2
  Tecrübeli Üye olay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  123
  Günlük Yazıları
  2

  Manavgat Otelleri

  Gerek tarihin gerekse de doğal güzelliklerin bir hayli fazla olduğu Manavgat konaklama konusunda da Türkiye'nin şanslı olduğu illerin başında yer almaktadır, Manavgat'ta var olan çok sayıda otel müşterilerine hizmet vermek için adeta birbirleriyle yarışıyor.

  Özellikle sezon öncesi yapılan kampanyalar ile erken rezervasyon fırsatlarını en iyi şekilde uygulayan bölgelerin başında geliyor. Erken rezervasyon konusunda önceden yapılan işlemler ile çok uygun fiyatla otel konaklamalarına erişebilirsiniz.

  Manavgat yeşil bir alan üzerine kurulmuş güzel bir ilçedir, bu sebeple de otellerin yeşillik ve ormanlıklar içerisinde yer alması normaldır, nın diğer bölgelerine nazaran daha sakin bir yapıda bulunan Manavgat kafa dinlemek isteyen tatilcilerin öncelikli uğrak mekanıdır.

  Yeşillikler arasına kurulmuş oteller ve pansiyonlar insanların konforunu düşünecek şekilde uygulamalarla hizmetlerini idame ettiriyor, peki Manavgat'ta otel konusunda ne gibi farklılıklar var öncelikle onlara bakalım, Manavgat'ta çok lüks otellerden en ekonomik pansiyonlara kadar çeşitli alternatifler mevcut, lüks ve 5 yıldızlı Manavgat otelleri son derece rahat ve konforlu yapısının yanı sıra verdiği hizmetlerle de dikkat çekiyor, otel odalarında genellikle her yerde olduğu gibi klima, mini bar, uydu tv gibi hizmetler var. Bunun yanı sıra Manavgat otellerinin en büyük özelliği sanırım dünya mutfaklarının eşsiz lezzetlerini müşterilerine sunmasıdır. Bu sebepledir ki diğer otellerden kendilerini hemen ayırırlar.

  Otellerin sunduğu diğer hizmetlerin başında ise turlar gelmektedir, ilçedeki tarihi yapılara yönelik düzenlenen turlarda tecrübeli rehberlerin anlatımlarından faydalanabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz.

  Manavgat'ta pansiyonların da otellerden pek bir farkı yoktur, tek oda içerisinde verilen hizmetler tıpkı lüks otellerdeki gibi müşteri memnuniyetini ele alıyor, eksi yanı ise pansiyondan ayrılacağınız saatlere göre gezi ve tatil planınızı yapmanız.

  Manavgat Antalya'nın en sakin ilçelerinden birisi olmasına rağmen otellerinde özellikle gece hayatına yönelik ciddi aktiviteler düzenleniyor, Antalya'nın her noktasında olduğu gibi burada da Rusların fazlalığını görmeniz mümkün, doğal olarakta gerek oteller ve pansiyonlar gerekse de diğer işletmeler kendilerini Rusların tercihlerine göre ayarlıyor.

  Manavgat tatil için ideal bir mekan, bununla birlikte otelcilik ve konaklama da gelişmiş; Eğer ki tatilinizi Manavgat'ta sürdürmek istiyorsanız konaklama konusunda pek bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz.


 3. #3
  Tecrübeli Üye olay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  123
  Günlük Yazıları
  2

  Manavgat Gece Hayatı

  Manavgatta gece hayatı ikiye ayrılıyor, doğasıyla otellerdeki eğlence ve Manavgat geceleri diye ayırmak doğru olur sanırım. Otellerde yapılan aktiviteler ikincisi ise ilçe merkezi ve Manavgat çayı yakınlarına kurulmuş olan işletmeler, gece hayatı Antalya'nın her noktasında çılgınca yaşanmasına rağmen Manavgat'ta biraz daha sakin geçmektedir, özellikle Manavgat çayı kenarında bulunan işletmeler müşterilerine genel de canlı müzik imkanı sunmaktadır, bunun yanı sıra sınırsız eğlencelerin yaşandığı bar ve diskolar da mevcuttur, içkili ve içkisiz mekanlar neredeyse eşit seviyededir, alkol tüketimi Rusların bölgede fazla olması sebebiyle tavan yapmaktadır, bunun yanı sıra alkol tüketiminin yasak olduğu çeşitli kafelerde vardır.

  Manavgat'ta bulunduğunuz süre içerisinde şu soruyu kendinize sormalısınız ;

  Nasıl bir eğlence istiyorum ?

  Bu sorunun cevabını bulmak ise gerçekten çok kolay olsa gerek, eğer hareketli ve çılgın bir eğlenceye merhaba diyecekseniz o halde sizi bekleyen barlara doğru yol almalısınız, ışıl ışıl caddelerde dolaşarak kendinize uygun mekanı seçebilirsiniz, veya ailenizle birlikte sessiz bir ortamda Türk Müziği'nin eşsiz eserlerini dinleyecek bir mekana da uğrayabilirsiniz.

  İsterseniz otelinizde eğlenceye devam edebilirsiniz. Otellerin vermiş olduğu hizmetlerde de çok kaliteli ses ve saz sanatçılarını dinleyebilir onlara eşlik edebilir ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz, yine oteliniz de çılgın eğlenceler de yaşayabilirsiniz.

  Genel olarak Manavgat diğer ilçelere oranla sessiz ve sakindir ve bu sebepledir ki her konuda olduğu gibi eğlence konusunda da alternatifler farklılaşabilir, bu farklılıkları ayırt etmek ve içlerinden doğru olanı seçmek ise sizin kendinize soracağınız; Manavgat'ta Nasıl Bir Gece Hayatı Yaşamak İstiyorum ? Sorusunun Cevabına Bağlıdır.,

 4. #4
  Tecrübeli Üye olay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  123
  Günlük Yazıları
  2

  Manavgat'ta yapacağınız işlerin listesi bir hayli kabarık ama telaş etmeyin.

  Manavgat'ta yapacağınız işlerin listesi bir hayli kabarık ama telaş etmeyin. Vereceğimiz tavsiyeler ile birlikte güzel bir planlama yaparak Manavgat tatilinizi çok güzel ve eğlenceli bir hale getireceksiniz.

  Manavgat tarihin ve doğal güzelliklerin adeta başkenti, bu sebepledir ki gezilecek görülecek çok sayıda nokta ve yer vardır. Uygun bir planlama yaparak tüm bu güzellikleri görebilirsiniz.

  Manavgat'ta yapmanızı önerdiğimiz başlıca faaliyetlerin başında hiç şüphe yok ki Jeep Safarileri gelmektedir, Manavgat'tan başlayıp Toros Dağlarına doğru yapacağınız safari sizi kendinizden geçirecek, erken saatlerde başlayıp akşam saatlerine kadar devam eden safari turlarında Torosların güzelliklerini görebilir fotoğraflayabilirsiniz, eğer motorlu araçlardan hoşlanmıyorsanız diğer bir faaliyet ise biniciliktir. Aynı faaliyeti birbirinden iyi arap ve İngiliz atlarıyla da gerçekleştirebilirsiniz, günlük geziler halinde yapılan bu uygulamalarda dilerseniz uzun süreli safarilere de çıkmak mümkün.

  Bir diğer yapmanız gereken aktivite ise Köprüçay, Manavgat ve Dragon nehirlerinde rafting yapmanızdır, yaz sıcağında buz gibi sularda rafting yapmak size apayrı bir haz verecektir, gezilecek yerler konusunda farklı bir mekan ise Manavgat Şelalesidir.

  İlçenin 3 kilometre kuzeyinde yer alan ve büyük küçük şelalelerden oluşan Manavgat Şelalesi şaşırtıcı güzelliği ile insanı büyüler, debisinin yüksek olması sebebiyle görülmeye değer bir manzaranın ortaya çıkmasına sebep olan nehir kenarında yürüyüş yapabilir, konaklayabilir, kuş gözlemi yapabilir veya da hatıra fotoğrafları çekebilirsiniz, çektiğiniz fotoğrafları sevdiğinize kart postal olarak gönderebilirsiniz.

  Tarih konusunda da önemli bir konumda bulunan Manavgat içerisinde barındırdığı antik kentler ile dikkat çekmektedir, özellikle Helenistik döneme ait olan eserler insanı büyüleyecek niteliktedir, Seleukia, Selge ve 'de bulunan diğer antik kentlere giderek burada tarihin gizemli yapılarını görebilirsiniz.

  Tüm bunlarla birlikte Manavgat son derece güzel ve eğlenceli yapısıyla her yıl olduğu gibi bu yılda tatilcileri bünyesine çekmektedir.

 5. #5
  Tecrübeli Üye olay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesajlar
  123
  Günlük Yazıları
  2

  Manavgat'ta Sakın Yapmadan Dönmeyin !

  Manavgat'ta gidipte yapmadan dönmeyeceğiniz etkinlikler vardır, bunların başında hiç şüphe yok ki Manavgat çayını gezmek gelir,. Büyülü ortamıyla kendinizi cennetin bir bahçesinde olduğunuz hissini veren bu güzel yer büyük ve küçük şelaleleri ile dikkat çeker.

  Manavgat çayının kenarında bulunan cafelerin birisinde oturup çayınızı yudumlayıp şelalenin büyülü akışını izleyebilir ve kendinizi dinlendirebilirsiniz,

  Rafting; Özellikle Köprüçay'da rafting yapmanızı tavsiye ederiz. Niye diyecek olursanız Antalya'nın dayanılmaz sıcağında kendinizi buz gibi sularda bulacaksınız. İşte bu sebepledir ki son derece güzel ve eğlenceli geçmektedir. Rafting üzerinde yapılan su savaşları ise etkinliğe ayrı bir hava katmaktadır.

  Yiyin için; Manavgat'ta yapılacak en güzel işlerden birisidir bence. Konakladığınız tüm yerlerde gerek yöre mutfağı gerekse de dünya mutfaklarının en iyi örneklerini bulabilirsiniz. Manavgat'a özgü yemekler özellikle insanı büyüleyecek niteliktedir.

  Antik Kentler; Doğal güzelliği kadar tarihiyle de ünlü olan Manavgat antik kentleri ile turizmcilerin göz bebeği konumuna gelmiştir. Hemen hemen her bölgesinde farklı bir tarihi yapıyla karşılaşacağınız Manavgat'ta antik ve dönemden kalma eserleri görmenizi tavsiye ederiz.

  Turlara katılın; Manavgat'ta turlar diğer bölgelere oranla daha ucuzdur, bu sebepledir ki çok sayıda tur firması tecrübeli rehberlerin nezaretinde tur düzenlemektedir, bunlardan yararlanarak ilçenin tüm güzelliklerini bir arada görebileceğiniz gibi Yörük hayatını da yakından takip edebilirsiniz.

+ Konuya Cevap Yaz

Bu Konu için Etiketler

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Konuyu Favori Sayfanıza Ekleyin

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
RSS RSS 2.0 XML MAP HTML SiteMap

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90